Opublikowano: 2023-09-25

Częstochowska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w tym roku obchodzi 45-lecie działalności. Z tej okazji 23 września, zostały zorganizowane  obchody jubileuszowe. Gala miała miejsce w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Wydarzenie odbyło się z udziałem zaproszonych gości i organizacji rzemieślniczych.

Foto:tt/ap/ MMJP2

Opublikowano: 2023-09-19

Projekcja Filmu: „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa" odbędzie się 29 września (piątek) godz.18.00. Organizator: Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Wstęp wolny! Zapraszamy ul. Jagiellońska 67/71 Częstochowa.

Opublikowano: 2023-09-11

„Zielnik Pana Tadeusza - Wiosenne Kwiatki" - prapremiera przedstawienia poetycko – muzycznego miała miejsce 10 września br. w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. To była wędrówka przez nasz kraj, przez wszystkie malownicze krainy geograficzne. To wszystko za sprawą wierszy, Tadeusza Szymy.

Opublikowano: 2023-09-10

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II podsumowano projekt: „Bliżej Piękna” – sztuka dla wszystkich”. Projekt, zakładał przybliżenie działań artystycznych i kulturalnych różnym grupom społecznym i wiekowym.

Opublikowano: 2023-09-05

„Kochamy Jana Pawła II, bierzemy z niego przykład i prosimy, by wspierał nas w naszym życiu, by był obecny w życiu naszych dzieci i wnuków” - mówili seniorzy, którzy w poniedziałek, 4 września odwiedzili Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Opublikowano: 2023-08-31

"Zielnik Pana Tadeusza - Wiosenne Kwiatki" - prapremiera przedstawienia poetyckiego odbędzie się 10 września w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.

Opublikowano: 2023-08-22

„Jest tu tyle rzeczy, które mogą wzbudzać taki „żar” – powiedział aktor Jacek Rozenek podczas zwiedzania eksponatów w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Papież jest w sercu każdego człowieka, to jest niemożliwe żeby nie był.

Opublikowano: 2023-08-21

8 września 2023 r. w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbędzie koncert zespołu IMPAST. To koncert finałowy w ramach projektu: „Bliżej Piękna” – sztuka dla wszystkich”. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wpisanyw obszar Sztuka Dostępna 2023.

https://www.youtube.com/live/2V0LAdJih3s?si=OaOn3S3W0_ISH3WP

 

Opublikowano: 2023-08-09

Pomimo czasu wakacyjnego, Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie jest otwarte dla zwiedzających. Wakacje to dobry czas, by odbyć podróż śladami Jana Pawła II. Jak sama nazwa wskazuje zwykle taka wyprawa obejmuje miejsca, gdzie urodził się, wychowywał i dorastał w wierze święty Jan Paweł II, ale nie tylko.

Opublikowano: 2023-07-17

Tradycją naszego Muzeum są organizowane corocznie Międzynarodowe Zloty Kolekcjonerów. Jubileuszowy X Międzynarodowy Zlot połączony z giełdą pamiątek po Janie Pawle II, odbędzie się 28 października 2023 r. Na kilkudziesięciu stoiskach wystawców można będzie znaleźć monety, medale, znaczki pocztowe, książki, zdjęcia czy widokówki. 

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET