Opublikowano: 2022-08-11

Dokładnie 11 lat temu, 11.08.2011 r., w asyście Honorowych Gości, Władz Miasta, Pracowników PRESIDENT Electronics Poland Sp. z o.o. oraz przyjaciół i znajomych zostało otwarte Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.

Opublikowano: 2022-07-20

16 lipca 2022 w Muzeum Monet i medali Jana Pawła II odbyła się uroczystość 10-lecia działalności Fundacji Wspierania Kultury, Sztuki i Tradycji Rękodzieła Artystycznego im. Św. Królowej Jadwigi z siedzibą w Częstochowie.

Opublikowano: 2022-06-27

Jeszcze tylko dwa tygodnie (licząc od daty poblikacji niniejszego komunikatu), tj. do 9 lipca 2022 r. w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie można obejrzeć specjalną wystawę medalierską pt. „Czas ucieka, wieczność czeka. Post scriptum”, poświęconą śp. Bernardowi Markowi Adamowiczowi - pomysłodawcy, założycielowi i pierwszemu Prezesowi PSSM.

Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Opublikowano: 2022-06-13

10 czerwca 2022 r, w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbyła się projekcja filmu „Zerwany kłos" w reżyserii Witolda Ludwiga. Film jest opowieścią o życiu błogosławionej Karoliny Kózkówny, która podczas I wojny światowej, poniosła męczeńską śmierć w obronie wiary i czystości. 10 czerwca br. minęło dokładnie 35 lat od beatyfikacji Karoliny Kózkównej, której dokonał w Tarnowie Jan Paweł II.

Opublikowano: 2022-06-13

Spektakl „Jan Paweł II – okno nadziei” jest artystyczną opowieścią o życiu i dziedzictwie św. Papieża Polaka. Częstochowianie mieli możliwość zobaczyć go na scenie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Młodzi artyści, w przejmujący sposób, z wykorzystaniem poezji i muzyki, opowiedzieli, kim jest dla nich Karol Wojtyła i jak postrzegają jego rolę we współczesnym świecie. Twórcy widowiska to młodzi pasjonaci teatru z Nysy.

Opublikowano: 2022-06-10

Piątek… Za oknem niezbyt sprzyjająca pogoda… Ale w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, jak zawsze, mamy dla Państwa coś interesującego, co pozwoli oderwać się od codzienności i spędzić ciekawie wieczór po męczącym tygodniu.

Opublikowano: 2022-06-09

Są jeszcze dostępne bilety na jutrzejszy pokaz filmu "Zerwany kłos". Film opowiada o życiu błogosławionej Karoliny Kózkówny, która podczas I wojny światowej ponosi męczeńską śmierć w obronie wiary. Piątek - 10 czerwca 2022 - godz. 17:00. Bilety w cenie 22 zł do nabycia przed seansem.

Opublikowano: 2022-06-07

W naszym Muzeum, 3 czerwca odbyła się gala podsumowująca Międzynarodowy konkurs „Polska na zawsze w moim sercu". Zadanie konkursowe polegało na nagraniu krótkiego filmu, promującego Polskość w szkole, i regionie oraz dumę z faktu bycia Polakiem. Organizatorami konkursu byli Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM" w Częstochowie oraz Szkoła Podstawowa nr 21 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Częstochowie.

Opublikowano: 2022-05-31

27 maja 2022 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie miał miejsce wernisaż wystawy prof. Czesława Dźwigaja „Kosmogonia”.

Opublikowano: 2022-05-30

Muzeum Monet i Medali jana Pawła II w Częstochowie zaprasza na spektakl „Jan Paweł II - okno nadziei” w sobotę, 4 czerwca 2022 r., o godz. 18:00.