Opublikowano: 2024-06-15

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, 15 czerwca odbyło się spotkanie z dziennikarzem, publicystą, pisarzem, Witoldem Gadowskim. Była to okazja, by zapoznać się z nowymi publikacjami, ale to przede wszystkim możliwość porozmawiania o Polsce.

Opublikowano: 2024-06-13

Witold Gadowski w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.

Zapraszamy w najbliższą sobotę 15 czerwca 2024 r. o godzinie 16 na spotkanie z Witoldem Gadowskim. Będzie to promocja książki "Obrona Świata" oraz komentarz do wyborów europejskich i tworzącym się "Ruchu Obrony Polaków". Wstęp wolny.

Opublikowano: 2024-05-14

Mamy zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy ukraińskiej malarki ikon Ksenii Bludowej, który odbędzie się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie przy ul. Jagiellońskiej 67/71, 15 maja 2024 r., o godz. 18:00.

Opublikowano: 2024-05-09

Przed nami nietypowa wystawa w Muzeum JP2. Od piątku – 10 maja – podziwiać można kolekcję klocków Lego z serii Star Wars, której właścicielem jest Karol Witkowski (zbieżność nazwisk nieprzypadkowa).

Opublikowano: 2024-04-23

W najbliższą środę, 24 kwietnia 2024 roku, widzowie telewizji publicznej będą mieli wyjątkową okazję bliżej poznać misję i działalność Fundacji Studenckiej Młodzi-Młodym. W premierowym odcinku programu Pożyteczni.pl na antenie TVP2, Prezes Fundacji, Sebastian Biernacki, zaprezentuje szeroki zakres działań fundacji oraz możliwości, jakie stwarza dla muzeów. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia premierowego odcinka Pożyteczni.pl w TVP2 o godz. 6:25 oraz na platformie TVP VOD o dowolnej porze.

Opublikowano: 2024-04-17

26 kwietnia 2024 w Auli Muzeum JP2 odbędzie się projekcja filmu Pawła Woldana – Rakowiecka 37. Film opowiada smutną historię więzienia i aresztu śledczego na warszawskim Mokotowie.

Opublikowano: 2024-04-14

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbył się wernisaż prac: Anny Nanys – Wróbel, Joanny Maj, Jadwigi Mysłek. Wystawa to owoc warsztatów artystycznych pod kierunkiem Moniki Sawionek. Prace można oglądać do 13 maja. Zaprasza dyrektor Muzeum, Krzysztof Witkowski.

Opublikowano: 2024-02-21

19 lutego w Muzeum JP2 odbył się wernisaż wystawy artystów, którzy tworzą ikony. Są nimi Jadwiga Kowalska, Natalia Szymonik oraz Andrzej Orlik.

Opublikowano: 2024-02-18

Odnaleźć Piękno” - to tytuł wystawy: Jadwigi Kowalskiej, Natalii Szymonik, Andrzeja Orlika. Artyści są związani z Częstochowskim Stowarzyszeniem Plastyków im. Jerzego Dudy Gracza. Wernisaż odbędzie się 19 lutego (poniedziałek) godz. 18.00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II ul. Jagiellońska 67/71 Częstochowa. Wstęp Wolny!

Opublikowano: 2024-01-17

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II 17 stycznia Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych w Częstochowie, przedstawił spektakl teatralny „Nasz mały wielki świat”.