Opublikowano: 2017-11-20

„Wieczór Dobroczynności” na rzecz dzieci, młodzieży i niepełnosprawnych sportowców pod opieką Stowarzyszenia w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II 26 listopada 2017 r o godzinie 16:00.

Opublikowano: 2017-11-20

Gorąco zapraszamy na I część Koncertu Piosenki Pozytywnie Zakręconej w wykonaniu uczniów Szkoły Śpiewu Agnieszki Mazur-Rysanow, który odbędzie się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w dniu 25 listopada 2017 roku o godzinie 18:00.

Opublikowano: 2017-11-17

16 listopada 2017 roku w Muzeum odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Częstochowskich spotkań historyczno-archiwalnych" zorganizowane przy współpracy Stowarzyszenia Archiwistów Polskich Oddziału w Częstochowie oraz Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. Naszym gościem był dr Witold Bagieński z Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie. Spotkanie poprowadził Bartosz Kapuściak.
Zapraszamy do galerii zdjęć ze spotkania.

Opublikowano: 2017-11-16

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie serdecznie zaprasza na koncert "Cherry/Skolik Project", który odbędzie się 21 listopada 2017 roku o godzinie 19:00.

Bilety w cenie 50zł są do nabycia w Muzeum - możliwość rezerwacji telefonicznej (34 3651982) oraz w restauracji Toppolino (Al. NMP 67, Częstochowa).

Po koncercie wszystkich zainteresowanych zapraszamy na degustację whisky. W zależności od ilości zainteresowanych będzie podlegała dodatkowej opłacie 40-70zł.

Opublikowano: 2017-11-13

11 listopada o godzinie 11:00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II miał miejsce wernisaż wystawy medalierskiej "Życie zadane. Medalierskie rozmowy z Janem Pawłem II".

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

Opublikowano: 2017-11-13

Autor książki „Arkadiusz Gołaś. Przerwana podróż” – Piotr Bąk, a także koledzy z parkietu i trenerzy byłego reprezentanta Polski będą wspominać siatkarza podczas spotkania w Częstochowie. Wydarzenie będzie miało miejsce w piątek 17 listopada o godz. 18.00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II (ul. Jagiellońska 67/71).

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Opublikowano: 2017-11-03

18 listopada o godzinie 18:00 podczas 69. spotkania z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" będziemy gościć Pawła Woldana – scenarzystę i reżysera filmowego. Jest on autorem ponad 80 filmów dokumentalnych. Nakręcił także filmy poświęcone postaciom księży - m.in. o kard. Stefanie Wyszyńskim, kard. Auguście Hlondzie, ks. Jerzym Popiełuszce, o. Janie Górze oraz o Janie Pawle II.

Wstęp wolny.

Opublikowano: 2017-11-02

Bernard Marek Adamowicz - Prezes Polskiego Stowarzyszenia Sztuki Medalierskiej oraz Krzysztof Witkowski - Dyrektor Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie zapraszają na wernisaż wystawy "Życie zadane. Medalierskie rozmowy z Janem Pawłem II", który odbędzie się 11 listopada 2017 roku o godzinie 11:00.

Wydarzenie objęte jest Patronatem Honorowym Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego.

Wstęp wolny.

Opublikowano: 2017-10-31

16 listopada o godzinie 18:00 Stowarzyszenie Archiwistów Polskich Oddział w Częstochowie, Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie i Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach zapraszają na pierwsze z cyklu "Częstochowskich spotkań historyczno-archiwalnych".

Wstęp wolny! Zapraszamy serdecznie!

Opublikowano: 2017-10-30

W sobotę, 28 października w Muzeum miało miejsce wyjątkowe spotkanie. Częstochowska kapela biesiadna "Grupa Romana" obchodziła 15-lecie działalności artystycznej. Zapraszamy do galerii zdjęć.