Opublikowano: 2021-11-30

We wtorek, 7 grudnia 2021 r., o godz. 16:00 zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej Marcina Szpądrowskiego pt. „Ojciec Jerzy Tomziński Niepodległy”, poświęconej zmarłemu niedawno o. Jerzemu Tomzińskiemu, OSPPE – przyjacielowi św. Jana Pawła II i bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, ostatniemu z współcześnie żyjących uczestników Soboru Watykańskiego II, najstarszemu paulinowi, nazywanemu - nie bez kozery - Legendą Jasnej Góry.

Opublikowano: 2021-11-25

W poniedziałek, 29.11.2021 r., o godz. 17:00 zapraszamy na kolejną, siódmą już debatę ekologiczną, której tematem będzie: ZIELONY ŁAD: projekt dobroczynny Unii Europejskiej czy projekt polityczny i uzależnienie Polski? Zielony Ład czy zielona dyktatura? Skutki i wpływy na gospodarkę rolną, leśną i politykę klimatyczną (energetyka) Polski.

Opublikowano: 2021-11-14

Dziś w nocy zmarł Ojciec Jerzy Tomziński, OSPPE - Przyjaciel św. Jana Pawła II i bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, nazywany często Legendą Jasnej Góry. Wielokrotnie mieliśmy okazję gościć o. Tomzińskiego w naszym Muzeum. Zapamiętamy Go jako zawsze pogodnego i życzliwego człowieka.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.

Opublikowano: 2021-11-10

W niedzielę, 7 listopada 2021r. odbył się wernisaż prac dzieci i młodzieży poświęconych bł. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. Podczas wernisażu dokonano także wyboru najlepszych prac.

Opublikowano: 2021-11-03

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie i Konfederacja Orderu Św. Stanisława BM zapraszają na otwarcie ogólnopolskiej wystawy prac plastycznych

Kardynał Stefan Wyszyński
Prymas Tysiąclecia - darem dla Kościoła i Ojczyzny

Opublikowano: 2021-11-02

Dziś - 2 listopada - setne urodziny obchodzi Pani Profesor Wanda Półtawska. Jubilatka jest przyjacielem naszego Muzeum i miała okazję przemawiać w naszej auli. Pani Wandzie życzymy kolejnych jubileuszy, zdrowia i siły w świadczeniu o świętości Jana Pawła II.

Opublikowano: 2021-10-25

25.10.2021 r. W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 24 im. Jana Marcina Szancera zaprezentowali spektakl poświęcony 43 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Opublikowano: 2021-10-25

Czwartek, 21 października 2021r. był dniem promocji elektromobilności w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Organizatorami przedsięwzięcia byli: PKO Leasing oraz firma Masterlease, wchodząca w skład Prime Car Management S.A. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali dealerzy wiodących marek motoryzacyjnych, oferujących samochody o napędzie elektrycznym i hybrydowym oraz sprzedawcy rowerów elektrycznych.

Opublikowano: 2021-10-20

Uprzejmie informujemy, że Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie dysponuje jeszcze pewną ilością pamiątkowych znaczków i medali wydanych z okazji VIII Międzynarodowego Zlotu Kolekcjonerów, który odbył się w Częstochowie, w dniach 16-17 października 2021 r.

Opublikowano: 2021-10-18

Zgodnie z zapowiedziami, w dniach 16-17 października 2021r. odbył się VIII Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów. W imprezie udział wzięło 23 kolekcjonerów-wystawców, których stoiska odwiedziło wiele osób, w tym – co cieszy – spora grupa młodzieży. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął JE abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski.