Opublikowano: 2024-02-21

19 lutego w Muzeum JP2 odbył się wernisaż wystawy artystów, którzy tworzą ikony. Są nimi Jadwiga Kowalska, Natalia Szymonik oraz Andrzej Orlik.

Opublikowano: 2024-02-18

Odnaleźć Piękno” - to tytuł wystawy: Jadwigi Kowalskiej, Natalii Szymonik, Andrzeja Orlika. Artyści są związani z Częstochowskim Stowarzyszeniem Plastyków im. Jerzego Dudy Gracza. Wernisaż odbędzie się 19 lutego (poniedziałek) godz. 18.00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II ul. Jagiellońska 67/71 Częstochowa. Wstęp Wolny!

 

Opublikowano: 2024-01-17

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II 17 stycznia Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych w Częstochowie, przedstawił spektakl teatralny „Nasz mały wielki świat”.

Opublikowano: 2024-01-12

12 stycznia 2024 roku - o godz. 19:00 - w Muzeum wystąpią Piotr Pręgowski oraz Bogdan Kalus. Jako "Dawcy Śmiechu" przekażą nam dużą dawkę śmiechu. Zapraszamy ;-)

Opublikowano: 2024-01-11

"Różnorodność” - to tytuł wystawy Ireny Jóźwik, związanej z Częstochowskim Stowarzyszeniem Plastyków im. Jerzego Dudy Gracza. W Muzeum można zobaczyć prace wykonane w różnych technikach malarskich.

Opublikowano: 2024-01-10

W  Muzeum Monet i Medali Jan Pawła II 9 stycznia odbyła się uroczysta Gala podsumowująca lokalne działania w ramach ogólnopolskiego projektu Family Spot.

W ramach ogólnopolskiego projektu, do którego włączyła się Częstochowa, przeprowadzono szereg działań, w obszarze edukacji rodzicielskiej oraz integracji rodzin. W sumie zorganizowano trzydzieści spotkań, w tym wiele warsztatów, w których wzięło udział blisko tysiąc osób.

Opublikowano: 2024-01-09

Film pt. „Grupa Pileckiego" o powojennej siatce konspiracyjnej Rotmistrza Witolda Pileckiego pokazany został w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Po projekcji filmu odbyło się spotkanie z historykiem, publicystą, współscenarzystą obrazu Tadeuszem Płużańskim.

Opublikowano: 2024-01-02

"Różnorodność” - to tytuł wystawy Ireny Jóźwik, związanej z Częstochowskim Stowarzyszeniem  Plastyków im. Jerzego Dudy Gracza. Wernisaż odbędzie się 10 stycznia (środa ) godz. 17.00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II ul. Jagiellońska 67/71 Częstochowa. Wstęp Wolny! Zapraszamy!

Opublikowano: 2023-12-27

Zapraszamy na projekcję filmu dokumentalnego pt. "Grupa Pileckiego", a także spotkanie ze współscenarzystą obrazu - Tadeuszem Płużańskim, znanym historykiem, dziennikarzem i publicystą, prezesem Fundacji „Łączka” sprawującej opiekę i działającej na rzecz Kwatery na Łączce na warszawskich Powązkach, synem żołnierza niezłomnego – Tadeusza Ludwika Płużańskiego ps. „Tadeusz”, „Radwan”, który był współpracownikiem rtm. Witolda Pileckiego.

Opublikowano: 2023-12-27

Członkowie, Przyjaciele oraz Sympatycy Organizacji Pracodawców zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan  spotkali się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. To doroczne  spotkanie, podsumowujące działalność organizacji.

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET