Opublikowano: 2020-04-03

W nietypowych okolicznościach została otwarta wystawa „Czas ucieka. Wieczność czeka”. Zamiast zaproszonych gości, autorów prac, członków Polskiego Stowarzyszenia Sztuki Medalierskiej i sympatyków, aula Muzeum świeciła pustkami.

Opublikowano: 2020-04-03

Zapraszamy do galerii zdjęć z otwarcia wystawy "Czas ucieka. Wieczność czeka".

Opublikowano: 2020-04-02

W dniu dzisiejszym - w 15 rocznicę odejścia do Pana św. Jana Pawła II - w Muzeum odbyło się otwarcie wystawy "Czas ucieka. Wieczność czeka". Zapraszamy do relacji w wydarzenia.

Opublikowano: 2020-03-15

Pytacie Państwo co z naszymi spotkaniami "Z Janem Pawłem II ku przyszłości"? Biorąc pod uwagę sytuację w kraju postanowiliśmy zachować ciągłość spotkań i przeprowadzić spotkanie w internecie. Spotkajmy się w środę - 18 marca, o godz. 18:00 przed ekranami komputerów. Naszym gościem będzie o. Adrzej Grad. Paulin. Dyrektor Radia Jasna Góra.

Opublikowano: 2020-03-10

W internetowym wydaniu "Niedzieli" przeczytać można relację Anny Przewoźnik z VII Przeglądu Filmów Niepoprawnie Prawdziwych. Zapraszamy do lektury.

Opublikowano: 2020-03-09

Za nami trzy dni z filmami niepoprawnie prawdziwymi. Zapraszamy do galerii zdjęć z VII Przeglądu FNP.

Opublikowano: 2020-03-04

Dostępny jest już program VII Przeglądu Filmów Niepoprawnie Prawdziwych, który odbędzie się w naszej auli w dniach 6-8 marca 2020. Wstęp na projekcje jest bezpłatny.

Opublikowano: 2020-03-03

2 marca 2020 w Muzeum JP2 rozpoczęła się wystawa przedstawiającą ludobójstwo dokonane na Polakach w latach 1939-47 przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) i Ukraińską Powstańczą Armię (UPA). Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia.

Opublikowano: 2020-02-28

W ramach obchodów jubileuszu 100 rocznicy śmierci świętego kapłana Zygmunta Gorazdowskiego, założyciela zgromadzenia sióstr św. Józefa, 27 lutego br. w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, odbyła się premiera widowiska muzycznego „Po śladach Ojca ubogich". Na scenie wystąpiły dziewczęta ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego prowadzonego przez siostry Józefitki w Częstochowie.

Opublikowano: 2020-02-26

Wystawa przedstawiającą ludobójstwo dokonane na Polakach w latach 1939-47 przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) i Ukraińską Powstańczą Armię (UPA) - 2 marca 2020, godz. 17:00.