Opublikowano: 2021-12-17

Z żalem żegnamy śp. abp. Stanisława Nowaka, arcybiskupa-seniora Archidiecezji Częstochowskiej.

Opublikowano: 2021-12-10

W piątek 10 grudnia 2021r. w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbyło się podsumowanie akcji „Święty Mikołaj na Kresach”. Było to podziękowanie dla uczestniczących w niej isntytucji i osób wspierających dzieci polskie na Litwie.

Opublikowano: 2021-12-10

W czwartek, 9 grudnia 2021 r. o godz. 18:30 odbyła się prapremiera sztuki dramatycznej, na motywach wspomnień bp. Józefa Gawliny pt. "Biskup tułacz", której autorem jest Paweł Woldan.

Opublikowano: 2021-12-10

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, we wtorek, 7 grudnia 2021r. o godz. 16:00 odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Marcina Szpądrowskiego „Ojciec Jerzy Tomziński Niepodległy”.

Opublikowano: 2021-11-30

We wtorek, 7 grudnia 2021 r., o godz. 16:00 zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej Marcina Szpądrowskiego pt. „Ojciec Jerzy Tomziński Niepodległy”, poświęconej zmarłemu niedawno o. Jerzemu Tomzińskiemu, OSPPE – przyjacielowi św. Jana Pawła II i bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, ostatniemu z współcześnie żyjących uczestników Soboru Watykańskiego II, najstarszemu paulinowi, nazywanemu - nie bez kozery - Legendą Jasnej Góry.

Opublikowano: 2021-11-25

W poniedziałek, 29.11.2021 r., o godz. 17:00 zapraszamy na kolejną, siódmą już debatę ekologiczną, której tematem będzie: ZIELONY ŁAD: projekt dobroczynny Unii Europejskiej czy projekt polityczny i uzależnienie Polski? Zielony Ład czy zielona dyktatura? Skutki i wpływy na gospodarkę rolną, leśną i politykę klimatyczną (energetyka) Polski.

Opublikowano: 2021-11-14

Dziś w nocy zmarł Ojciec Jerzy Tomziński, OSPPE - Przyjaciel św. Jana Pawła II i bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, nazywany często Legendą Jasnej Góry. Wielokrotnie mieliśmy okazję gościć o. Tomzińskiego w naszym Muzeum. Zapamiętamy Go jako zawsze pogodnego i życzliwego człowieka.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.

Opublikowano: 2021-11-10

W niedzielę, 7 listopada 2021r. odbył się wernisaż prac dzieci i młodzieży poświęconych bł. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. Podczas wernisażu dokonano także wyboru najlepszych prac.

Opublikowano: 2021-11-03

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie i Konfederacja Orderu Św. Stanisława BM zapraszają na otwarcie ogólnopolskiej wystawy prac plastycznych

Kardynał Stefan Wyszyński
Prymas Tysiąclecia - darem dla Kościoła i Ojczyzny

Opublikowano: 2021-11-02

Dziś - 2 listopada - setne urodziny obchodzi Pani Profesor Wanda Półtawska. Jubilatka jest przyjacielem naszego Muzeum i miała okazję przemawiać w naszej auli. Pani Wandzie życzymy kolejnych jubileuszy, zdrowia i siły w świadczeniu o świętości Jana Pawła II.