Opublikowano: 2021-10-25

25.10.2021 r. W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 24 im. Jana Marcina Szancera zaprezentowali spektakl poświęcony 43 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Opublikowano: 2021-10-20

Uprzejmie informujemy, że Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie dysponuje jeszcze pewną ilością pamiątkowych znaczków i medali wydanych z okazji VIII Międzynarodowego Zlotu Kolekcjonerów, który odbył się w Częstochowie, w dniach 16-17 października 2021 r.

Opublikowano: 2021-10-18

Zgodnie z zapowiedziami, w dniach 16-17 października 2021r. odbył się VIII Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów. W imprezie udział wzięło 23 kolekcjonerów-wystawców, których stoiska odwiedziło wiele osób, w tym – co cieszy – spora grupa młodzieży. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął JE abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski.

Opublikowano: 2021-10-06

Uprzejmie informujemy, że do 31 października 2021r. trwa konkurs literacko-plastyczny dla dzieci i młodzieży szkolnej, ogłoszony przez Konfederację Orderu Świętego Stanisława BM, pt.: Kardynał Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia - darem dla Kościoła i Ojczyzny. Życie, wiara, działalność, postawa i świadectwo Kardynała Stefana Wyszyńskiego”.

Opublikowano: 2021-10-05

W sobotę, 2 października 2021r. Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II gościło znakomite postaci świata medycyny z kraju i zagranicy. Wyjątkowo uroczyste spotkanie, zorganizowane przez Towarzystwo Lekarskie Częstochowskie, poświęcone było dwóm wydarzeniom, a mianowicie: wręczeniu „Honorowych Statuetek Biegańskiego” oraz promocji książki „Doktor Władysław Biegański – polski Hipokrates”, pod red. dr Beaty Zawadowicz, Prezes Towarzystwa.

Opublikowano: 2021-09-27

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, Polskie Stowarzyszenie Sztuki Medalierskiej, Polskie Towarzystwo Numizmatyczne Oddział w Częstochowie, Polski Związek Filatelistów w Częstochowie oraz Antykwarnia-Księgarnia Niezależna serdecznie zapraszają na VIII Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów, który odbędzie się w dniach 16-17 października 2021 r.

Opublikowano: 2021-09-16

Relacja TV Orion z obchodów 10-lecia Muzeum.

Opublikowano: 2021-09-16

Zapraszamy serdecznie do Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie na wystawę "Bałtyckie Triennale Medali", której otwarcie nastąpi w środę, 22 września 2021r., o godz. 11:00.

Opublikowano: 2021-09-15

Uroczystości jubileuszowe zgromadziły w auli Muzeum znamienitych gości. Wielu z nich przekazało na ręce Dyrektora Krzysztofa Witkowskiego listy gratulacyjne. Część z nich publikujemy poniżej.

Opublikowano: 2021-09-15

Podczas uroczystości jubileuszowych 13 września 2021 każdy z zaproszonych Gości otrzymywał pamiątkowy medal oraz monografię autorstwa Krzysztofa Witkowskiego.