Opublikowano: 2018-01-18

W Muzeum przygotowujemy się do otwarcia wystawy "Orzeł Biały w drodze ku Niepodległej" - pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Opublikowano: 2018-01-16

15 stycznia w Muzeum miał miejsce wernisaż wystawy fotografii Marii Polańskiej - "Magia Miejsc".

Wystawę można oglądać do 7 marca.

Opublikowano: 2018-01-11

18 stycznia 2018 roku o godzinie 17:00 serdecznie zapraszamy do Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie na spotkanie, które odbędzie się w ramach cyklów "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" oraz "Częstochowskich spotkań historyczno-archiwalnych". Gośćmi spotkania będą prokuratorzy z Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach: Ewa Koj - Naczelnik Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu oraz Michał Skwara - prowadzący śledztwo w sprawie zamachu na Papieża. Spotkanie poprowadzi Bartosz Kapuściak.

W części artystycznej wieczoru wystąpią wychowankowie i przyjaciele Częstochowskiej Szkoły Suzuki.

Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie!

Opublikowano: 2018-01-09

7 lutego w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbędzie się inauguracja wystawy "Orzeł Biały w drodze ku Niepodległej", która jest organizowana dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Opublikowano: 2017-12-21

19.01.2018 - godzina 19:00 - W nadchodzącym karnawale wybierzmy się wspólnie w sentymentalną podróż w lata 20 i 30. Mamy zaszczyt zaprosić Was na karnawałowe szaleństwo z Warszawską Orkiestrą Sentymentalną! Będziemy tańczyć do przebojów z przedwojennego kina, szlagierów z warszawskich dech i dansingów oraz wzruszać się przy sentymentalnych tangach i walczykach. Nie może Was zabraknąć!

Opublikowano: 2017-12-20
18 grudnia podczas 70. spotkania z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" gościliśmy biskupa Andrzeja Przybylskiego.
W części artystycznej wieczoru odbyła się audycja świąteczna w wykonaniu zespołu The White Tea i Jasnogórskiego Chóru Mieszanego im. Matki Bożej Królowej Polski, którą poprowadził pan Marcin Lauzer.
Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia.
Opublikowano: 2017-12-12

W sobotę - 9 grudnia w Muzeum odbyła się konferencja pt. „Księżnej Dobrawie - Matce Chrzestnej Narodu, w 1040. rocznicy jej śmierci. Konferencja pt. Polska w obliczu realnego zagrożenia islamizacji Europy Zachodniej". Gościem specjalnym wydarzenia był ks. Dariusz Oko. Obszerne fragmenty wystąpienia oraz galeria zdjęć w rozwinięciu wiadomości.

Opublikowano: 2017-12-08

18 grudnia o godzinie 18:00 podczas 70. spotkania z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" będziemy gościć biskupa Andrzeja Przybylskiego – doktora pedagogiki, rektora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej w latach 2008–2015, biskupa pomocniczego częstochowskiego od 2017.

Wstęp wolny.

Opublikowano: 2017-12-04

W ubiegłą sobotę - 2 grudnia, na scenie Muzeum wystąpili wychowankowie Szkoły Śpiewu Agnieszki Mazur-Rysanow w drugim koncercie Piosenki Pozytywnie Zakręconej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Opublikowano: 2017-12-01

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II ma zaszczyt zaprosić na konferencję:

„Księżnej Dobrawie - Matce Chrzestnej Narodu, w 1040. rocznicy jej śmierci. Konferencja pt. Polska w obliczu realnego zagrożenia islamizacji Europy Zachodniej”.

Spotkanie odbędzie się 9 grudnia 2017 roku o godzinie 16:30 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Wstęp wolny.