Nasze Muzeum posiada ponad tysiąc pięćset monet z wizerunkiem Jana Pawła II. Najmłodsza z nich pochodzi z II połowy 2011 r., a najstarsze z 1932 r. (aby to wyjaśnić zapraszamy do Muzeum). Do prawdziwych rarytasów zaliczyć można monetę o nominale 200 tys zł w Au z roku 1987, wydaną zaledwie w 5 egzemplarzach oraz monetę pochodzącą z wyspy Haiti z 1983 r.

W przypadku medali istnieje ogromna dowolność formy, materiału oraz wyrażanych treści, gdyż nie podlegają one ograniczeniom prawnym. Paleta materiałów, oprócz klasycznych, takich jak złoto, srebro, brąz czy mosiądz, ulega ogromnemu wzbogaceniu o najbardziej wyszukane surowce, takie jak : wypalana glina, porcelana, kryształ, pozłacane czy posrebrzane tworzywa sztuczne oraz węgiel.

Nasze Muzeum posiada również bardzo bogaty i interesujący zbiór innych pamiątek związanych z osobą Jana Pawła II, m. in. replikę pierścienia, szat liturgicznych, stułę i nieodebraną piuskę papieską, a także replikę pastorału.
Bardzo interesujący jest zbiór znaczków pocztowych, zdjęć oraz obrazów z Janem Pawłem II.

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET