Opublikowano: 2018-03-09

W środę 7 marca w naszym Muzeum odbył się wernisaż wystawy malarstwa i fotografii uczestników pleneru "Masuria 4".
Swoje prace zaprezentowało ponad czterdziestu artystów.
Wystawę można oglądać do 16 kwietnia.
Zapraszamy!

Opublikowano: 2018-03-07

Od piątku do niedzieli (9-11 marca 2018) w Muzeum odbywać się będzie V Przegląd Filmów Dokumentalnych Niepoprawnie Prawdziwych.
Zapraszamy na projekcje.

Opublikowano: 2018-03-05

18 marca 2018 roku gościem 73. spotkania z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" będzie ks. Bronisław Fidelus – infułat archidiecezji krakowskiej, wikariusz generalny arcybiskupa krakowskiego w latach 2011–2016, archiprezbiter bazyliki Mariackiej w latach 1995–2011.
Po spotkaniu zagra dla nas zespół 77FM.
Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy!

Opublikowano: 2018-02-20

Zapraszamy do galerii zdjęć z 72 spotkania "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Naszymi gośćmi byli rodzice Prezydenta RP - Janina Milewska-Duda i Jan Tadeusz Duda.

Opublikowano: 2018-02-08

7 lutego o godzinie 11:00 w Muzeum Monet i Medali miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - otwarcie wystawy ponad sześciuset orłów wojskowych zebranych przez częstochowskiego kolekcjonera - Pana Ireneusza Banaszkiewicza. Zaprezentowana kolekcja zawiera także m.in. oryginalne fotografie, guziki z mundurów, dokumenty czy biżuterię patriotyczną.  Tę niezwykłą kolekcję będzie można oglądać do 7 marca 2018 roku w godzinach otwarcia Muzeum.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wernisażu.

Opublikowano: 2018-02-06

18 lutego o godzinie 18:00 podczas 72. spotkania z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" będziemy gościć Janinę Milewską-Dudę - naukowca, profesora nauk chemicznych związaną z krakowską Akademią Górniczo-Hutniczą oraz Jana Tadeusza Dudę - inżyniera elektrotechnika, informatyka i samorządowca, profesora nauk technicznych, profesora zwyczajnego Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.

Opublikowano: 2018-02-02

Już tylko kilka dni dzieli nas od otwarcia wystawy „Orzeł Biały w drodze ku Niepodległej", której Patronem jest Prezydent RP Andrzej Duda.

Opublikowano: 2018-02-01

Serce jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani się nie kupuje, ale które się ofiarowuje - ta maksyma wybitnego pisarza francuskiego Gustaw Flauberta, znakomicie oddaje założenia Noworocznego Spotkania Gorących Serc, które w sobotę 27 stycznia 2018 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Sportowe Rzeczypospolitej Polskiej.

Zapraszamy do relacji i galerii zdjęć z wydarzenia.

Opublikowano: 2018-01-30

26 stycznia w Muzeum miał miejsce koncert charytatywny, zorganizowany dla Pana Ryszarda Strojca, podczas którego wystąpili:
Paweł Łowicki
Krzysztof Drynda
Eduardo Bortolotti
Podopieczne Pana Ryszarda:
Inga Kucharska, Natalia Pabiś, Natalia Ochmańska, Amelia Cierpiał, Anna Bińczyk, Karolina Kamińska oraz Weronika Zielińska.
Gościem wieczoru był Janusz Yanina Iwański wraz z zespołem Reverberator.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia.

Opublikowano: 2018-01-26

Z niewielkim opóźnieniem publikujemy zdjęcia z wyjątkowego koncertu jaki miał miejsce w naszym Muzeum.
19 stycznia 2018 roku Warszawska Orkiestra Sentymentalna swoim talentem muzycznym oraz niezwykłą charyzmą sceniczną porwała uczestników koncertu do niezapomnianej zabawy karnawałowej.
Zapraszamy do galerii zdjęć.