Opublikowano: 2017-11-28

24 listopada o 20:00 w Muzeum Monet i Medali miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Fundacja Iskierka oraz Częstochowska Loża Business Centre Club zorganizowały koncert charytatywny pod hasłem "bo wżyciu najważniejsze jest życie". Gwiazdą wieczoru był Kortez. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Opublikowano: 2017-11-24

1 grudnia 2017 roku o godzinie 19:00 odbędzie się drugi pokaz pierwszego filmu o dr Władysławie Biegańskim, który zapozna nas z tą niezwykle ciekawą i bardzo zasłużoną dla naszego miasta postacią, a która jest prawie nieznana przez przeciętnego Częstochowianina. Film wyreżyserował Artur Broncel. Wstęp wolny.

Opublikowano: 2017-11-21

18 listopada podczas 69. spotkania z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" gościliśmy pana Pawła Woldana. Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia.

Opublikowano: 2017-11-20

„Wieczór Dobroczynności” na rzecz dzieci, młodzieży i niepełnosprawnych sportowców pod opieką Stowarzyszenia w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II 26 listopada 2017r. o godzinie 16:00.

Opublikowano: 2017-11-20

Gorąco zapraszamy na I część Koncertu Piosenki Pozytywnie Zakręconej w wykonaniu uczniów Szkoły Śpiewu Agnieszki Mazur-Rysanow, który odbędzie się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w dniu 25 listopada 2017 roku o godzinie 18:00.

Opublikowano: 2017-11-17

16 listopada 2017 roku w Muzeum odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Częstochowskich spotkań historyczno-archiwalnych" zorganizowane przy współpracy Stowarzyszenia Archiwistów Polskich Oddziału w Częstochowie oraz Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. Naszym gościem był dr Witold Bagieński z Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie. Spotkanie poprowadził Bartosz Kapuściak.
Zapraszamy do galerii zdjęć ze spotkania.

Opublikowano: 2017-11-16

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie serdecznie zaprasza na koncert "Cherry/Skolik Project", który odbędzie się 21 listopada 2017 roku o godzinie 19:00.

Bilety w cenie 50zł są do nabycia w Muzeum - możliwość rezerwacji telefonicznej (34 3651982) oraz w restauracji Toppolino (Al. NMP 67, Częstochowa).

Po koncercie wszystkich zainteresowanych zapraszamy na degustację whisky. W zależności od ilości zainteresowanych będzie podlegała dodatkowej opłacie 40-70zł.

Opublikowano: 2017-11-13

11 listopada o godzinie 11:00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II miał miejsce wernisaż wystawy medalierskiej "Życie zadane. Medalierskie rozmowy z Janem Pawłem II".

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

Opublikowano: 2017-11-13

Autor książki „Arkadiusz Gołaś. Przerwana podróż” – Piotr Bąk, a także koledzy z parkietu i trenerzy byłego reprezentanta Polski będą wspominać siatkarza podczas spotkania w Częstochowie. Wydarzenie będzie miało miejsce w piątek 17 listopada o godz. 18.00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II (ul. Jagiellońska 67/71).

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Opublikowano: 2017-11-03

18 listopada o godzinie 18:00 podczas 69. spotkania z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" będziemy gościć Pawła Woldana – scenarzystę i reżysera filmowego. Jest on autorem ponad 80 filmów dokumentalnych. Nakręcił także filmy poświęcone postaciom księży - m.in. o kard. Stefanie Wyszyńskim, kard. Auguście Hlondzie, ks. Jerzym Popiełuszce, o. Janie Górze oraz o Janie Pawle II.

Wstęp wolny.