Opublikowano: 2019-04-15

12 kwietnia 2019 r. miał miejsce wernisaż wystawy "Blaski i cienie", przedstawiającej dorobek cyklu warsztatów artystycznych zorganizowanych przez absolwenta Studium Sztuki Sakralnej Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie - Pana Andrzeja Orlika i Panią Dagmarę Knysak. Prace wykonane są w technice repujado. Wystawa potrwa do 14 maja. Serdecznie zapraszamy!

Opublikowano: 2019-04-03

18 kwietnia 2019 r. o godz. 19.30 będzie miało miejsce 85. spotkanie z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Gościem specjalnym spotkania będzie Piotr Bąk, działacz samorządowy i harcerski, były burmistrz Zakopanego. W części artystycznej wystąpią Beata Zawadzka - Kłos, Małgorzata Zajączkowska - Warsza i Jolanta Muratów.

Opublikowano: 2019-04-01

12 kwietnia 2019 r. o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy "Blaski i cienie". Prace wykonane są w technice repujado - tłoczenia w metalu i są zróżnicowane pod względem tematycznym i formalnym. Wykonali je artyści z dużym dorobkiem artystycznym jak i amatorzy. Organizatorem wystawy jest Andrzej Orlik. Serdecznie zapraszamy!

Opublikowano: 2019-03-21

18 marca 2019 r. w Muzeum Monet i Medali JPII miało miejsce 84. spotkanie "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Gościem specjalnym spotkania był Zdzisław Sowiński, reżyser, operator i fotograf. W części artystycznej wystąpili uczniowie szkół średnich (uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Częstochowie zaprezentowali utwory muzyki klasycznej, a licealiści z VII Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika - fragment dramatu Karola Wojtyły "Pod sklepem jubilera") i duet muzyczny z Lwowa: Nata Vakshynska & Evgeny.

Opublikowano: 2019-03-21

18 marca 2019 o godz. 17.45 w Muzeum Monet i Medali JPII miał miejsce wernisaż wystawy "Niepodległa bez barier - od morza do Tatr". Wystawa jest pokłosiem konkursu "Sztuka osób niepełnosprawnych", organizowanego przez PFRON. Wystawę otworzył dyrektor Śląskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Jan Wroński. Wystawa potrwa do 14 kwietnia 2019. Serdecznie zapraszamy!

Opublikowano: 2019-03-20

W dniach 15 - 17 marca 2019 w Muzeum Monet i Medali JPII miał miejsce VI Przegląd Filmów Dokumentalnych Niepoprawnie Prawdziwych, przebiegający pod hasłem „80 rocznica wybuchu II wojny światowej. W hołdzie ofiarom niemieckich zbrodni”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Opublikowano: 2019-03-19

W dniach 15 - 17 marca 2019 r. w Muzeum Monet i Medali JPII miał miejsce VI Przegląd Filmów Niepoprawnie Prawdziwych. Gościem festiwalu była dyrektor Muzeum w Piaśnicy Teresa Patsidis. W piątek 15 marca o godz. 10.00 odbył się pokaz dla szkół średnich. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Opublikowano: 2019-03-18

18 marca 2019 o godz. 17.45 w Muzeum Monet i Medali odbędzie się oficjalne otwarcie wystawy "Niepodległa bez barier - od morza do Tatr". Wystawa jest wynikiem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Ukazuje Polskę różnorodną i pełną kolorów. Organizuje ją Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Serdecznie zapraszamy!

Opublikowano: 2019-03-14

18 marca 2019 r. o godz. 18.00 w Muzeum Monet i Medali JPII odbędzie się 84. spotkanie "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Gościem specjalnym spotkania będzie Zdzisław Sowiński, reżyser filmowy, operator i scenarzysta. W części artystycznej wystąpi Nata Vakshynska. Serdecznie zapraszamy!

Opublikowano: 2019-03-14

13 marca 2019 r. o godz. 17.00 w Muzeum Monet i Medali JP II odbyło się kolejne ze spotkań z cyklu "Częstochowskie spotkania historyczno-archiwalne". Zapraszamy do przeczytania relacji ze spotkania.