Opublikowano: 2021-09-15

Podczas uroczystości jubileuszowych 13 września 2021 każdy z zaproszonych Gości otrzymywał pamiątkowy medal oraz monografię autorstwa Krzysztofa Witkowskiego.

Opublikowano: 2021-09-14

Muzeum Monet i medali Jana Pawła II zostało otwarte 11 sierpnia 2011 roku. Uroczystości jubileuszowe odbyły się jednak 13 września 2021.

Opublikowano: 2021-08-26

3 września 2021 zapraszamy na wernisaż wystawy obrazu Jan Paweł II w Moskwie 14 października 2011. Wydarzenie połączone z koncertem światowej sławy muzyków Evgenyego Skurata (bas-baryton) i Liliany Safikhanovej (harfa).

Opublikowano: 2021-08-20

"Kardynał Stefan Wyszyński na monetach i medalach świata"- to tytuł wystawy, która została otwarta w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Wystawa wpisuje się w przygotowanie do zbliżającej się beatyfikacji kardynała Wyszyńskiego. Relacja Niedziela TV.

Opublikowano: 2021-08-12

W zbliżającym się tygodniu zapraszamy Państwa na dwa koncerty. 17 sierpnia o godz. 19:00 gościć będziemy zespół ELCCOR z koncertem „W Zielonym Milczeniu”. W niedzielę – 22 sierpnia o 19:00 wystąpi Amelia Cierpiał i African Music School.

Opublikowano: 2021-08-11

W roku bieżącym mija dziesięć lat istnienia Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Pragnąć dokonać swoistego podsumowania dorobku minionego dziesięciolecia, planujemy zorganizowanie kilku spotkań jubileuszowych dla uczczenia tej rocznicy, których inauguracją będą oficjalne obchody 10-lecia Muzeum w poniedziałek, 13 września 2021 r., o godz. 11:00.

Opublikowano: 2021-08-10

9 sierpnia 2021 w Muzeum JP2 otwarta została wystawa „Kardynał Stefan Wyszyński na monetach i medalach świata". Tym samym rozpoczęliśmy przygotowania do beatyfikacji Prymasa.

Opublikowano: 2021-08-06

Zgodnie z wcześniejszymi komunikatami w poniedziałek – 9 sierpnia 2021 – rozpoczynamy wystawę „Kardynał Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia". W niniejszej wiadomości prezentujemy Państwu fragmenty naszej wystawy. Jednocześnie zapraszamy do współpracy.

Opublikowano: 2021-08-03

120 lat temu, 3 sierpnia 1901 r., urodził się Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia. Stefan kard. Wyszyński był wybitnym przywódcą duchowym polskiego Kościoła, ale także mężem stanu, niekwestionowanym autorytetem moralnym oraz współtwórcą przemian społecznych, które doprowadziły do zmian ustrojowych w Polsce. Był, z całą pewnością, ojcem duchowym naszego umiłowanego Papieża, św. Jana Pawła II.

Opublikowano: 2021-07-29

Ostatnie dni wystawy

Jeszcze tylko kilka dni, tj. do środy, 4 sierpnia br. będzie można obejrzeć wystawę prac Haliny Bartelak w naszym Muzeum. Serdecznie zapraszamy tych wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji zobaczyć prac Artystki, ale także tych z Państwa, którzy raz jeszcze chcieliby nacieszyć oczy tymi wyjątkowymi miniaturami.

Gratulujemy i jednocześnie dziękujemy Pani Halinie Bartelak za możliwość zaprezentowania Jej prac w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.