Opublikowano: 2023-11-03

"Pejzaże NIEoczywiste” - to tytuł wystawy Ewy Powroźnik, prezes Częstochowskiego Stowarzyszenie Plastyków im. Jerzego Dudy Gracza. Wernisaż odbędzie się 14 listopada (wtorek) godz. 17.00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II ul. Jagiellońska 67/71 Częstochowa. Wstęp Wolny! Zapraszamy!

Opublikowano: 2023-10-29

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie 28 października odbył się X Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów, połączony z giełdą pamiątek po Janie Pawle II. Na kilkunastu stoiskach wystawców można było znaleźć monety, medale, znaczki pocztowe, książki, zdjęcia czy widokówki. Podczas oficjalnego otwarcia Zlotu, z udziałem dyrektora muzeum Krzysztofa Witkowskiego, wiceprezesa Poczty Polskiej Wiesława Włodka, została zaprezentowana kartka okolicznościowa wydana Przez Pocztę Polską.

Opublikowano: 2023-10-25

Prof. Wanda Półtawska była jednym ze świadków Pontyfikatu Jana Pawła II. Częstochowianie mogli się o tym przekonać wielokrotnie podczas spotkań w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Gościła tu między innymi podczas cyklicznych spotkań: „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”.

Opublikowano: 2023-10-23

Już w najbliższą sobotę - 28 października 2023 r. - obędzie się X Zlot Kolekcjonerów Pamiątek po Janie Pawle II. Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia.

Opublikowano: 2023-10-20

W sobotę - 28.10.2023 - odbędzie się Jubileuszowy - X Zlot Kolekcjonerów.

Zapraszamy.

Opublikowano: 2023-10-16

„Pielgrzym” - to tytuł wystawy, którą można od 15 października, oglądać w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Opublikowano: 2023-10-12

Teatr Klasyki Polskiej po raz koleiny zagościł w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. 11 października, wystawiony został spektakl „Beniowski" J. Słowackiego, w wykonaniu wybitnych aktorów Teatru Klasyki Polskiej z Warszawy. Artyści sztukę przedstawili dwukrotnie. Przy pełnej po brzegi sali, dostarczyli uczestnikom wielu wzruszeń.

Opublikowano: 2023-10-09

Na scenie w auli Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, 11 października (środa) dwukrotnie - o godz. 16.00 i 19.00 wystawiony zostanie spektakl „Beniowski” J. Słowackiego, w wykonaniu wybitnych aktorów Teatru Klasyki Polskiej z Warszawy. W spektaklu wystąpi między innymi znany aktor teatralny i telewizyjny Michał Chorosiński. Zapraszamy! Wstęp wolny! Teatr Klasyki Polskiej, zagości dzięki zaproszeniu Wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Posła Szymona Giżyńskiego.

Opublikowano: 2023-10-05

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie już w sobotę, 28 października odbędzie się X Międzynarodowy Zlot  Kolekcjonerów, połączony z giełdą pamiątek po Janie Pawle II. Na kilkunastu stoiskach wystawców będzie można znaleźć monety, medale, znaczki pocztowe, książki, odznaki religijne, medaliki, szkaplerze, karty dewocyjne, zdjęcia czy widokówki.

Opublikowano: 2023-09-29

Rok 2023 ustanowiono Rokiem Mikołaja Kopernika, wiążąc go z 550. rocznicą urodzin oraz 480. rocznicą śmierci astronoma. Rok Mikołaja Kopernika nie mógł przejść bez echa w częstochowskim VII LO im. Kopernika.