Opublikowano: 2021-08-06

Zgodnie z wcześniejszymi komunikatami w poniedziałek – 9 sierpnia 2021 – rozpoczynamy wystawę „Kardynał Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia". W niniejszej wiadomości prezentujemy Państwu fragmenty naszej wystawy. Jednocześnie zapraszamy do współpracy.

Opublikowano: 2021-08-03

120 lat temu, 3 sierpnia 1901 r., urodził się Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia. Stefan kard. Wyszyński był wybitnym przywódcą duchowym polskiego Kościoła, ale także mężem stanu, niekwestionowanym autorytetem moralnym oraz współtwórcą przemian społecznych, które doprowadziły do zmian ustrojowych w Polsce. Był, z całą pewnością, ojcem duchowym naszego umiłowanego Papieża, św. Jana Pawła II.

Opublikowano: 2021-07-29

Ostatnie dni wystawy

Jeszcze tylko kilka dni, tj. do środy, 4 sierpnia br. będzie można obejrzeć wystawę prac Haliny Bartelak w naszym Muzeum. Serdecznie zapraszamy tych wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji zobaczyć prac Artystki, ale także tych z Państwa, którzy raz jeszcze chcieliby nacieszyć oczy tymi wyjątkowymi miniaturami.

Gratulujemy i jednocześnie dziękujemy Pani Halinie Bartelak za możliwość zaprezentowania Jej prac w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Opublikowano: 2021-07-26

25 lipca, z okazji imienin, Krzysztof Witkowski otrzymał w prezencie Złotą Płytę Czerwonych Gitar od muzyka zespołu Bernarda Dornowskiego. Cenny eksponat zasili kolekcję Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Moment przekazania został uwieczniony na filmie.

Opublikowano: 2021-07-08

Wakacje to czas odpoczynku, ale też i znakomita pora, którą można wykorzystać, by odwiedzić miejsca dotąd nieznane, bądź takie, do których chętnie wybralibyśmy się, lecz zazwyczaj brak na to czasu. Dlatego też serdecznie zapraszamy do zwiedzenia naszego Muzeum – miejsca, gdzie znajduje się największa w świecie kolekcja monet i medali poświęconych św. Janowi Pawłowi II, ale także relikwie oraz wiele osobistych rzeczy i pamiątek naszego Papieża.

Opublikowano: 2021-05-22

W poniedziałkowy wieczór zapraszamy na wyjątkowy wernisaż prac Pani Haliny Bartelak. 24 maja 2021, godz. 18:00.

Opublikowano: 2021-05-04

Uprzejmie informujemy, że przenoszona już uprzednio debata Polskiego Klubu Ekologicznego, Oddział Małopolska pt. "W ogrodzie Stwórcy. Człowiek, turysta, pielgrzym - turystyka moralna" odbędzie się w środę, 16 czerwca 2021r. (UWAGA! Spotkanie przeniesione z soboty, 5.06.2021r.)

Opublikowano: 2021-04-27

Dziś, tj. 27 kwietnia 2021r. mija 7. rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II. Był to radosny dzień, ale wypełniony innego rodzaju radością niż ta, która towarzyszyła wyborowi Karola Wojtyły na papieża. Do kanonu świętych dołączył jeden z naszych najznakomitszych rodaków i najwybitniejszych przywódców duchowych Kościoła.

Opublikowano: 2021-04-13

W tej odsłonie ciekawostek naszego Muzeum mowa będzie o jednym z najbardziej znanych wizerunków Chrystusa Zmartwychwstałego – o Obrazie Jezusa Miłosiernego.

Opublikowano: 2021-04-09

Dziś kilka zdań o eksponacie, który przebył długi szlak: Agnone – Watykan – Filadelfia – Rzym – Częstochowa. O czym mowa?