Opublikowano: 2023-12-13

Kolędy, pastorałki i piosenki związane z Bożym Narodzeniem, zabrzmiały 12 grudnia w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. W koncercie „Mała Świąteczna Orkiestra" uczestniczyli podopieczni specjalnych szkół i ośrodków wychowawczych zarówno z Częstochowy, jak i z regionu.

Opublikowano: 2023-12-12

Poznaliśmy laureatów XVII Gali Wolontariatu, corocznie organizowanej przez Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Agape” z Częstochowy. Tegoroczne wydarzenie  było okazję do świętowania 30-lecia założenia Stowarzyszenia.

Opublikowano: 2023-12-07

W „Mikołajki” w muzealnych gablotach zagościło około 900 figurek zwierząt. To kolekcja siedmioletniej Weroniki Kulawiak. Historia kolekcji rozpoczęła się jeszcze od zbiorów jej taty.

Opublikowano: 2023-11-29

W środę, 6 grudnia, o godz. 17:00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II przy ul. Jagiellońskiej 67/71 w Częstochowie odbędzie się wystawa siedmioletniej Weroniki Kulawiak. Weronika zaprezentuje kolekcję miniaturowych zwierzaków, która liczy ok. 900 eksponatów.

Opublikowano: 2023-11-29

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II podczas wernisażu Ewy Powroźnik  „Pejzaże NIEoczywiste”, odbył się  wyjątkowy koncert Zespół  Spring Light.

Opublikowano: 2023-11-27

Przeglądu  Filmów Dokumentalnych Niepoprawnie Prawdziwych za nami. Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy i Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie już po raz dziewiąty zorganizowało przegląd, który odbywał się w auli muzealnej.

Opublikowano: 2023-11-22

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy i Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie już po raz dziewiąty organizuje Przegląd Filmów Dokumentalnych Niepoprawnie Prawdziwych. Prezentacja filmów odbywać się będzie w auli muzealnej 24-25 listopada br. Hasłem przewodnim tegorocznego Przeglądu są słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana „Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli" (J 8, 32).

Opublikowano: 2023-11-20

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, 17 listopada obchodziło, jubileusz 30-lecia istnienia. Uroczysta Gala Jubileuszowa odbyła się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.

Opublikowano: 2023-11-15

„Pejzaże NIEoczywiste” - to tytuł wystawy Ewy Powroźnik, znanej i cenionej częstochowskiej artystki, prezes Częstochowskiego Stowarzyszenie Plastyków im. Jerzego Dudy Gracza. Wernisaż odbył się 14 listopada w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Wydarzenie prowadzone przez dyrektora Muzeum, Krzysztofa Witkowskiego zgromadziło blisko 200 osób. Wieczór uwieńczył koncert Zespołu Spring Light z Brwinowa koło Warszawy.

Opublikowano: 2023-11-10

14 listopada (wtorek) o godz. 18.00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, tuż po wernisażu plastycznym Ewy Powroźnik  „Pejzaże NIEoczywiste”, odbędzie się wyjątkowy koncert Zespół  Spring Light.