Opublikowano: 2024-01-10

W  Muzeum Monet i Medali Jan Pawła II 9 stycznia odbyła się uroczysta Gala podsumowująca lokalne działania w ramach ogólnopolskiego projektu Family Spot.

W ramach ogólnopolskiego projektu, do którego włączyła się Częstochowa, przeprowadzono szereg działań, w obszarze edukacji rodzicielskiej oraz integracji rodzin. W sumie zorganizowano trzydzieści spotkań, w tym wiele warsztatów, w których wzięło udział blisko tysiąc osób.

Opublikowano: 2024-01-09

Film pt. „Grupa Pileckiego" o powojennej siatce konspiracyjnej Rotmistrza Witolda Pileckiego pokazany został w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Po projekcji filmu odbyło się spotkanie z historykiem, publicystą, współscenarzystą obrazu Tadeuszem Płużańskim.

Opublikowano: 2024-01-02

"Różnorodność” - to tytuł wystawy Ireny Jóźwik, związanej z Częstochowskim Stowarzyszeniem  Plastyków im. Jerzego Dudy Gracza. Wernisaż odbędzie się 10 stycznia (środa ) godz. 17.00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II ul. Jagiellońska 67/71 Częstochowa. Wstęp Wolny! Zapraszamy!

Opublikowano: 2023-12-27

Zapraszamy na projekcję filmu dokumentalnego pt. "Grupa Pileckiego", a także spotkanie ze współscenarzystą obrazu - Tadeuszem Płużańskim, znanym historykiem, dziennikarzem i publicystą, prezesem Fundacji „Łączka” sprawującej opiekę i działającej na rzecz Kwatery na Łączce na warszawskich Powązkach, synem żołnierza niezłomnego – Tadeusza Ludwika Płużańskiego ps. „Tadeusz”, „Radwan”, który był współpracownikiem rtm. Witolda Pileckiego.

Opublikowano: 2023-12-27

Członkowie, Przyjaciele oraz Sympatycy Organizacji Pracodawców zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan  spotkali się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. To doroczne  spotkanie, podsumowujące działalność organizacji.

Opublikowano: 2023-12-13

Kolędy, pastorałki i piosenki związane z Bożym Narodzeniem, zabrzmiały 12 grudnia w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. W koncercie „Mała Świąteczna Orkiestra" uczestniczyli podopieczni specjalnych szkół i ośrodków wychowawczych zarówno z Częstochowy, jak i z regionu.

Opublikowano: 2023-12-12

Poznaliśmy laureatów XVII Gali Wolontariatu, corocznie organizowanej przez Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Agape” z Częstochowy. Tegoroczne wydarzenie  było okazję do świętowania 30-lecia założenia Stowarzyszenia.

Opublikowano: 2023-12-07

W „Mikołajki” w muzealnych gablotach zagościło około 900 figurek zwierząt. To kolekcja siedmioletniej Weroniki Kulawiak. Historia kolekcji rozpoczęła się jeszcze od zbiorów jej taty.

Opublikowano: 2023-11-29

W środę, 6 grudnia, o godz. 17:00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II przy ul. Jagiellońskiej 67/71 w Częstochowie odbędzie się wystawa siedmioletniej Weroniki Kulawiak. Weronika zaprezentuje kolekcję miniaturowych zwierzaków, która liczy ok. 900 eksponatów.

Opublikowano: 2023-11-29

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II podczas wernisażu Ewy Powroźnik  „Pejzaże NIEoczywiste”, odbył się  wyjątkowy koncert Zespół  Spring Light.

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET