Opublikowano: 2024-01-10

W  Muzeum Monet i Medali Jan Pawła II 9 stycznia odbyła się uroczysta Gala podsumowująca lokalne działania w ramach ogólnopolskiego projektu Family Spot.

W ramach ogólnopolskiego projektu, do którego włączyła się Częstochowa, przeprowadzono szereg działań, w obszarze edukacji rodzicielskiej oraz integracji rodzin. W sumie zorganizowano trzydzieści spotkań, w tym wiele warsztatów, w których wzięło udział blisko tysiąc osób.

Opublikowano: 2024-01-09

Film pt. „Grupa Pileckiego" o powojennej siatce konspiracyjnej Rotmistrza Witolda Pileckiego pokazany został w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Po projekcji filmu odbyło się spotkanie z historykiem, publicystą, współscenarzystą obrazu Tadeuszem Płużańskim.

Opublikowano: 2024-01-02

"Różnorodność” - to tytuł wystawy Ireny Jóźwik, związanej z Częstochowskim Stowarzyszeniem  Plastyków im. Jerzego Dudy Gracza. Wernisaż odbędzie się 10 stycznia (środa ) godz. 17.00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II ul. Jagiellońska 67/71 Częstochowa. Wstęp Wolny! Zapraszamy!

Opublikowano: 2023-12-27

Zapraszamy na projekcję filmu dokumentalnego pt. "Grupa Pileckiego", a także spotkanie ze współscenarzystą obrazu - Tadeuszem Płużańskim, znanym historykiem, dziennikarzem i publicystą, prezesem Fundacji „Łączka” sprawującej opiekę i działającej na rzecz Kwatery na Łączce na warszawskich Powązkach, synem żołnierza niezłomnego – Tadeusza Ludwika Płużańskiego ps. „Tadeusz”, „Radwan”, który był współpracownikiem rtm. Witolda Pileckiego.

Opublikowano: 2023-12-27

Członkowie, Przyjaciele oraz Sympatycy Organizacji Pracodawców zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan  spotkali się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. To doroczne  spotkanie, podsumowujące działalność organizacji.

Opublikowano: 2023-12-13

Kolędy, pastorałki i piosenki związane z Bożym Narodzeniem, zabrzmiały 12 grudnia w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. W koncercie „Mała Świąteczna Orkiestra" uczestniczyli podopieczni specjalnych szkół i ośrodków wychowawczych zarówno z Częstochowy, jak i z regionu.

Opublikowano: 2023-12-12

Poznaliśmy laureatów XVII Gali Wolontariatu, corocznie organizowanej przez Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Agape” z Częstochowy. Tegoroczne wydarzenie  było okazję do świętowania 30-lecia założenia Stowarzyszenia.

Opublikowano: 2023-12-07

W „Mikołajki” w muzealnych gablotach zagościło około 900 figurek zwierząt. To kolekcja siedmioletniej Weroniki Kulawiak. Historia kolekcji rozpoczęła się jeszcze od zbiorów jej taty.

Opublikowano: 2023-11-29

W środę, 6 grudnia, o godz. 17:00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II przy ul. Jagiellońskiej 67/71 w Częstochowie odbędzie się wystawa siedmioletniej Weroniki Kulawiak. Weronika zaprezentuje kolekcję miniaturowych zwierzaków, która liczy ok. 900 eksponatów.

Opublikowano: 2023-11-29

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II podczas wernisażu Ewy Powroźnik  „Pejzaże NIEoczywiste”, odbył się  wyjątkowy koncert Zespół  Spring Light.