VII Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów rozpoczęty

10 października br. w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie rozpoczął się VII Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów. Znakomici goście, bogactwo pamiątek po Janie Pawle II.

Opublikowano: 2020-10-10

Dyrektor Muzeum nominowany do Nagrody TOTUS TUUS.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” nominowała Krzysztofa Witkowskiego, dyrektora Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, do prestiżowej Nagrody TOTUS TUUS 2020. Wręczenie nagród odbędzie się dziś 10.10.2020r. na Zamku Królewskim w Warszawie. Transmisja TVP2 godz. 16.00

Opublikowano: 2020-10-10

Szanowni Państwo, Kolekcjonerzy. Jest mi niezmiernie miło, że zakup banknotu "0" Euro wyzwala tyle emocji i jest nim taaaakie zainteresowanie. Proszę zdać się na nasze dobre intencje i wymagania które w dobie pandemii musimy spełnić.

Opublikowano: 2020-10-09

Dostępny jest już program VII Zlotu Kolekcjonerów. Spotykamy się w sobotę o 9:00. Szczegóły w wiadomości.

Opublikowano: 2020-10-07

W czwartek - 8 października - zapraszamy na wystawę "Święci i błogosławieni polscy w Muzeum Monet i Medali JP2". Rozpoczęcie o 17:00

Opublikowano: 2020-10-05

Udało się! Podczas drugiego dnia VII Zlotu Kolekcjonerów - w niedzielę od godz. 9:00, będzie można zakupić pamiątkowe banknoty 0 € z wizerunkiem naszego Muzeum, w cenie 20 zł za sztukę.

Opublikowano: 2020-09-29

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, w sobotę, 26 września br. został zaprezentowany najnowszy film Witolda Gadowskiego pt: „Święci z Doliny Niniwy”. Wieczorny pokaz filmu zgromadził liczną publiczność z Częstochowy i okolic. Gościem honorowym pokazu był metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

Opublikowano: 2020-09-21

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, 18 września br. odbyło się spotkanie promujące najnowszą książkę historyka pana Lecha Mastalskiego. „Polska Organizacja Wojskowa”- Okręg Częstochowsko – Wieluński Va/ IX 1915-1918.

Opublikowano: 2020-09-21

CZŁOWIEK W OGRODZIE PANA: PIELGRZYM – TURYSTA - KRAJOZNAWCA"

Spotkanie  z cyklu: „Ekologia konserwatywna. Chrześcijaństwo a ekologia".

9 listopada (poniedziałek) godz 17.00

Opublikowano: 2020-09-18

Drodzy Kolekcjonerzy, Szanowni Państwo:
Z uwagi na nieprzewidzianą, jednak jakże miłą dla nas okoliczność, a mianowicie wiadomość o wyróżnieniu Dyrektora Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, Pana Krzysztofa Witkowskiego nagrodą Totus Tuus przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, której wręczenie nastąpi w Warszawie, 10 października 2020r., uprzejmie informujemy, że główne punkty programu VII Międzynarodowego Zlotu Kolekcjonerów będą przeniesione na dzień następny, tj. niedzielę, 11 października 2020r.