Opublikowano: 2020-09-07

Wśród wielu pamiątek w Muzeum Monet i Medali i Jana Pawła II w Częstochowie, warto zatrzymać się przy dokumencie, który mocno akcentuje miłość młodego Karola Wojtyły do teatru. Program przedstawienia „BALLADYNA” Juliusza Słowackiego, informujący o udziale w spektaklu młodego Karola Wojtyły.

Opublikowano: 2020-09-03

Pierwsze spotkanie w ramach cyklu „ Z Janem Pawłem II ku przyszłości” w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbyło się 18 marca 2012 r. Jego gościem był abp Mieczysław Mokrzycki metropolita lwowski i wieloletni sekretarz papieża. 18 maja 2020 r. w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, gościem setnego już spotkania z cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości” był abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Opublikowano: 2020-09-02

Centrum Myśli Jana Pawła II przy współpracy z Narodowym Centrum Kultury serdecznie zaprasza na konferencję i seminaria pod wspólnym tytułem „Kultura pamięci. 100-lecie urodzin Jana Pawła II".

Opublikowano: 2020-08-27

Po obejrzeniu wystawy: „Czas ucieka wieczność czeka". „Medalierskie rozmowy z Janem Pawłem II", biskup Andrzej Przybylski powiedział m.in.:„Jesteśmy ciągle zanurzeni w wieczności". Wystawę, choć była prezentowana w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, mogło - z powodu pandemii - obejrzeć niewielu.

Opublikowano: 2020-08-18

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II 10 sierpnia br. swoją obecnością zaszczycił przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski. Nowy przeor – (maj br.) po raz pierwszy miał okazję zobaczyć zbiory muzealne, o których opowiedział dyrektor i założyciel muzeum Krzysztof Witkowski.

Opublikowano: 2020-08-18

Drugie spotkanie w ramach cyklu „Ekologia konserwatywna, chrześcijaństwo a ekologia” odbyło się 13 sierpnia br. w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Tym razem tematem spotkania były prawa zwierząt w perspektywie doktryny ekologicznej Kościoła katolickiego.

Z prelekcjami wystąpili: prof. dr hab. Zbigniew Mirek, prof. dr hab. Zbigniew Witkowski, jezuita o. Tomasz Nogaj.

Opublikowano: 2020-08-14

Zapraszamy do galerii zdjęć z II Debaty Ekologicznej, która odbyła się w Muzeum Monet i Medali JP2 13 sierpnia 2020. Tym razem tematem spotkania były Prawa Zwierząt w Perspektywie Doktryny Ekologicznej Kościoła Katolickiego.

Opublikowano: 2020-07-29

13 sierpnia 2020 o godz. 18:00 zapraszamy na kolejne spotkanie z ekologią. Tym razem tematem spotkania będą "Prawa Zwierząt w Perspektywie Doktryny Ekologicznej Kościoła Katolickiego".

Opublikowano: 2020-07-29

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II od 27 lipca br. można oglądać cykl mozaik akwarelowych, łącznie 1506 miniatur malarskich na jednej wystawie. To prace Justyny Talik absolwentki Uniwersytetu Humanistyczno - Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Artystka jest wielką entuzjastką malarstwa akwarelowego, to jej pasja, jak podkreśla, głównie porusza się w tej technice malarskiej, jest nią zafascynowana i stale poszukuje nowych rozwiązań dla malarstwa akwarelowego.

Opublikowano: 2020-07-28

Zapraszamy do galerii zdjęć z wystawy prac Justyny Talik, która odbyła się w naszym Muzeum 27 lipca 2020 roku.