Opublikowano: 2023-12-27

Zapraszamy na projekcję filmu dokumentalnego pt. "Grupa Pileckiego", a także spotkanie ze współscenarzystą obrazu - Tadeuszem Płużańskim, znanym historykiem, dziennikarzem i publicystą, prezesem Fundacji „Łączka” sprawującej opiekę i działającej na rzecz Kwatery na Łączce na warszawskich Powązkach, synem żołnierza niezłomnego – Tadeusza Ludwika Płużańskiego ps. „Tadeusz”, „Radwan”, który był współpracownikiem rtm. Witolda Pileckiego.

Opublikowano: 2023-12-27

Członkowie, Przyjaciele oraz Sympatycy Organizacji Pracodawców zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan  spotkali się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. To doroczne  spotkanie, podsumowujące działalność organizacji.

Opublikowano: 2023-12-13

Kolędy, pastorałki i piosenki związane z Bożym Narodzeniem, zabrzmiały 12 grudnia w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. W koncercie „Mała Świąteczna Orkiestra" uczestniczyli podopieczni specjalnych szkół i ośrodków wychowawczych zarówno z Częstochowy, jak i z regionu.

Opublikowano: 2023-12-12

Poznaliśmy laureatów XVII Gali Wolontariatu, corocznie organizowanej przez Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Agape” z Częstochowy. Tegoroczne wydarzenie  było okazję do świętowania 30-lecia założenia Stowarzyszenia.

Opublikowano: 2023-12-07

W „Mikołajki” w muzealnych gablotach zagościło około 900 figurek zwierząt. To kolekcja siedmioletniej Weroniki Kulawiak. Historia kolekcji rozpoczęła się jeszcze od zbiorów jej taty.

Opublikowano: 2023-11-29

W środę, 6 grudnia, o godz. 17:00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II przy ul. Jagiellońskiej 67/71 w Częstochowie odbędzie się wystawa siedmioletniej Weroniki Kulawiak. Weronika zaprezentuje kolekcję miniaturowych zwierzaków, która liczy ok. 900 eksponatów.

Opublikowano: 2023-11-29

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II podczas wernisażu Ewy Powroźnik  „Pejzaże NIEoczywiste”, odbył się  wyjątkowy koncert Zespół  Spring Light.

Opublikowano: 2023-11-27

Przeglądu  Filmów Dokumentalnych Niepoprawnie Prawdziwych za nami. Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy i Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie już po raz dziewiąty zorganizowało przegląd, który odbywał się w auli muzealnej.

Opublikowano: 2023-11-22

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy i Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie już po raz dziewiąty organizuje Przegląd Filmów Dokumentalnych Niepoprawnie Prawdziwych. Prezentacja filmów odbywać się będzie w auli muzealnej 24-25 listopada br. Hasłem przewodnim tegorocznego Przeglądu są słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana „Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli" (J 8, 32).

Opublikowano: 2023-11-20

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, 17 listopada obchodziło, jubileusz 30-lecia istnienia. Uroczysta Gala Jubileuszowa odbyła się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.