Opublikowano: 2021-09-16

Relacja TV Orion z obchodów 10-lecia Muzeum.

Opublikowano: 2020-05-27

Od 25 maja 2020 r. dostępna jest w internecie kolejna wirtualna wystawa Kordegardy. Galerii Narodowego Centrum Kultury, która przedstawia ponad 40 prac medalierskich współczesnych polskich artystów, inspirowanych nauczaniem i tekstami Jana Pawła II na temat czasu, wieczności, przemijania. Filmowa prezentacja upamiętnia setną rocznicę urodzin polskiego papieża i jest efektem współpracy Kordegardy i Polskiego Stowarzyszenia Sztuki Medalierskiej.

Opublikowano: 2017-11-13

11 listopada o godzinie 11:00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II miał miejsce wernisaż wystawy medalierskiej "Życie zadane. Medalierskie rozmowy z Janem Pawłem II".

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

Opublikowano: 2017-10-26

Nasze datowniki oraz okolicznościowa kartka pocztowa, wydane z okacji IV Międzynarodowego Zlotu Kolekjonerów, zostały dodane do Katalogu Znaczków Pocztowych - KZP.

Opublikowano: 2017-10-22

W dniach 21-22 października 2017 roku w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie miał miejsce IV Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Opublikowano: 2016-11-15

Zapraszamy na stronę TV Orion, gdzie została zamieszczona rozmowa, którą red. Tomasz Pietrzykowski przeprowadził z dyrektorem naszego Muzeum - Krzysztofem Witkowskim.

Opublikowano: 2016-06-09

W dniach 13-15 maja relikwie św. Jana Pawła II, które na co dzień są wystawione w naszym Muzeum, zostały uroczyście przewiezione do Lwowa, przez Dyrektora Krzysztofa Witkowskiego oraz ks. kanonika Andrzeja Sobotę. Relikwie były wystawione podczas nabożeństw w trzech lwowskich świątyniach. Zapraszamy do lektury artykułu, który na ten temat opublikowała Gazeta Częstochowska.

Opublikowano: 2015-12-09

Wysiłek organizacyjny związany z "II Międzynarodowym Zlotem Kolekcjonerów" nie pozostał bez echa. Informacje o wydarzeniu znalazły się między innymi na stronie Polskiego Związku Filatelistów oraz w Telewizji Orion.

Odnośniki do witryn w rozwinięciu wiadomości.

Opublikowano: 2014-05-21

21 maja - w Programie 1 Polskiego Radia w audycji "Ślady na piasku" Pani Red. Sylwia Sułkowska zaprezentowała materiał o naszym Muzeum. Link do audycji w rozwinięciu wiadomości "czytaj więcej".

Opublikowano: 2014-05-10

W trakcie obchodów kanonizacji Jana Pawła II gościliśmy ekipę Telewizji Polskiej. Dzięki niej fragmenty naszej uroczystości były na żywo transmitowane na ogólnopolskiej antenie TVP Info oraz w stacjach zagranicznych. Dziś otrzymaliśmy od Telewizji Polskiej materiał, który był wyemitowany. Można go zobaczyć w rozwinięciu wiadomości "czytaj więcej".

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET