Opublikowano: 2013-08-26

Kilka dni temu, minęły dwa lata działalności naszego Muzeum, w ciągu których na łamach prasy ukazało się wiele artykułów poświęconych muzeum. Dziś pragniemy przypomnieć sobie i Państwu większość z nich.

Opublikowano: 2013-06-22

W dniu wczorajszym gościliśmy w naszym Muzeum braci Pawła i Łukasza Golców. Muzycy na pożegnanie podzielili się swoimi wrażeniami z wizyty, które można zobaczyć i usłyszeć klikając na link w rozwinięciu niniejszej wiadomości.

Opublikowano: 2013-06-03

W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszych murach profesora Herberta Schambecka – światowej sławy prawnika, osobę wielokrotnie honorowaną tytułem doktora honoris causa oraz członka międzynarodowych organizacji i towarzystw naukowych. Naszego gościa poprosiliśmy o chwilę refleksji i krótką wypowiedź na temat naszego Muzeum. Z opinią Profesora można zapoznać się w rozwinięciu niniejszej wiadomości.

Opublikowano: 2012-12-27

Pracownicy Firmy President Electronics i Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie modlili się w piątek, 14 grudnia na Jasnej Górze.

Wieczornej Mszy św. odprawionej w Kaplicy Matki Bożej przewodniczył podprzeor Jasnej Góry o. Sebastian Matecki. „To jest ewenement na skalę światową, największy zbiór na świecie monet i medali z wizerunkiem naszego umiłowanego Jana Pawła II – wyjaśniał witając zgromadzonych o. Matecki - Dziękujemy panie Krzysztofie za tę inicjatywę, dla częstochowian i dla pielgrzymów”.

Opublikowano: 2012-02-16

Na naszym kanale w serwisie Youtube można zobaczyć najnowszy film, w którym Arturo Mari opowiada o pierwszym spotkaniu z ideą powstania Muzeum oraz o odczuciach i emocjach jakie wywołuje obcowanie z naszą kolekcją.

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET