W lutym 2017 r. w Radio Jasna Góra rozpoczał się cykl audycji "Kwadrans z Muzeum". Tematyką są wydarzenia z życia Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Poniżej znajdują się odnośniki do archiwum audycji:

 


Audycja 53   

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 19 lutego 2018 r.

 • Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, ukazuje m.in. różnice między medalem a monetą. Przybliża kulisy związane zoświetleniem eksponatów muzealnych.
 • Katolickie Stowarzyszenie Sportowe Rzeczypospolitej Polskiejpo raz kolejny w auli muzealnej zorganizowało spotkanie na rzecz swoich podpieczonych. Specjalnym gościem wieczoru była Przewodnicząca Związku Polaków na BiałorusiAnelika Borys.
 • W ramach cyklicznych spotkań „Z Janem Pawłem II ku przyszłości” odbyło się spotkanie z rodzicami Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Państwo Janina Milewska - Duda i Jan Duda mówili o rodzinie, patriotyzmie i wychowaniu w duchu nauczania Jana Pawła II.

  


Audycja 52   

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 12 lutego 2018 r.

 • W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbyła się inauguracja wystawy "Orzeł Biały w drodze ku Niepodległej", która została zorganizowana dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na wystawie zaprezentowana została kolekcja ponad 600 orłów wojskowych, zebrana przez kolekcjonera z Częstochowy, Ireneusza Banaszkiewicza. Otwarcie wystawy uświetniło swoją obecnością wielu znamienitych gości.

  


Audycja 51   

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 5 lutego 2018 r.

 • Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, przybliża m.in zbiory od Anny Walentynowicz. Medale do muzeum przekazane zostały przez jej wnuka.
 • Koncert charytatywny na rzecz Ryszarda Strojca - częstochowskiego pedagoga. Prezentujemy relację i wypowiedzi młodych artystów z tego wydarzenia.
 • Gościem wieczoru był Janusz Yanina Iwański, który mówi o artystycznym wydarzeniu i o Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II

Audycja 50    

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 29 stycznia 2018 r.

 • Publiczność zgromadzoną 19 stycznia w auli koncertowej Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II zabrała w sentymentalną podróż Warszawska Orkiestra Sentymentalna. To zespół rozsmakowany w melodiach przedwojennych polskich rewii i kabaretu.
 • Muzeum przygotowuje się do otwarcia wystawy "Orzeł Biały w drodze ku Niepodległej" pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Z tej okazji 15 stycznia odbyła się konferencja prasowa. O genezie wystawy i znaczeniu Orła Białego dla historii wojskowości i odzyskania niepodległości mówili: Krzysztof Witkowski - dyrektor muzeum, Ireneusz Banaszkiewicz - autor i właściciel kolekcji, Andrzej Paszta - Prezes Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Częstochowie oraz major Paweł Kowalczyk z WKU. 

 


Audycja 49    

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 22 stycznia 2018 r.

 • Dyrektor Krzysztof Witkowski, ukazuje niektóre eksponaty podczas zwiedzania muzeum przez Joannę Jeżewską i Renatę Zarębską. Aktorki filmowe i teatralne z Warszawy, podczas audycji dzielą się swoimi odczuciami związanymi z poznaniem tego miejsca.
 • 71. spotkanie z cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości” miało miejsce 18 stycznia. Gośćmi spotkania byli prokuratorzy z Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach: Ewa Koj - Naczelnik Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu oraz Michał Skwara - prowadzący śledztwo w sprawie zamachu na Papieża. Oboje prelegenci, omówili szczegółowo podjęte 3.04 2006 roku przez pion śledczy IPN w Katowicach śledztwo w sprawie zamachu na Jana Pawła II. Trwało ono osiem lat, po czym w roku 2014 zostało umorzone.

 


Audycja 48  

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 15 stycznia 2018 r.

 • Dyrektor Krzysztof Witkowski, opowiada o medalach i pamiątkach, które do muzeum dotarły od państwa Wandy i Andrzeja Półtawskich. To w sumie dwadzieścia cztery przedmioty, które wcześniej znajdowały się w rękach papieża Polaka.
 • Profesor Wanda Półtawska w muzeum gościła trzykrotnie. Prezentujemy fragmenty ze spotkania, w którym profesor odnosiła się między innymi do niemieckiego obozu koncentracyjnegow Ravensbrück. 

 


Audycja 47    

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 8 stycznia 2018 r.

 • Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, opowiada o medalach nawiązujących do Bożego Narodzenia.
 • W ramach cyklicznego spotkania „Z Janem Pawłem II ku przyszłości” swoim świadectwem o spotkaniach z Papieżem, dzieli się biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski.  

 


Audycja 46    

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 18 grudnia 2017 r.

 • Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, opowiada o najstarszych medalach znajdujących się w muzeum. Jeden z pierwszych medali związany z Janem Pawłem II, to medal kardynalski Karola Wojtyły z 1971 roku.
 • „Luter i rewolucja protestancka”- to najnowszy film Grzegorza Brauna, który był prezentowany w auli muzealnej. W audycji usłyszymy fragmenty dokumentu i rozmowę z reżyserem.

 


Audycja 45  

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 11 grudnia 2017 r.

 • Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, opowiada o medalach, które są prezentowane na wystawie Życie zadane. Medalierskie Rozmowy z Janem Pawłem II".
 • Na wystawie można oglądać prace pięćdziesięciu artystów z całej Polski. Jedną z autorek prac jest Małgorzata Zabierowska – Piech. Pomysłodawcą wystawy jest Bernard Marek Adamowicz.
 • Dziennikarze z Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich spotkali się na dorocznej modlitwie w Jasnogórskim Sanktuarium. W ramach pielgrzymki ludzie mediów przybyli też do Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.

Audycja 44   

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 4 grudnia 2017 r.

 • Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, opowiada o medalach z wizerunkiem Maryi z różnych części świata. Poznajemy też medal w kształcie stóp pielgrzymów.
 • W muzeum odbyła się akacja dobroczynna zorganizowano przez Katolickie Stowarzyszenie Sportowe Rzeczypospolitej Polskiej. Akcja na rzecz stypendystów niepełnosprawnych, tym razem wspomogła Marka Chybińskiego - mistrza Polski w tenisie stołowym.

Audycja 43  

 Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 27 listopada 2017 r.

 • Gościem 69. spotkania z cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości" był Paweł Woldan – scenarzysta i reżyser filmowy. Jest autorem ponad 80 filmów dokumentalnych. Prezentujemy fragmenty ze spotkania i rozmowę z reżyserem.
 • Spotkanie ubogaciła swym repertuarem muzycznym, rodzina z Mazur. Zaprezentowali Maryjny program. O wizycie w muzeum opowiada Krzysztof Marcinowski.

Audycja 42 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 20 listopada 2017 r.

 • Krzysztof Witkowski, dyrektor Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II przybliża niektóre medale, autorstwa prof. Józefa Stasińskiego.
 •  Relacja i rozmowy z promocji książki: „Arkadiusz Gołaś. Przerwana podróż”. Autor książki – Piotr Bąk, a także fani siatkówki wspominają siatkarza podczas spotkania w muzeum, które miało miejsce 17 listopada br.

Audycja 41 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 13 listopada 2017 r.

 • W częstochowskie obchody odzyskania Niepodległości (11 listopada) wpisał się wernisaż wystawy: "Życie zadane. Medalierskie rozmowy z Janem Pawłem II". Na otwarciu wystawy w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II obecny był arcybiskup Wacław Depo, metropolita częstochowski, który wydarzenie objął swoim patronatem.
 • O tym wydarzeniu i wystawie mówi: Prezes Polskiego Stowarzyszenia Sztuki Medalierskiej Bernard Marek Adamowicz. Dyrektor Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II Krzysztof Witkowski.
 • Podczas wernisażu miał miejsce program artystyczny o charakterze patriotycznym. Odbyło się też wspólne śpiewanie okolicznościowych pieśni. Wystawę „Życie zadane. Medalierskie rozmowy z Janem Pawłem II" można oglądać do 15 stycznia 2018 roku.

Audycja 40

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 6 listopada 2017 r.

 • Konsul Generalna Węgier Adrienne Körmendy, gościła w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II i podzieliła się wrażeniami związanymi ze zbiorami muzealnymi. Nagranie odbyło się w ramach „Wieczoru węgierskiego”. Spotkanie zorganizował Dyrektor miejsca Krzysztof Witkowski wraz z Konsulatem Generalnym Węgier w Krakowie.
 •  Wychowawcy i podopieczni z Towarzystwa św. Brata Alberta Chmielowskiego, ze schronisko dla bezdomnych mężczyzn z Zabrza, odwiedzili muzeum i przy okazji wystawę malarstwa, która wpisuje się w obchody Roku poświęconego świętemu Bratu Albertowi - Adamowi Chmielowskiemu.
 •  Wystawa malarstwa została zorganizowana przez absolwentów i wykładowców Studium Sztuki Sakralnej Wyższego Instytutu Teologicznego w Częstochowie, w muzeum można ją było ogladać do 9 listopada.

 


Audycja 39  

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 30 października 2017 r.

Relacja z IV Międzynarodowego Zlotu Kolekcjonerów, który miał miejsce 21-22 października 2017 roku w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

 


Audycja 38  

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 23 października 2017 r.

 •  Relacja z 68. spotkania "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Gościem był inżynier Ryszard Dyja, należy do Rodziny Katyńskiej i Związku Sybiraków w Katowicach. Jego ojciec był jeńcem Kozielska. On sam z mamą przetrwali Syberię. Przez wiele lat współpracował blisko z ks. prał. Zdzisławem Peszkowskim.
 •  W części artystycznej wieczoru odbył się spektakl muzyczny "Chrzest 966. Źródło" w reżyserii Sebastiana Dylnickiego.

Audycja 37 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 16 października 2017 r.

 •  Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, prezentuje pióra, którymi Jan Paweł II podpisywał dokumenty.
 •  16 października 1978 roku z balkonu Bazyliki św. Piotra padły pamiętne słowa: "Habemus papam!". Tłum zgromadzony na placu ze zdumieniem przyjął wiadomość, że nowym Ojcem Świętym został Polak, metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła. W tym dniu w Rzymie przebywał na studiach ks. prof. Waldemar Chrostowski. W audycji ksiądz profesor wraca wspomnieniami, do wydarzeń sprzed 39 lat.

 


Audycja 36    

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 9 października 2017 r.

 •  Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, opowiada o unikatowej monecie, która została wydana z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Ma kształt konturów Polski, z wizerunkiem Papieża, 13 cm średnicy, około 4 cm grubości i waży 100 uncji - 3,01 kg. Została wybita ze srebra.
 •  Jesień nie zawsze musi być smutna - pod takim hasłem w auli muzealnej odbył się koncert charytatywny dla Ryszarda Strojca. Przyjaciel Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II przechodził ostatnio trudne chwile, które były związane z jego zdrowiem. Dla niego muzyczny repertuar przygotowali Jego przyjaciele, uczniowie i wychowankowie. W audycji usłyszymy ich muzyczny występ i wypowiedzi związane z charytatywną akcją muzyczną.

 


Audycja 35 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 2 października 2017 r.

 •  Profesor Halina Królikiewicz - Kwiatkowska była gościem 67. spotkania "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Koleżanka gimnazjalna Jana Pawła II wystąpiła z monodramem – wspomnienie o Karolu Wojtyle.
 • W audycji wykorzystujemy słowa Ojca Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w Wadowicach w 1999 roku.

Audycja 34 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 25 września 2017 r.

 •  Bp Andrzej Przybylski, odwiedził muzeum podczas spotkania "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej, dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat takich wydarzeń w muzeum.
 •  Krzysztof Witkowski, dyrektor muzeum wprowadza słuchaczy w cykliczne 67. spotkanie „ Z Janem Pawłem II ku przyszłości”
 •  Prof. Halina Królikiewicz - Kwiatkowska była gościem spotkania "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Prezentujemy rozmowę z aktorką, koleżanką gimnazjalną Jana Pawła II.

Audycja 33 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 18 września 2017 r.

 • Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, opowiada m.in. o pierwszym medalu wybitym w języku polskim w Watykanie.
 • Ks. prof. Waldemar Chrostowski, wybitny biblista i teolog, był gościem spotkania z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Ksiądz profesor odwiedził to miejsce w 2016 roku. W audycji prezentujemy fragmenty ze spotkania, które odnoszą się do okoliczności wyboru Jana Pawła II. „Największym darem było to, że mogłem w okresie, który był absolutnie wyjątkowy obserwować z bliska okoliczności wyboru Jana Pawła II, a następnie pierwsze lata jego pontyfikatu” – mówił ks. prof. Waldemar Chrostowski.

Audycja 32

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 11 września 2017 r.

 • Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, opowiada o pamiątkach złożonych do muzeum przez Eugeniusza Mroza z Wadowic, przyjaciela Jana Pawła II.
 • Siostra Michaela Pawlik, podczas jednego ze spotkań w auli muzealnej dzieliła się doświadczeniami związanymi z pracą misyjną w Indiach. Przez wiele lat pracowała tam jako osoba świecka, poznawała ich kulturę, zwyczaje i jednocześnie dostrzegała wiele zagrożeń, które płyną dla duchowości chrześcijańskiej.

 


Audycja 31

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 4 września 2017 r.

 • Jubileusz 25 - lecia kapłaństwa w auli muzealnej świętował ks. prof. Jacek Kusiak. Posługuje w Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia. Spotkanie było okazją do rozmów z jubilatem i jego gośćmi m.in z ks. Antonim Sokołowskim, który od wielu lat pracuje jako misjonarz na Wybrzeżu Kości Słoniowej.
 • Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, oprowadzał gości ukazując przede wszystkim medale związane z papieżem Franciszkiem.

 


Audycja 30

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 28 sierpnia 2017 r.

 • Pamiątki i medale muzealne przybliża dyrektor Krzysztof Witkowski. Dowiemy się dzięki tej prezentacji sporo o Maryjności i wydarzeniach historycznych.
 • Rozmowa z dr Anną Nowińską i prof. Wiesławem Nowińskim, który ma olbrzymie sukcesy w obszarze neurologii. Rozmowa odbyła się podczas spotkania „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”.
 • Spotkanie uświetnił koncert w wykonaniu Michała Kowala & The Goodfather's Company.

 


 

Audycja 29

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 21 sierpnia 2017 r.

 • 18 sierpnia 2017 roku odbyło się 66. spotkanie z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Gościem był prof. dr hab. inż. Wiesław L. Nowiński - naukowiec-innowator-entreprener-pionier-wizjoner. Twórca „najwspanialszych na świecie” atlasów mózgu. Obecnie Dyrektor Centrum Anatomii Wirtualnej i Symulacji Chirurgicznej im. Jana Pawła II na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Prezentujemy fragmenty ze spotkania.

 


 

Audycja 28 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 14 sierpnia 2017 r.

 • Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, przedstawia monety i medale z 1985 roku.
 • Wspólnota Bożego Ojcostwa w Częstochowie istnieje 20 lat. Świętowanie tajemnicy ojcostwa Boga i jubileusz powstania wspólnoty miał miejsce w auli muzealnej. O obecności Boga Ojca i o świętowaniu mówią: Karolina Mysłek i Beata Włoga.
 • Spotkanie jubileuszowe ubogacił koncert Antoniny Krzysztoń.

 


 

Audycja 27

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 7 sierpnia 2017 r.

 • Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, opowiada o medalu w kształcie samolotu. Został wykonany po ocaleniu załogi, przez pilota. Tadeusz Wrona – polski pilot cywilny i szybownik. Rozgłos zdobył po udanym awaryjnym lądowaniu lotu PLL LOT 016. 1 listopada 2011r.
 • Ks. Andrzejem Baczyńskim z Ukrainy przybył do muzeum z grupą parafian. Pielgrzymi dzielą się wrażeniami na temat tego miejsca.
 • Arturo Mari opowiada o spotkaniach Ojca Świętego z cierpiącymi i cierpieniem.
 • Ks. Dariusz Raś z Krakowa, dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat owoców zaistniałych z racji obcowania z Janem Pawłem II.

 


 

Audycja 26

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 31 lipca 2017 r.

 • Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, opowiada o monetach m.in. z Korei Północnej, a także o monetach wybitych w nietypowych kształtach jak: prostokąt, trójkąt czy krzyż.
 • W ramach spotkania „Z Janem Pawłem II ku przyszłości" gość ks. dr Robert Skrzypczak zaprezentował kilka filmów o papieżu. Przewodnikiem w filmie był Arturo Mari, który wprowadził słuchaczy w sekret modlitwy Jana Pawła II.
 • O zbiorach w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II i o spotkaniach ze świętym papieżem Polakiem, opowiada w rozmowie kapłan archidiecezji warszawskiej ks. dr Robert Skrzypczak.

 


 

Audycja 25

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 24 lipca 2017 r.

 • Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, opowiada o monetach m.in. z Andory, Austrii, Chorwacji.
 • 18 lipca w muzeum odbyło się spotkanie z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Gościem 65-tego spotkania był ksiądz dr Robert Skrzypczak. Przedmiotem jego badań jest osoba i nauczanie Jana Pawła II.

 


Audycja 24  

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 17 lipca 2017 r.

 • Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, opowiada o monetach z wizerunkiem Jana Pawła II m.in. z 25-lecia pontyfikatu.
 • W muzeum zostały zaprezentowane psalmy w wykonaniu Agnieszki Fiuk, która podzieliła się osobistym świadectwem wiary.
 • Tadeusz Płużański, historyk, publicysta już kilkakrotnie gościł w auli muzealnej, była to okazja do rozmowy na temat kolekcji muzealnej i jego najnowszej publikacji.

 


 

Audycja 23 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 10 lipca 2017 r.

 • Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, opowiada m.in. o najstarszych medalach wydanych z wizerunkiem Jana Pawła II.
 • Członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. Dziedzictwa Świętego Jana Pawła II, gościli w muzeum i podzielili się spostrzeżeniami na temat zbiorów.
 • Natalia i Aleksander Jurkowscy z Ukrainy, w ramach spotkań „Z Janem Pawłem II ku przyszłości” zaprezentowali wspomnienia i muzyczną niespodziankę.

 


 

Audycja 22 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 3 lipca 2017 r.

 • Dyrektor muzeum, Krzysztof Witkowski opowiada m.in. o watykańskich monetach.
 • 64. spotkanie z cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości" odbyło się z udziałem prof. dr hab. Wiesława Wysockiego. Prezentujemy fragmenty ze spotkania i rozmowę z gościem.
 • Oprawę muzyczną podczas spotkania stanowił występ "Młodych talentów" m.in. Oli Parszywka.

 


 

Audycja 21

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 26 czerwca 2017 r.

 • Dyrektor muzeum, Krzysztof Witkowski opowiada m.in. o medalach z błędem z 1979 r.
 • Leszek Żebrowski historyk i ekonomista, działacz społeczno-polityczny, publicysta historyczny był gościem muzeum i o nim opowiada.
 • Na auli muzealnej odbyły się dwa premierowe spektakle z udziałem podopiecznych Specjalistyczno-Opiekuńczej Placówki Wsparcia Dziennego przy Fundacji Oczami Brata. Prezentujemy relację z tego wydarzenia.

 


 

Audycja 20 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 19 czerwca 2017 r.

 • Dyrektor muzeum, Krzysztof Witkowski przypomina o najważniejszych wątkach związanych z powstaniem muzeum.
 • Konferencja „Katolicka rewolucja w biznesie” odbyła się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. To konferencje dla wierzących przedsiębiorców. Tomasz Sztreker – Prezes Polskiej Akademii Biznesu, Tomasz Jędrzejewski - przedsiębiorca, ekonomista, biznesmen, dzielą się doświadczeniem wiary w swoim życiu.
 • Wysłuchamy też świadectwa obecnego na spotkaniu ks. prał. Andrzeja Soboty.

 


 

Audycja 19 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 12 czerwca 2017 r.

 • Dyrektor muzeum, Krzysztof Witkowski opowiada o medalach m.in. wykonanych w drewnie.
 • Dariusz Rzadkowski z Bielska Białej – notariusz, kolekcjoner dzieli się wrażeniami na temat zbiorów w tym muzeum i tym, że był bierzmowany przez Karola Wojtyłę.
 • Antonina Krzysztoń, kompozytorka, autorka tekstów, pieśniarka, gościła w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Podczas koncertu zaprezentowała kilka utworów z najnowszej płyty "Skarb". Prezentujemy rozmowę o jej twórczości i o wizycie w muzeum.

 


 

Audycja 18 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 6 czerwca 2017 r.

 • Dyrektor muzeum, Krzysztof Witkowski opowiada o medalach z pierwszych lat Pontyfikatu Jana Pawła II.
 • Stowarzyszenie Twórcze „Etiuda” zorganizowało wernisaż wystawy fotograficznej Adama Wróbla pt. „Beatyfikacja Jana Pawła II”.Wystawie towarzyszył koncert Zespołu IMPAST, Studia Piosenki Jana Głowackiego w składzie: Agata Geisler i Adam Sikorski. Prezentujemy rozmowy i relacje z tego wydarzenia.

 


 

Audycja 17  

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 29 maja 2017 r.

 • Jan Paweł II, a dzieci. Krzysztof Witkowski, dyrektor muzeum opowiada o unikatowych zdjęciach wykonanych na Palcu św. Piotra oraz  o reakcjach Papieża na dzieci.
 • Spotkanie autorskie z Tomaszem Terlikowskim, autorem biografii o św. Maksymilianie odbyło się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Była to okazja do rozmowy z dziennikarzem i poznanie bliżej bohatera biografii.

 


 

Audycja 16

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 22 maja 2017 r.

 • Arturo Mari – fotograf watykański, osobisty fotograf papieża Jana Pawła II był gościem spotkania z cyklu: „ Z Janem Pawłem II ku przyszłości”. Prezentujemy fragmenty ze spotkania, które przywołują wydarzenia z 13 maja 1981 roku.
 • Krzysztof Ziemiec, dziennikarz miał okazję gościć w muzeum. Realizował nagranie z papieskim fotografem, była to okazja do rozmowy z dziennikarzem.

 


 

Audycja 15   

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 15 maja 2017 r.

 • „Skarby Muzeum”- prezentujemy wizerunki Maryjne m.in Ryngraf z 1958 roku, pamiątka założyciela muzeum.
 • Grzegorz Górny i Janusz Rosikoń autorzy książki „Tajemnice Fatimy” mówią o objawieniach Maryjnych w Fatimie, o pracy nad książką i o Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.

 


 

Audycja 14 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 8 maja 2017 r.

 • „Skarby Muzeum”- prezentujemy akcenty Maryjne związane między innymi z Fatimą.
 • Brat Marian Markiewicz ze Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego, pracował jako kierowca w Polskim Kolegium Papieskim we Włoszech. Właśnie tak poznał Karola Wojtyłę.

 


 

Audycja 13 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 1 maja 2017 r.

 • „Skarby Muzeum”- O obecności Maryjnej w muzeum, mówi dyrektor Krzysztof Witkowski. Prezentujemy m.in. obraz Matki Bożej, autorstwa  Mariusza Drapikowskiego.
 • W ramach spotkania z cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości” wystąpiła z koncertem Agnieszka Chrzanowska. Była to okazja do rozmowy na temat twórczości Jana Pawła II i artystki.
 • Stowarzyszenie "GOLIAT" wraz z muzeum Monet i Medali Jana Pawła II zorganizowało wernisaż prac artystów częstochowskich. Celem spotkania byłą pomoc dla niepełnosprawnej 9-letniej dziewczynki.

 


 

Audycja 12

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 24 kwietnia 2017 r.

 • „Skarby Muzeum”- prezentujemy medale papieża Franciszka oraz różaniec Matki Bożej Fatimskiej, historie tych zborów przybliża Krzysztof Witkowski, dyrektor muzeum.
 • Gościem 62. spotkania z cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości” był dr Tomasz Bartel, doktor nauk humanistycznych, autor książek o tematyce filozoficznej, religijnej. Z gościem rozmawiamy o Janie Pawle II, wysłuchamy też świadectwa na temat Miłosierdzia Bożego.

 


 

Aydycja 11

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 17 kwietnia 2017 r.

 • Krzysztof Witkowski opowiada o pamiątkach, które przekazał do muzeum Arturo Mari, wieloletni fotograf Jana Pawła II.
 • Ks. Mariusz Frukacz - tłumacz fotografa podczas szóstej wizyty w muzeum, mówi o swoich spostrzeżeniach odnośnie muzeum i wizyty papieskiego fotografa.
 • Arturo Mari był obecny przy Janie Pawle II podczas wszystkich Jego podróży. Dzieli się świadectwem z pielgrzymki Papieża do Korei.

 


 

Audycja 10 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 10 kwietnia 2017 r.

 • Dyrektor miejsca Krzysztof Witkowski opowiada o monetach i medalach przekazanych do muzeum przez Pana Andrzeja i Wandę Półtawskich.
 • W 12- tą rocznicę śmierci świętego Jana Pawła II, w auli muzealnej odbył się wieczór wspomnień. Nie zabrakło modlitwy, świadectw wiary i muzyki.
 • 2 kwietnia podczas wieczoru obecny był abp Wacław Depo, metropolita częstochowski oraz ojciec Jerzy Tomziński.

 


 

Audycja 9

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 3 kwietnia 2017 r.

 • Dyrektor miejsca Krzysztof Witkowski opowiada o róży ze stołu beatyfikacyjnego Jana Pawła II i gałązce oliwnej, którą Papież tuż przed śmiercią błogosławił wiernych zgromadzonych na Placu św. Piotra.
 • O muzeum i Janie Pawle II powiedzieli: dr. Ewelina Kondziela z Wrocławia - Fundacja Studium Culturae Ecclesiae.
 • Maria Tyczyńska ze „Środowiska”- opowiada o kontaktach z Karolem Wojtyłą, potem papieżem Janem Pawłem II.

 


 

Audycja 8

Adycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 27 marca 2017 r.

 • Dyrektor miejsca Krzysztof Witkowski opowiada o uzyskaniu drzazgi z trumny Jana Pawła II. Dowiadujemy się dlaczego jest z drzewa cyprysowego i w jaki sposób znalazła się w muzeum.
 • Ekspozycja „Polskie Medalierstwo 2001-2017”, to wystawa zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Sztuki Medalierskiej oraz Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. To pierwsza wystawa przeglądowa członków stowarzyszenia oraz ich gości. Można zobaczyć ponad 140 prac 23 artystów.
 • Koncert Eleni. W swoim recitalu artystka zaprezentowała największe przeboje, piosenki greckie oraz najnowsze piosenki z albumu ''Miłości ślad''. Eleni miała okazję zwiedzić muzeum.

 


 

Audycja 7 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 20 marca 2017 r.

 • W ramach IV Przeglądu Filmów Dokumentalnych Niepoprawnie Prawdziwych w Muzeum gościli działacze opozycyjni w PRL-u: Marszałek Senior Kornel Morawiecki, Krzysztof Wyszkowski, Jan Karandziej. Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, przedstawił gościom, niektóre zbiory muzealne. W audycji prezentujemy relację zarejestrowaną podczas zwiedzania muzeum.
 • O muzeum powiedzieli – Marszałek Kornel Morawiecki, Krzysztof Wyszkowski, Anna Pietraszek - dziennikarz.

 


 

Audycja 6

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 13 marca 2017 r.

 • „Skarby Muzeum” – Krzysztof Witkowski, dyrektor muzeum opowiada o Wizerunku twarzy Chrystusa z Manopello, Całunu Turyńskiego i sukni z Oviedo
 • O muzeum powiedzieli - ks. prał. Kazimierz Malaga
 • Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy i Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie już po raz czwarty zorganizowało Przegląd Filmów Dokumentalnych Niepoprawnie Prawdziwych. Wśród zaproszonych gości był reżyser filmu „Chleba naszego powszedniego” , to film o rodzinie Ulmów, która zginęła za ratowanie Żydów.

 


 

Audycja 5

Audycja radiowa pt: „Kwadrans z Muzeum” z dnia 6 marca 2017 r.

 • „Skarby Muzeum” – Krzysztof Witkowski, dyrektor muzeum opowiada o zestawie obiadowym, z którego Jan Paweł II spożywał posiłek będąc w Polsce w 1999 roku.
 • O muzeum powiedzieli - dziennikarka Elżbieta Ruman
 • W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II dzieci z Małej Armii Jezusa zagrały swój urodzinowy koncert, który wiązał się z premierą najnowszej płyty „Bogu Love”. O zespole i koncertowaniu mówią dzieci i liderzy zespołu.

 


 

Audycja 4 

Audycja radiowa pt: „Kwadrans z Muzeum” z dnia 27 lutego 2017r.

 • „Skarby Muzeum” – dyrektor Krzysztof Witkowski, opowiada w jaki sposób do muzeum trafił Ornat Jana Pawła II
 • O muzeum powiedzieli - Kardynał Stanisław Dziwisz
 • Muzeum Monet i Medali odwiedził o. dr Joseph Vadakkel, MCBS - misjonarz z Indii, dyrektor Centrum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu im. św. Jana Pawła II. W audycji opowiada o muzeum, wizycie w Polsce i świętym Janie Pawle II.

 

 


 

Audycja 3 

Audycja radiowa pt: „Kwadrans z Muzeum”  nr 3 z dnia 20 lutego 2017 r.

 • „Skarby Muzeum” – Pierścień Rybaka - Krzysztof Witkowski
 • Gościem 60-tego spotkania „Z Janem Pawłem II ku przyszłości” był ks. prałat Kazimierz Malaga prezentujemy wybrane fragmenty ze spotkania.

 


 

Audycja 2 

Audycja radiowa pt: „Kwadrans z Muzeum”  nr 2 z dnia 13 lutego 2017 r.

 • „Skarby Muzeum” – Krzysztof Witkowski opowiada o księdze Gutenberga i figu
Nazwa pliku Typ pliku Rozmiar pliku Pobierz
18.02.19 Audycja 53.mp3 mp3 13,52 MB Pobierz
18.02.12 Audycja 52.mp3 mp3 13,15 MB Pobierz
18.02.05 Audycja 51.mp3 mp3 12,94 MB Pobierz
18.01.29 Audycja 50.mp3 mp3 14,22 MB Pobierz
18.01.22 Audycja 49.mp3 mp3 13,63 MB Pobierz
18.01.15 Audycja 48.mp3 mp3 13,73 MB Pobierz
18.01.08 Audycja 47.mp3 mp3 14,26 MB Pobierz
17-12-18 Audycja 46.mp3 mp3 13,50 MB Pobierz
17-12-11 Audycja 45.mp3 mp3 13,96 MB Pobierz
17-12-04 Audycjaa 44.mp3 mp3 13,95 MB Pobierz
17-11-27 Audycja 43.mp3 mp3 13,70 MB Pobierz
17-11-20 Audycja 42.mp3 mp3 13,60 MB Pobierz
17-11-13 Audycja 41.mp3 mp3 13,69 MB Pobierz
17-11-06 Audycja 40.mp3 mp3 13,68 MB Pobierz
17-10-31 Audycja 39.mp3 mp3 13,54 MB Pobierz
17-10-23 Audycja 38.mp3 mp3 13,49 MB Pobierz
17-10-16 Audycja 37.mp3 mp3 14,11 MB Pobierz
17-10-09 Audycja 36.mp3 mp3 13,43 MB Pobierz
17-10-02 Audycja 35.mp3 mp3 14,16 MB Pobierz
17-09-25 Audycja 34.mp3 mp3 13,21 MB Pobierz
17-09-18 Audycja 33.mp3 mp3 14,37 MB Pobierz
17-09-11 Audycja 32.mp3 mp3 13,74 MB Pobierz
17-09-04 Audycja 31.mp3 mp3 13,58 MB Pobierz
17-08-28 Audycja 30.mp3 mp3 13,25 MB Pobierz
17-08-21 Audycja 29.mp3 mp3 13,71 MB Pobierz
17-08-14 Audycja 28.mp3 mp3 13,62 MB Pobierz
17-08-07 Audycja 27.mp3 mp3 13,26 MB Pobierz
17-07-31 Audycja 26.mp3 mp3 13,74 MB Pobierz
17-07-24 Audycja 25.mp3 mp3 13,65 MB Pobierz
17-07-17 Audycja 24.mp3 mp3 13,61 MB Pobierz
17-07-10 Audycja 23.mp3 mp3 13,66 MB Pobierz
17-07-03 Audycja 22.mp3 mp3 13,40 MB Pobierz
17-06-26 Audycja 21.mp3 mp3 13,43 MB Pobierz
17-06-19 Audycja 20.mp3 mp3 13,74 MB Pobierz
17-06-12 Audycja 19.mp3 mp3 13,70 MB Pobierz
17-06-05 Audycja 18.mp3 mp3 13,37 MB Pobierz
17-05-29 Audycja 17.mp3 mp3 13,71 MB Pobierz
17-05-22 Audycja 16.mp3 mp3 13,77 MB Pobierz
17-05-15 Audycja 15.mp3 mp3 13,58 MB Pobierz
17-05-08 Audycja 14.mp3 mp3 13,09 MB Pobierz
17-05-01 Audycja 13.mp3 mp3 13,64 MB Pobierz
17-04-24 Audycja 12.mp3 mp3 13,49 MB Pobierz
17-04-17 Audycja 11.mp3 mp3 13,74 MB Pobierz
17- 04-10 Audycja 10.mp3 mp3 13,50 MB Pobierz
17-04-03 Audycja 09.mp3 mp3 13,58 MB Pobierz
17-03-27 Audycja 08.mp3 mp3 13,60 MB Pobierz
17-03-20 - Audycja 07.mp3 mp3 13,68 MB Pobierz
17-03-13 - Aydycja 06.mp3 mp3 13,69 MB Pobierz
17-03-06 - Audycja 05.mp3 mp3 13,64 MB Pobierz
17-02-27 Audycja 04-.mp3 mp3 13,04 MB Pobierz
17-02-20 Audycja 03-.mp3 mp3 13,68 MB Pobierz
17-02-13 Audycja 02-.mp3 mp3 13,65 MB Pobierz
17-02-06 Audycja 01-.mp3 mp3 13,75 MB Pobierz

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET