W lutym 2017 r. w Radio Jasna Góra rozpoczał się cykl audycji "Kwadrans z Muzeum". Tematyką są wydarzenia z życia Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Poniżej znajdują się odnośniki do archiwum audycji:

 


Audycja 45  

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 11 grudnia 2017 r.

 • Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, opowiada o medalach, które są prezentowane na wystawie Życie zadane. Medalierskie Rozmowy z Janem Pawłem II".
 • Na wystawie można oglądać prace pięćdziesięciu artystów z całej Polski. Jedną z autorek prac jest Małgorzata Zabierowska – Piech. Pomysłodawcą wystawy jest Bernard Marek Adamowicz.
 • Dziennikarze z Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich spotkali się na dorocznej modlitwie w Jasnogórskim Sanktuarium. W ramach pielgrzymki ludzie mediów przybyli też do Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.

Audycja 44   

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 4 grudnia 2017 r.

 • Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, opowiada o medalach z wizerunkiem Maryi z różnych części świata. Poznajemy też medal w kształcie stóp pielgrzymów.
 • W muzeum odbyła się akacja dobroczynna zorganizowano przez Katolickie Stowarzyszenie Sportowe Rzeczypospolitej Polskiej. Akcja na rzecz stypendystów niepełnosprawnych, tym razem wspomogła Marka Chybińskiego - mistrza Polski w tenisie stołowym.

Audycja 43  

 Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 27 listopada 2017 r.

 • Gościem 69. spotkania z cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości" był Paweł Woldan – scenarzysta i reżyser filmowy. Jest autorem ponad 80 filmów dokumentalnych. Prezentujemy fragmenty ze spotkania i rozmowę z reżyserem.
 • Spotkanie ubogaciła swym repertuarem muzycznym, rodzina z Mazur. Zaprezentowali Maryjny program. O wizycie w muzeum opowiada Krzysztof Marcinowski.

Audycja 42 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 20 listopada 2017 r.

 • Krzysztof Witkowski, dyrektor Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II przybliża niektóre medale, autorstwa prof. Józefa Stasińskiego.
 •  Relacja i rozmowy z promocji książki: „Arkadiusz Gołaś. Przerwana podróż”. Autor książki – Piotr Bąk, a także fani siatkówki wspominają siatkarza podczas spotkania w muzeum, które miało miejsce 17 listopada br.

Audycja 41 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 13 listopada 2017 r.

 • W częstochowskie obchody odzyskania Niepodległości (11 listopada) wpisał się wernisaż wystawy: "Życie zadane. Medalierskie rozmowy z Janem Pawłem II". Na otwarciu wystawy w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II obecny był arcybiskup Wacław Depo, metropolita częstochowski, który wydarzenie objął swoim patronatem.
 • O tym wydarzeniu i wystawie mówi: Prezes Polskiego Stowarzyszenia Sztuki Medalierskiej Bernard Marek Adamowicz. Dyrektor Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II Krzysztof Witkowski.
 • Podczas wernisażu miał miejsce program artystyczny o charakterze patriotycznym. Odbyło się też wspólne śpiewanie okolicznościowych pieśni. Wystawę „Życie zadane. Medalierskie rozmowy z Janem Pawłem II" można oglądać do 15 stycznia 2018 roku.

Audycja 40

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 6 listopada 2017 r.

 • Konsul Generalna Węgier Adrienne Körmendy, gościła w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II i podzieliła się wrażeniami związanymi ze zbiorami muzealnymi. Nagranie odbyło się w ramach „Wieczoru węgierskiego”. Spotkanie zorganizował Dyrektor miejsca Krzysztof Witkowski wraz z Konsulatem Generalnym Węgier w Krakowie.
 •  Wychowawcy i podopieczni z Towarzystwa św. Brata Alberta Chmielowskiego, ze schronisko dla bezdomnych mężczyzn z Zabrza, odwiedzili muzeum i przy okazji wystawę malarstwa, która wpisuje się w obchody Roku poświęconego świętemu Bratu Albertowi - Adamowi Chmielowskiemu.
 •  Wystawa malarstwa została zorganizowana przez absolwentów i wykładowców Studium Sztuki Sakralnej Wyższego Instytutu Teologicznego w Częstochowie, w muzeum można ją było ogladać do 9 listopada.

 


Audycja 39  

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 30 października 2017 r.

Relacja z IV Międzynarodowego Zlotu Kolekcjonerów, który miał miejsce 21-22 października 2017 roku w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

 


Audycja 38  

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 23 października 2017 r.

 •  Relacja z 68. spotkania "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Gościem był inżynier Ryszard Dyja, należy do Rodziny Katyńskiej i Związku Sybiraków w Katowicach. Jego ojciec był jeńcem Kozielska. On sam z mamą przetrwali Syberię. Przez wiele lat współpracował blisko z ks. prał. Zdzisławem Peszkowskim.
 •  W części artystycznej wieczoru odbył się spektakl muzyczny "Chrzest 966. Źródło" w reżyserii Sebastiana Dylnickiego.

Audycja 37 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 16 października 2017 r.

 •  Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, prezentuje pióra, którymi Jan Paweł II podpisywał dokumenty.
 •  16 października 1978 roku z balkonu Bazyliki św. Piotra padły pamiętne słowa: "Habemus papam!". Tłum zgromadzony na placu ze zdumieniem przyjął wiadomość, że nowym Ojcem Świętym został Polak, metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła. W tym dniu w Rzymie przebywał na studiach ks. prof. Waldemar Chrostowski. W audycji ksiądz profesor wraca wspomnieniami, do wydarzeń sprzed 39 lat.

 


Audycja 36    

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 9 października 2017 r.

 •  Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, opowiada o unikatowej monecie, która została wydana z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Ma kształt konturów Polski, z wizerunkiem Papieża, 13 cm średnicy, około 4 cm grubości i waży 100 uncji - 3,01 kg. Została wybita ze srebra.
 •  Jesień nie zawsze musi być smutna - pod takim hasłem w auli muzealnej odbył się koncert charytatywny dla Ryszarda Strojca. Przyjaciel Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II przechodził ostatnio trudne chwile, które były związane z jego zdrowiem. Dla niego muzyczny repertuar przygotowali Jego przyjaciele, uczniowie i wychowankowie. W audycji usłyszymy ich muzyczny występ i wypowiedzi związane z charytatywną akcją muzyczną.

 


Audycja 35 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 2 października 2017 r.

 •  Profesor Halina Królikiewicz - Kwiatkowska była gościem 67. spotkania "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Koleżanka gimnazjalna Jana Pawła II wystąpiła z monodramem – wspomnienie o Karolu Wojtyle.
 • W audycji wykorzystujemy słowa Ojca Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w Wadowicach w 1999 roku.

Audycja 34 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 25 września 2017 r.

 •  Bp Andrzej Przybylski, odwiedził muzeum podczas spotkania "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej, dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat takich wydarzeń w muzeum.
 •  Krzysztof Witkowski, dyrektor muzeum wprowadza słuchaczy w cykliczne 67. spotkanie „ Z Janem Pawłem II ku przyszłości”
 •  Prof. Halina Królikiewicz - Kwiatkowska była gościem spotkania "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Prezentujemy rozmowę z aktorką, koleżanką gimnazjalną Jana Pawła II.

Audycja 33 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 18 września 2017 r.

 • Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, opowiada m.in. o pierwszym medalu wybitym w języku polskim w Watykanie.
 • Ks. prof. Waldemar Chrostowski, wybitny biblista i teolog, był gościem spotkania z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Ksiądz profesor odwiedził to miejsce w 2016 roku. W audycji prezentujemy fragmenty ze spotkania, które odnoszą się do okoliczności wyboru Jana Pawła II. „Największym darem było to, że mogłem w okresie, który był absolutnie wyjątkowy obserwować z bliska okoliczności wyboru Jana Pawła II, a następnie pierwsze lata jego pontyfikatu” – mówił ks. prof. Waldemar Chrostowski.

Audycja 32

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 11 września 2017 r.

 • Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, opowiada o pamiątkach złożonych do muzeum przez Eugeniusza Mroza z Wadowic, przyjaciela Jana Pawła II.
 • Siostra Michaela Pawlik, podczas jednego ze spotkań w auli muzealnej dzieliła się doświadczeniami związanymi z pracą misyjną w Indiach. Przez wiele lat pracowała tam jako osoba świecka, poznawała ich kulturę, zwyczaje i jednocześnie dostrzegała wiele zagrożeń, które płyną dla duchowości chrześcijańskiej.

 


Audycja 31

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 4 września 2017 r.

 • Jubileusz 25 - lecia kapłaństwa w auli muzealnej świętował ks. prof. Jacek Kusiak. Posługuje w Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia. Spotkanie było okazją do rozmów z jubilatem i jego gośćmi m.in z ks. Antonim Sokołowskim, który od wielu lat pracuje jako misjonarz na Wybrzeżu Kości Słoniowej.
 • Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, oprowadzał gości ukazując przede wszystkim medale związane z papieżem Franciszkiem.

 


Audycja 30

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 28 sierpnia 2017 r.

 • Pamiątki i medale muzealne przybliża dyrektor Krzysztof Witkowski. Dowiemy się dzięki tej prezentacji sporo o Maryjności i wydarzeniach historycznych.
 • Rozmowa z dr Anną Nowińską i prof. Wiesławem Nowińskim, który ma olbrzymie sukcesy w obszarze neurologii. Rozmowa odbyła się podczas spotkania „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”.
 • Spotkanie uświetnił koncert w wykonaniu Michała Kowala & The Goodfather's Company.

 


 

Audycja 29

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 21 sierpnia 2017 r.

 • 18 sierpnia 2017 roku odbyło się 66. spotkanie z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Gościem był prof. dr hab. inż. Wiesław L. Nowiński - naukowiec-innowator-entreprener-pionier-wizjoner. Twórca „najwspanialszych na świecie” atlasów mózgu. Obecnie Dyrektor Centrum Anatomii Wirtualnej i Symulacji Chirurgicznej im. Jana Pawła II na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Prezentujemy fragmenty ze spotkania.

 


 

Audycja 28 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 14 sierpnia 2017 r.

 • Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, przedstawia monety i medale z 1985 roku.
 • Wspólnota Bożego Ojcostwa w Częstochowie istnieje 20 lat. Świętowanie tajemnicy ojcostwa Boga i jubileusz powstania wspólnoty miał miejsce w auli muzealnej. O obecności Boga Ojca i o świętowaniu mówią: Karolina Mysłek i Beata Włoga.
 • Spotkanie jubileuszowe ubogacił koncert Antoniny Krzysztoń.

 


 

Audycja 27

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 7 sierpnia 2017 r.

 • Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, opowiada o medalu w kształcie samolotu. Został wykonany po ocaleniu załogi, przez pilota. Tadeusz Wrona – polski pilot cywilny i szybownik. Rozgłos zdobył po udanym awaryjnym lądowaniu lotu PLL LOT 016. 1 listopada 2011r.
 • Ks. Andrzejem Baczyńskim z Ukrainy przybył do muzeum z grupą parafian. Pielgrzymi dzielą się wrażeniami na temat tego miejsca.
 • Arturo Mari opowiada o spotkaniach Ojca Świętego z cierpiącymi i cierpieniem.
 • Ks. Dariusz Raś z Krakowa, dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat owoców zaistniałych z racji obcowania z Janem Pawłem II.

 


 

Audycja 26

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 31 lipca 2017 r.

 • Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, opowiada o monetach m.in. z Korei Północnej, a także o monetach wybitych w nietypowych kształtach jak: prostokąt, trójkąt czy krzyż.
 • W ramach spotkania „Z Janem Pawłem II ku przyszłości" gość ks. dr Robert Skrzypczak zaprezentował kilka filmów o papieżu. Przewodnikiem w filmie był Arturo Mari, który wprowadził słuchaczy w sekret modlitwy Jana Pawła II.
 • O zbiorach w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II i o spotkaniach ze świętym papieżem Polakiem, opowiada w rozmowie kapłan archidiecezji warszawskiej ks. dr Robert Skrzypczak.

 


 

Audycja 25

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 24 lipca 2017 r.

 • Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, opowiada o monetach m.in. z Andory, Austrii, Chorwacji.
 • 18 lipca w muzeum odbyło się spotkanie z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Gościem 65-tego spotkania był ksiądz dr Robert Skrzypczak. Przedmiotem jego badań jest osoba i nauczanie Jana Pawła II.

 


Audycja 24  

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 17 lipca 2017 r.

 • Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, opowiada o monetach z wizerunkiem Jana Pawła II m.in. z 25-lecia pontyfikatu.
 • W muzeum zostały zaprezentowane psalmy w wykonaniu Agnieszki Fiuk, która podzieliła się osobistym świadectwem wiary.
 • Tadeusz Płużański, historyk, publicysta już kilkakrotnie gościł w auli muzealnej, była to okazja do rozmowy na temat kolekcji muzealnej i jego najnowszej publikacji.

 


 

Audycja 23 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 10 lipca 2017 r.

 • Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, opowiada m.in. o najstarszych medalach wydanych z wizerunkiem Jana Pawła II.
 • Członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. Dziedzictwa Świętego Jana Pawła II, gościli w muzeum i podzielili się spostrzeżeniami na temat zbiorów.
 • Natalia i Aleksander Jurkowscy z Ukrainy, w ramach spotkań „Z Janem Pawłem II ku przyszłości” zaprezentowali wspomnienia i muzyczną niespodziankę.

 


 

Audycja 22 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 3 lipca 2017 r.

 • Dyrektor muzeum, Krzysztof Witkowski opowiada m.in. o watykańskich monetach.
 • 64. spotkanie z cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości" odbyło się z udziałem prof. dr hab. Wiesława Wysockiego. Prezentujemy fragmenty ze spotkania i rozmowę z gościem.
 • Oprawę muzyczną podczas spotkania stanowił występ "Młodych talentów" m.in. Oli Parszywka.

 


 

Audycja 21

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 26 czerwca 2017 r.

 • Dyrektor muzeum, Krzysztof Witkowski opowiada m.in. o medalach z błędem z 1979 r.
 • Leszek Żebrowski historyk i ekonomista, działacz społeczno-polityczny, publicysta historyczny był gościem muzeum i o nim opowiada.
 • Na auli muzealnej odbyły się dwa premierowe spektakle z udziałem podopiecznych Specjalistyczno-Opiekuńczej Placówki Wsparcia Dziennego przy Fundacji Oczami Brata. Prezentujemy relację z tego wydarzenia.

 


 

Audycja 20 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 19 czerwca 2017 r.

 • Dyrektor muzeum, Krzysztof Witkowski przypomina o najważniejszych wątkach związanych z powstaniem muzeum.
 • Konferencja „Katolicka rewolucja w biznesie” odbyła się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. To konferencje dla wierzących przedsiębiorców. Tomasz Sztreker – Prezes Polskiej Akademii Biznesu, Tomasz Jędrzejewski - przedsiębiorca, ekonomista, biznesmen, dzielą się doświadczeniem wiary w swoim życiu.
 • Wysłuchamy też świadectwa obecnego na spotkaniu ks. prał. Andrzeja Soboty.

 


 

Audycja 19 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 12 czerwca 2017 r.

 • Dyrektor muzeum, Krzysztof Witkowski opowiada o medalach m.in. wykonanych w drewnie.
 • Dariusz Rzadkowski z Bielska Białej – notariusz, kolekcjoner dzieli się wrażeniami na temat zbiorów w tym muzeum i tym, że był bierzmowany przez Karola Wojtyłę.
 • Antonina Krzysztoń, kompozytorka, autorka tekstów, pieśniarka, gościła w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Podczas koncertu zaprezentowała kilka utworów z najnowszej płyty "Skarb". Prezentujemy rozmowę o jej twórczości i o wizycie w muzeum.

 


 

Audycja 18 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 6 czerwca 2017 r.

 • Dyrektor muzeum, Krzysztof Witkowski opowiada o medalach z pierwszych lat Pontyfikatu Jana Pawła II.
 • Stowarzyszenie Twórcze „Etiuda” zorganizowało wernisaż wystawy fotograficznej Adama Wróbla pt. „Beatyfikacja Jana Pawła II”.Wystawie towarzyszył koncert Zespołu IMPAST, Studia Piosenki Jana Głowackiego w składzie: Agata Geisler i Adam Sikorski. Prezentujemy rozmowy i relacje z tego wydarzenia.

 


 

Audycja 17  

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 29 maja 2017 r.

 • Jan Paweł II, a dzieci. Krzysztof Witkowski, dyrektor muzeum opowiada o unikatowych zdjęciach wykonanych na Palcu św. Piotra oraz  o reakcjach Papieża na dzieci.
 • Spotkanie autorskie z Tomaszem Terlikowskim, autorem biografii o św. Maksymilianie odbyło się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Była to okazja do rozmowy z dziennikarzem i poznanie bliżej bohatera biografii.

 


 

Audycja 16

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 22 maja 2017 r.

 • Arturo Mari – fotograf watykański, osobisty fotograf papieża Jana Pawła II był gościem spotkania z cyklu: „ Z Janem Pawłem II ku przyszłości”. Prezentujemy fragmenty ze spotkania, które przywołują wydarzenia z 13 maja 1981 roku.
 • Krzysztof Ziemiec, dziennikarz miał okazję gościć w muzeum. Realizował nagranie z papieskim fotografem, była to okazja do rozmowy z dziennikarzem.

 


 

Audycja 15   

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 15 maja 2017 r.

 • „Skarby Muzeum”- prezentujemy wizerunki Maryjne m.in Ryngraf z 1958 roku, pamiątka założyciela muzeum.
 • Grzegorz Górny i Janusz Rosikoń autorzy książki „Tajemnice Fatimy” mówią o objawieniach Maryjnych w Fatimie, o pracy nad książką i o Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.

 


 

Audycja 14 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 8 maja 2017 r.

 • „Skarby Muzeum”- prezentujemy akcenty Maryjne związane między innymi z Fatimą.
 • Brat Marian Markiewicz ze Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego, pracował jako kierowca w Polskim Kolegium Papieskim we Włoszech. Właśnie tak poznał Karola Wojtyłę.

 


 

Audycja 13 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 1 maja 2017 r.

 • „Skarby Muzeum”- O obecności Maryjnej w muzeum, mówi dyrektor Krzysztof Witkowski. Prezentujemy m.in. obraz Matki Bożej, autorstwa  Mariusza Drapikowskiego.
 • W ramach spotkania z cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości” wystąpiła z koncertem Agnieszka Chrzanowska. Była to okazja do rozmowy na temat twórczości Jana Pawła II i artystki.
 • Stowarzyszenie "GOLIAT" wraz z muzeum Monet i Medali Jana Pawła II zorganizowało wernisaż prac artystów częstochowskich. Celem spotkania byłą pomoc dla niepełnosprawnej 9-letniej dziewczynki.

 


 

Audycja 12

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 24 kwietnia 2017 r.

 • „Skarby Muzeum”- prezentujemy medale papieża Franciszka oraz różaniec Matki Bożej Fatimskiej, historie tych zborów przybliża Krzysztof Witkowski, dyrektor muzeum.
 • Gościem 62. spotkania z cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości” był dr Tomasz Bartel, doktor nauk humanistycznych, autor książek o tematyce filozoficznej, religijnej. Z gościem rozmawiamy o Janie Pawle II, wysłuchamy też świadectwa na temat Miłosierdzia Bożego.

 


 

Aydycja 11

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 17 kwietnia 2017 r.

 • Krzysztof Witkowski opowiada o pamiątkach, które przekazał do muzeum Arturo Mari, wieloletni fotograf Jana Pawła II.
 • Ks. Mariusz Frukacz - tłumacz fotografa podczas szóstej wizyty w muzeum, mówi o swoich spostrzeżeniach odnośnie muzeum i wizyty papieskiego fotografa.
 • Arturo Mari był obecny przy Janie Pawle II podczas wszystkich Jego podróży. Dzieli się świadectwem z pielgrzymki Papieża do Korei.

 


 

Audycja 10 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 10 kwietnia 2017 r.

 • Dyrektor miejsca Krzysztof Witkowski opowiada o monetach i medalach przekazanych do muzeum przez Pana Andrzeja i Wandę Półtawskich.
 • W 12- tą rocznicę śmierci świętego Jana Pawła II, w auli muzealnej odbył się wieczór wspomnień. Nie zabrakło modlitwy, świadectw wiary i muzyki.
 • 2 kwietnia podczas wieczoru obecny był abp Wacław Depo, metropolita częstochowski oraz ojciec Jerzy Tomziński.

 


 

Audycja 9

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 3 kwietnia 2017 r.

 • Dyrektor miejsca Krzysztof Witkowski opowiada o róży ze stołu beatyfikacyjnego Jana Pawła II i gałązce oliwnej, którą Papież tuż przed śmiercią błogosławił wiernych zgromadzonych na Placu św. Piotra.
 • O muzeum i Janie Pawle II powiedzieli: dr. Ewelina Kondziela z Wrocławia - Fundacja Studium Culturae Ecclesiae.
 • Maria Tyczyńska ze „Środowiska”- opowiada o kontaktach z Karolem Wojtyłą, potem papieżem Janem Pawłem II.

 


 

Audycja 8

Adycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 27 marca 2017 r.

 • Dyrektor miejsca Krzysztof Witkowski opowiada o uzyskaniu drzazgi z trumny Jana Pawła II. Dowiadujemy się dlaczego jest z drzewa cyprysowego i w jaki sposób znalazła się w muzeum.
 • Ekspozycja „Polskie Medalierstwo 2001-2017”, to wystawa zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Sztuki Medalierskiej oraz Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. To pierwsza wystawa przeglądowa członków stowarzyszenia oraz ich gości. Można zobaczyć ponad 140 prac 23 artystów.
 • Koncert Eleni. W swoim recitalu artystka zaprezentowała największe przeboje, piosenki greckie oraz najnowsze piosenki z albumu ''Miłości ślad''. Eleni miała okazję zwiedzić muzeum.

 


 

Audycja 7 

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 20 marca 2017 r.

 • W ramach IV Przeglądu Filmów Dokumentalnych Niepoprawnie Prawdziwych w Muzeum gościli działacze opozycyjni w PRL-u: Marszałek Senior Kornel Morawiecki, Krzysztof Wyszkowski, Jan Karandziej. Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski, przedstawił gościom, niektóre zbiory muzealne. W audycji prezentujemy relację zarejestrowaną podczas zwiedzania muzeum.
 • O muzeum powiedzieli – Marszałek Kornel Morawiecki, Krzysztof Wyszkowski, Anna Pietraszek - dziennikarz.

 


 

Audycja 6

Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 13 marca 2017 r.

 • „Skarby Muzeum” – Krzysztof Witkowski, dyrektor muzeum opowiada o Wizerunku twarzy Chrystusa z Manopello, Całunu Turyńskiego i sukni z Oviedo
 • O muzeum powiedzieli - ks. prał. Kazimierz Malaga
 • Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy i Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie już po raz czwarty zorganizowało Przegląd Filmów Dokumentalnych Niepoprawnie Prawdziwych. Wśród zaproszonych gości był reżyser filmu „Chleba naszego powszedniego” , to film o rodzinie Ulmów, która zginęła za ratowanie Żydów.

 


 

Audycja 5

Audycja radiowa pt: „Kwadrans z Muzeum” z dnia 6 marca 2017 r.

 • „Skarby Muzeum” – Krzysztof Witkowski, dyrektor muzeum opowiada o zestawie obiadowym, z którego Jan Paweł II spożywał posiłek będąc w Polsce w 1999 roku.
 • O muzeum powiedzieli - dziennikarka Elżbieta Ruman
 • W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II dzieci z Małej Armii Jezusa zagrały swój urodzinowy koncert, który wiązał się z premierą najnowszej płyty „Bogu Love”. O zespole i koncertowaniu mówią dzieci i liderzy zespołu.

 


 

Audycja 4 

Audycja radiowa pt: „Kwadrans z Muzeum” z dnia 27 lutego 2017r.

 • „Skarby Muzeum” – dyrektor Krzysztof Witkowski, opowiada w jaki sposób do muzeum trafił Ornat Jana Pawła II
 • O muzeum powiedzieli - Kardynał Stanisław Dziwisz
 • Muzeum Monet i Medali odwiedził o. dr Joseph Vadakkel, MCBS - misjonarz z Indii, dyrektor Centrum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu im. św. Jana Pawła II. W audycji opowiada o muzeum, wizycie w Polsce i świętym Janie Pawle II.

 

 


 

Audycja 3 

Audycja radiowa pt: „Kwadrans z Muzeum”  nr 3 z dnia 20 lutego 2017 r.

 • „Skarby Muzeum” – Pierścień Rybaka - Krzysztof Witkowski
 • Gościem 60-tego spotkania „Z Janem Pawłem II ku przyszłości” był ks. prałat Kazimierz Malaga prezentujemy wybrane fragmenty ze spotkania.

 


 

Audycja 2 

Audycja radiowa pt: „Kwadrans z Muzeum”  nr 2 z dnia 13 lutego 2017 r.

 • „Skarby Muzeum” – Krzysztof Witkowski opowiada o księdze Gutenberga i figurze Jana Pawła II wykonanej przez braci Salezjanów. O tej figurze i o muzeum mówi też w audycji o. Jerzy Tomziński
 • W Muzeum, 5 lutego odbyło się spotkanie z Jego Ekscelencją Pierre’em Levy, Ambasadorem Francji. Ambasador gościł w Częstochowie i okolicach na zaproszenie dr. Ryszarda Majera, wiceprzewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej Senatu RP.
 • „Z Janem Pawłem II ku przyszłości” - prezentujemy wypowiedz ks. dr Mariusza Sztaby. W swojej pracy naukowej Ksiądz Mariusz poświęcił wiele uwagi myślom i nauczaniu Papieża Polaka

 


 

Audycja 1 

Audycja radiowa pt: „Kwadrans z Muzeum” nr 1 z dnia 6 lutego 2017 r.

 • Dyrektor Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II– Krzysztof Witkowski – sięga do historii Muzeum, przypomina jakie były początki powstania. Wyjaśnia znaczenie cyklicznych spotkań „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”
 • O Muzeum mówią: o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry oraz Abp Wacław Depo, metropolita częstochowski
 • W Muzeum gościła prof. Danuta Rybicka ze Środowiska Jana Pawła II. Prezentujemy rozmowę i fragmenty ze spotkania „Z Janem Pawłem II ku Przyszłości”
Nazwa pliku Typ pliku Rozmiar pliku Pobierz
17-12-11 Audycja 45.mp3 mp3 13,96 MB Pobierz
17-12-04 Audycjaa 44.mp3 mp3 13,95 MB Pobierz
17-11-27 Audycja 43.mp3 mp3 13,70 MB Pobierz
17-11-20 Audycja 42.mp3 mp3 13,60 MB Pobierz
17-11-13 Audycja 41.mp3 mp3 13,69 MB Pobierz
17-11-06 Audycja 40.mp3 mp3 13,68 MB Pobierz
17-10-31 Audycja 39.mp3 mp3 13,54 MB Pobierz
17-10-23 Audycja 38.mp3 mp3 13,49 MB Pobierz
17-10-16 Audycja 37.mp3 mp3 14,11 MB Pobierz
17-10-09 Audycja 36.mp3 mp3 13,43 MB Pobierz
17-10-02 Audycja 35.mp3 mp3 14,16 MB Pobierz
17-09-25 Audycja 34.mp3 mp3 13,21 MB Pobierz
17-09-18 Audycja 33.mp3 mp3 14,37 MB Pobierz
17-09-11 Audycja 32.mp3 mp3 13,74 MB Pobierz
17-09-04 Audycja 31.mp3 mp3 13,58 MB Pobierz
17-08-28 Audycja 30.mp3 mp3 13,25 MB Pobierz
17-08-21 Audycja 29.mp3 mp3 13,71 MB Pobierz
17-08-14 Audycja 28.mp3 mp3 13,62 MB Pobierz
17-08-07 Audycja 27.mp3 mp3 13,26 MB Pobierz
17-07-31 Audycja 26.mp3 mp3 13,74 MB Pobierz
17-07-24 Audycja 25.mp3 mp3 13,65 MB Pobierz
17-07-17 Audycja 24.mp3 mp3 13,61 MB Pobierz
17-07-10 Audycja 23.mp3 mp3 13,66 MB Pobierz
17-07-03 Audycja 22.mp3 mp3 13,40 MB Pobierz
17-06-26 Audycja 21.mp3 mp3 13,43 MB Pobierz
17-06-19 Audycja 20.mp3 mp3 13,74 MB Pobierz
17-06-12 Audycja 19.mp3 mp3 13,70 MB Pobierz
17-06-05 Audycja 18.mp3 mp3 13,37 MB Pobierz
17-05-29 Audycja 17.mp3 mp3 13,71 MB Pobierz
17-05-22 Audycja 16.mp3 mp3 13,77 MB Pobierz
17-05-15 Audycja 15.mp3 mp3 13,58 MB Pobierz
17-05-08 Audycja 14.mp3 mp3 13,09 MB Pobierz
17-05-01 Audycja 13.mp3 mp3 13,64 MB Pobierz
17-04-24 Audycja 12.mp3 mp3 13,49 MB Pobierz
17-04-17 Audycja 11.mp3 mp3 13,74 MB Pobierz
17- 04-10 Audycja 10.mp3 mp3 13,50 MB Pobierz
17-04-03 Audycja 09.mp3 mp3 13,58 MB Pobierz
17-03-27 Audycja 08.mp3 mp3 13,60 MB Pobierz
17-03-20 - Audycja 07.mp3 mp3 13,68 MB Pobierz
17-03-13 - Aydycja 06.mp3 mp3 13,69 MB Pobierz
17-03-06 - Audycja 05.mp3 mp3 13,64 MB Pobierz
17-02-27 Audycja 04-.mp3 mp3 13,04 MB Pobierz
17-02-20 Audycja 03-.mp3 mp3 13,68 MB Pobierz
17-02-13 Audycja 02-.mp3 mp3 13,65 MB Pobierz
17-02-06 Audycja 01-.mp3 mp3 13,75 MB Pobierz

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET