Opublikowano: 2024-02-18

„Odnaleźć Piękno”

„Odnaleźć Piękno" - to tytuł wystawy: Jadwigi Kowalskiej, Natalii Szymonik, Andrzeja Orlika. Artyści są związani z Częstochowskim Stowarzyszeniem Plastyków im. Jerzego Dudy Gracza. Wernisaż odbędzie się 19 lutego (poniedziałek) godz. 18.00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II ul. Jagiellońska 67/71 Częstochowa. Wstęp Wolny!

Jadwiga Kowalska
Częstochowianka, wykształcenie ekonomiczne, ale z zamiłowania i pasji plastyczka. Ikony pisze od 2012 roku w technice tempery jajecznej, która ma bardzo długą tradycję sięgającą wczesnych wieków chrześcijaństwa. Od 2013 roku pokazuję swoje prace podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych, a także wirtualnych w kraju i zagranicą. Przedstawiała prace w kilku konkursach ikonopisarskich m.in. Nowa Epifania Piękna (Muzeum w Supraślu), Ressurection of Jesus Christ (Interparliamentary Assembly on Orthodoxy Grecja). Przed wojną z Ukrainą były również kilkukrotnie publikowane w wydawnictwach Cerkwi Rosyjskiej. Poza ikonami maluje obrazy sakralne inspirowane dziełami Mistrzów z okresu gotyku i renesansu. Próbuje swoich sił także w technice repujado (praca w metalu).

Natalia Szymonik – ur. 1982 w Oświęcimiu, 2002 – ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej, 2008 – uzyskała dyplom z malarstwa, z wyróżnieniem w pracowni prof. Leszka Misiaka na Akademii Sztuk Pięknych imienia Jana Matejki w Krakowie. Tworzy w technikach: malarstwo olejne, rysunek cienkopisem na papierze, akwaforta, tempera jajowa na desce.
2013 – wolontariat EVS, w Jassach – Rumunia (organizacja zajęć plastycznych dla dzieci z sierocińca, prowadzenie projektu projektu PhotoVoice); 2013 – III nagroda w konkursie na znak graficzny, organizowanym przez Ambasadę Polską w Bukareszcie. Mieszka i pracuje w Bielsku-Białej.
Brałam udział w następujących wystawach:

Andrzej Orlik ur. 1941 r Absolwent Sztuki Sakralnej Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Zajmuje się rzeźbą, malarstwem, metalo- plastyką i repujado. Bierze udział w plenerach i wystawcach . Prowadzi warsztaty mające na celu propagowanie techniki repujado - czyli wytłaczania obrazów w foli aluminiowej.


"Kwadrans z Muzeum" audycja 358/ 12.02.2024

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET