Opublikowano: 2024-01-11

„Różnorodność" - nowa wystawa w Muzeum

"Różnorodność” - to tytuł wystawy Ireny Jóźwik, związanej z Częstochowskim Stowarzyszeniem  Plastyków im. Jerzego Dudy Gracza. Wernisaż odbył się 10 stycznia w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.

- Jestem szczęśliwa, że w tym pięknym miejscu mogę pokazać swoje malarstwo, bardzo się cieszę, że tutaj mam właśnie wystawę - powiedziała autorka prac podczas wernisażu. Maluje, bo to moja pasja. Wcześniej w życiu były inne priorytety, ale teraz sprawdzam i realizuje się w tym, co zawsze kochałam robić - dodała Irena Jóźwik.

Spotkanie prowadzone przez dyrektora Muzeum, Krzysztofa Witkowskiego zgromadziło liczną publiczność. Wernisaż odbył się z udziałem przyjaciół, rodziny, członków Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy Gracza i  Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej.

Wieczór uwieńczył koncert fortepianowy. Wystawę „Różnorodność” w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II można oglądać do 15 lutego.

foto: ap/MMJP2