Opublikowano: 2023-10-16

„Pielgrzym” - to tytuł wystawy, którą można od 15 października, oglądać w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Opublikowano: 2023-10-12

Teatr Klasyki Polskiej po raz koleiny zagościł w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. 11 października, wystawiony został spektakl „Beniowski" J. Słowackiego, w wykonaniu wybitnych aktorów Teatru Klasyki Polskiej z Warszawy. Artyści sztukę przedstawili dwukrotnie. Przy pełnej po brzegi sali, dostarczyli uczestnikom wielu wzruszeń.

Opublikowano: 2023-10-09

Na scenie w auli Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, 11 października (środa) dwukrotnie - o godz. 16.00 i 19.00 wystawiony zostanie spektakl „Beniowski” J. Słowackiego, w wykonaniu wybitnych aktorów Teatru Klasyki Polskiej z Warszawy. W spektaklu wystąpi między innymi znany aktor teatralny i telewizyjny Michał Chorosiński. Zapraszamy! Wstęp wolny! Teatr Klasyki Polskiej, zagości dzięki zaproszeniu Wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Posła Szymona Giżyńskiego.

Opublikowano: 2023-10-05

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie już w sobotę, 28 października odbędzie się X Międzynarodowy Zlot  Kolekcjonerów, połączony z giełdą pamiątek po Janie Pawle II. Na kilkunastu stoiskach wystawców będzie można znaleźć monety, medale, znaczki pocztowe, książki, odznaki religijne, medaliki, szkaplerze, karty dewocyjne, zdjęcia czy widokówki.

Opublikowano: 2023-09-29

Rok 2023 ustanowiono Rokiem Mikołaja Kopernika, wiążąc go z 550. rocznicą urodzin oraz 480. rocznicą śmierci astronoma. Rok Mikołaja Kopernika nie mógł przejść bez echa w częstochowskim VII LO im. Kopernika.

Opublikowano: 2023-09-25

Częstochowska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w tym roku obchodzi 45-lecie działalności. Z tej okazji 23 września, zostały zorganizowane  obchody jubileuszowe. Gala miała miejsce w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Wydarzenie odbyło się z udziałem zaproszonych gości i organizacji rzemieślniczych.

Foto:tt/ap/ MMJP2

Opublikowano: 2023-09-19

Projekcja Filmu: „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa" odbędzie się 29 września (piątek) godz.18.00. Organizator: Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Wstęp wolny! Zapraszamy ul. Jagiellońska 67/71 Częstochowa.

Opublikowano: 2023-09-11

„Zielnik Pana Tadeusza - Wiosenne Kwiatki" - prapremiera przedstawienia poetycko – muzycznego miała miejsce 10 września br. w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. To była wędrówka przez nasz kraj, przez wszystkie malownicze krainy geograficzne. To wszystko za sprawą wierszy, Tadeusza Szymy.

Opublikowano: 2023-09-10

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II podsumowano projekt: „Bliżej Piękna” – sztuka dla wszystkich”. Projekt, zakładał przybliżenie działań artystycznych i kulturalnych różnym grupom społecznym i wiekowym.

Opublikowano: 2023-09-05

„Kochamy Jana Pawła II, bierzemy z niego przykład i prosimy, by wspierał nas w naszym życiu, by był obecny w życiu naszych dzieci i wnuków” - mówili seniorzy, którzy w poniedziałek, 4 września odwiedzili Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.