Opublikowano: 2017-11-02

Bernard Marek Adamowicz - Prezes Polskiego Stowarzyszenia Sztuki Medalierskiej oraz Krzysztof Witkowski - Dyrektor Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie zapraszają na wernisaż wystawy "Życie zadane. Medalierskie rozmowy z Janem Pawłem II", który odbędzie się 11 listopada 2017 roku o godzinie 11:00.

Wydarzenie objęte jest Patronatem Honorowym Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego.

Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy.

Opublikowano: 2017-10-31

16 listopada o godzinie 18:00 Stowarzyszenie Archiwistów Polskich Oddział w Częstochowie, Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie i Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach zapraszają na pierwsze z cyklu "Częstochowskich spotkań historyczno-archiwalnych".

Wstęp wolny! Zapraszamy serdecznie!

Opublikowano: 2017-10-30

W sobotę, 28 października w Muzeum miało miejsce wyjątkowe spotkanie. Częstochowska kapela biesiadna "Grupa Romana" obchodziła 15-lecie działalności artystycznej. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Opublikowano: 2017-10-26

Nasze datowniki oraz okolicznościowa kartka pocztowa, wydane z okacji IV Międzynarodowego Zlotu Kolekjonerów, zostały dodane do Katalogu Znaczków Pocztowych - KZP.

Opublikowano: 2017-10-25

24 października w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbył się "Wieczór węgierski". Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia.

Opublikowano: 2017-10-22

W dniach 21-22 października 2017 roku w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie miał miejsce IV Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Opublikowano: 2017-10-20

Na naszym kanale YoyTube dostępna jest pełna relacja z 68. spotkania "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Naszym gościem był inż. Ryszard Dyja. W części artystycznej wystąpił Polski Teatr Historii ze spektaklem Chrzest 966 - Źródło.

Opublikowano: 2017-10-19

Zapraszamy do galerii zdjęć z 68. spotkania "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Naszym gościem był inżynier Ryszard Dyja. W części artystycznej wieczoru odbył się spektakl muzyczny "Chrzest 966. Źródło" w reżyserii Sebastiana Dylnickiego.

Opublikowano: 2017-10-17

Absolwenci i wykładowcy Studium Sztuki Sakralnej Wyższego Instytutu Teologicznego w Częstochowie przygotowali wystawę malarstwa, której otwarcie miało miejsce 16 października 2017 roku.

Wydarzenie wpisuje się w obchody Roku poświęconego świętemu Bratu Albertowi - Adamowi Chmielowskiemu.

Wystawę będzie można oglądać w Muzeum do 9 listopada 2017 roku.

Opublikowano: 2017-10-12

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II wraz z Konsulatem Generalnym Węgier w Krakowie

mają zaszczyt zaprosić na "Wieczór węgierski".

Spotkanie okolicznościowe odbędzie się 24 października 2017 roku o godzinie 18:00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

WSTĘP WOLNY