Opublikowano: 2022-11-25

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, 25 listopada br. odbyło się spotkanie Akademii Solidarności. Tematyką była 42. rocznica protestu  „Solidarności” w klubie Ikar. Spotkanie było okazją, by powrócić do tych wydarzeń z listopada 1980 roku.

 

Opublikowano: 2022-11-22

3 grudnia 2022 r. zapraszamy do Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie na spotkanie z legendą polskiej piłki nożnej Władysławem Żmudą. Wicemistrz Olimpijski '76, Srebrny Medalista Mundialu '74 i '82

Opublikowano: 2022-11-21

Przeglądu Filmów Dokumentalnych Niepoprawnie Prawdziwych za nami. Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy i Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie już po raz ósmy zorganizowało przegląd, który odbywał się w auli muzealnej od 18 do 20 listopada br.

Opublikowano: 2022-11-14

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, 12 listopada br. odbyło się spotkanie z europosłanką, Beatą Kempą, oraz twórcami filmu "Tobiasz" z krakowskiego Teatru Exit. Inicjatorką spotkania była Monika Fajer, prezes Solidarnej Polski w Częstochowie. To dzięki jej fundacji udało się zebrać środki na potrzebny wózek dla niepełnosprawnej Joanny, związanej z krakowskim teatrem.

Opublikowano: 2022-11-10

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy i Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie już po raz ósmy organizuje Przegląd Filmów Dokumentalnych Niepoprawnie Prawdziwych. Prezentacja filmów odbywać się będzie w auli muzealnej 18 - 20 listopada 2022 r. Początek godz. 17.00. Dodatkowo, specjalny przedpołudniowym pokaz dla młodzieży o godz.10.00

Opublikowano: 2022-11-09

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbyła się projekcja filmu: Pamiętnik poste restante” w reżyserii Grigorija Amnuela. W programie wieczoru, który prowadził dyrektor muzeum, Krzysztof Witkowski, znalazł się również koncert muzyki kameralnej, który zaprezentowali Jewgienij Skurat, laureat międzynarodowych konkursów i pianista Witalija Iwanowa z Ukrainy.

 

Opublikowano: 2022-11-08

Finałowy koncert w ramach XVII Częstochowskich Dni Muzyki Organowej miał miejsce 6 listopada w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Na scenie zabrzmiała muzyka w wykonaniu Śląskiej Nauczycielskiej Orkiestry Akordeonowej. W koncercie wzięło udział piętnastu akordeonistów - nauczycieli ze szkół muzycznych województwa śląskiego i opolskiego. Historia Śląskiej Nauczycielskiej Orkiestry Akordeonowej sięga 2018 roku. Fragment wydarzenia. Prowadzenie: Beata Młynarska.

Opublikowano: 2022-11-03

W czwartek, 3 listopada 2022 r, w Londynie, w Kościele pw. Św. Andrzeja Boboli odbył się pogrzeb śp. Wojciecha Grabowskiego – człowieka, parafrazując słowa św. Jana Pawła II, od którego wszystko się zaczęło.

Opublikowano: 2022-11-02

Finałowy koncert, w ramach XVII Częstochowskich Dni Muzyki Organowej odbędzie się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

6 listopada, o godz. 17.00 zabrzmi Koncert w wykonaniu Śląskiej Nauczycielskiej Orkiestry Akordeonowej.

Wstęp na wydazenie  jest bezpłatny. Zapraszamy!

Opublikowano: 2022-10-26

W sobotę, 5 listopada 2022 r. o godz. 17:00, przed najważniejszymi świętami narodowymi Polski i Łotwy, w godzinach sprawiedliwej i heroicznej walki o wolność Ukrainy, w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbędzie się wieczór pamięci i wsparcia.
Organizatorami są tut. Muzeum i KRES – poliskola z Łotwy.

 

Wieczornicę zaszczyci swoją obecnością wiele znanych osób ze świata polityki, nauki, życia kulturalnego i mediów z Polski oraz zagranicy.

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET