Opublikowano: 2011-09-29

Nowe eksponaty

Od dnia dzisiejszego możemy zobaczyć nowe eksponaty w dziale przebitki monet. Udało się nam zdobyć dwa kompletne zestawy 10 złotówek z 1932 roku w Cu, Pb, Au, Ag, Ag patynowanym, zarówno z IV jak i V wizyty Jana Pawła II w naszym kraju. Doszła również przebitka na 2 złotówce i 5 złotówce z 1932 roku z VIII wizyty z 2002 roku.

Opublikowano: 2011-09-29

28 września gościem specjalnym naszego muzeum był arcb. Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowa, wieloletni Sekretarz papieża Jana Pawła II. Towarzyszył mu bp. Marcjan Trofimiak z Łucka oraz księża wielu częstochowskich parafii. Wieczorne zwiedzanie dostarczyło wielu wzruszeń naszym zacnym gościom. Mamy zaproszenie do odwiedzenia Ukrainy na uroczystości 600 lecia diecezji lwowskiej. Arcybiskup stwierdził, że nasza kolekcja i sposób jej prezentacji jest wyjątkowy i zapada w pamięci na długo.

Czcigodny Gość otrzymał od nas jeden z 27 zestawów medali związanych z otwarciem muzeum. Obiecał podarować medal pielgrzymkowy z wizyty Ojca Świętego na Ukrainie z 2001 roku jak i zapowiedział swój kolejny przyjazd w celu szczegółowego zapoznania się ze zbiorami i genezą powstania kolekcji.

Opublikowano: 2011-09-14

Muzeum już otwarte – zapraszamy!

W dniu dzisiejszym Muzeum zostało uruchomione dla zwiedzających. Przypominamy o konieczności wcześniejszej rezerwacji biletów przy pomocy Panelu Rezerwacji on-line lub pod numerem telefonu 34 365 19 82.

Muzeum czynne jest od wtorku do soboty w trakcie dwóch sesji rozpoczynających się o godz. 12.00 i 14.00.

Bilet wstępu normalny – 14 zł; bilet wstępu ulgowy (dla młodzieży szkolnej i studentów) – 9 zł.

Na miejscu można zakupić pamiątkowe medale oraz katalogi monet. Wkrótce zostanie otwarta kawiarnia, w której przy kawie będzie można delektować się smakiem lodów oraz oryginalnych wadowickich kremówek.

Opublikowano: 2011-08-18

Zostań naszym fanem i wejdź do Muzeum za darmo

W ramach promocji zapraszamy Państwa do klikania na nasz profil na portalu Facebook. Pierwszych dziesięć osób, które będą naszymi gośćmi i jednocześnie wykażą się kliknięciem na znacznik „Lubię to”, będą mogły zwiedzić Muzeum za darmo.

Opublikowano: 2011-08-18

Znamy już oficjalną datę pełnego rozpoczęcia działalności Muzeum. Pierwszych zwiedzających zapraszamy w środę – 14 września. Prosimy pamiętać o konieczności rezerwacji za pośrednictwem panelu rezerwacji on-line.

Opublikowano: 2011-08-17

Praktycznie od początku powstawania kolekcji naszego Muzeum, wszystkie eksponaty były dokładnie fotografowane i opisywane. W naturalny sposób powstawał więc katalog, który w efekcie przyjął formę drukowaną.

Opublikowano: 2011-08-14

Jeżeli ktoś przejeżdżał dziś w okolicach południa ul. Jagiellońską, bez wątpienia zwrócił uwagę na samochody Żandarmerii Wojskowej, stojące na skrzyżowaniach w okolicach firmy President. Chwilę później w eskorcie policji na parking naszego Muzeum wjechał autokar z niecodziennymi gośćmi. Byli to wysocy rangą żołnierze sił NATO z Bundeswehry i Wojska Polskiego. Przybyli oni do Częstochowy w ramach Dwudziestej Międzynarodowej Pieszej Pielgrzymce Wojskowej.

Opublikowano: 2011-08-12

Pomimo informacji w prasie i bardzo dużego zainteresowania Muzeum nie jest jeszcze czynne dla zwiedzających. Prosimy czekać na oficjalne informacje na naszej stronie dotyczącą daty pełnego rozpoczęcia działalności. Najprawdopodobniej nastąpi to po 10 września. Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszą rezerwację terminów.

Opublikowano: 2011-08-11

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami prezentujemy dziś awers i rewers medalu upamiętniającego otwarcie Muzeum monet i medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Opublikowano: 2011-08-11

W dniu dzisiejszym podczas uroczystego otwarcia, działalność rozpoczęło Muzeum monet i medali Jana Pawła II. Ponad 5,5 tysiąca eksponatów zostało wystawione w nowej części budynku firmy President Electronics Poland przy ulicy Jagiellońskiej 67/71.

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET