Opublikowano: 2022-05-09

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie serdecznie zaprasza na promocję książki Lecha Mastalskiego "Legioniści Polscy Józefa Piłsudskiego z Częstochowy i Wielunia 1914-1918".

Opublikowano: 2022-04-26

„Nędzarz i Madame" to tytuł filmu ukazującego artystyczną i duchową drogę polskiego powstańca styczniowego, artysty-malarza oraz dobroczyńcy ubogich – Adama Chmielowskiego, który po latach burzliwej młodości postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie, a świat poznaje go, jako Brata Alberta.

Opublikowano: 2022-03-29

W sobotni wieczór – 26 marca 2022 – w auli naszego Muzeum odbył się koncert „Częstochowa gra dla Ukrainy”. Celem spotkania była zbiórka funnduszy na pomoc poszkodowanym w wyniku wojny na Ukrainie. Pomysłodawcą wydarzenia był Robert Madziarz. Na scenie pojawiła się plejada częstochowskich artystów. Zapraszamy do galerii zdjęć z koncertu.

Opublikowano: 2022-03-24

Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny! Czytaj dalej →

Щиро запрошуємо на благодійний концерт! Читайте далі →

Opublikowano: 2022-03-21

23 kwietnia 2022 – zapraszamy na drugi pokaz filmu „Nędzarz i Madame". Film ukazuje artystyczną i duchową drogę polskiego powstańca styczniowego, artysty-malarza oraz dobroczyńcy ubogich – Adama Chmielowskiego, który po latach burzliwej młodości postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie, a świat poznaje go, jako Brata Alberta. Bilety w cenie 16 zł do nabycia przed seansem. Rezerwacje: muzeum@jp2muzeum.pl. Początek seansu o godz. 18:00.

Opublikowano: 2022-03-04

W ślad za informacją otrzymaną od JE abp. Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego pragniemy powiadomić, iż przyjmowaniem i pomocą uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy zajmuje się m.in. utworzony w tym celu punkt w Parafii pw. św. Wojciecha w Częstochowie, przy ul. Brzeźnickiej 59.

Opublikowano: 2022-02-25

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie oferuje ostatnie sztuki cennej i pięknie wykonanej, pamiątkowej monety „SANCTUS JOANNES PAULUS PP. II”.

Opublikowano: 2021-12-17

Z żalem żegnamy śp. abp. Stanisława Nowaka, arcybiskupa-seniora Archidiecezji Częstochowskiej.

Opublikowano: 2021-12-10

W piątek 10 grudnia 2021r. w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbyło się podsumowanie akcji „Święty Mikołaj na Kresach”. Było to podziękowanie dla uczestniczących w niej isntytucji i osób wspierających dzieci polskie na Litwie.

Opublikowano: 2021-12-10

W czwartek, 9 grudnia 2021 r. o godz. 18:30 odbyła się prapremiera sztuki dramatycznej, na motywach wspomnień bp. Józefa Gawliny pt. "Biskup tułacz", której autorem jest Paweł Woldan.