Opublikowano: 2021-03-11

Zimno, ponuro za oknem naszego muzeum. Zima wciąż jeszcze nie ustępuje miejsca wiośnie… U Państwa podobnie? A zatem w dzisiejszej prezentacji trochę słońca z gorącej Kuby: moneta o nominale 100 peso z 1997r

Opublikowano: 2021-02-25

6 marca 2021 w Muzeum JP2 odbędzie się spotkanie z Witoldem Gadowskim.

Opublikowano: 2021-02-24

W tej odsłonie przedstawiamy wyjątkowe monety w kształcie Polski, wydane w 2014 roku przez Niue Island. Szczegółowy opis, wysokość nominałów itp. można znaleźć w Internecie. Proponujemy natomiast prześledzenie samego pomysłu – idei związanej z ich powstaniem.

Opublikowano: 2021-02-18

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II na koncert zespołu Impast z okazji Dnia Kobiet.

Opublikowano: 2021-02-16

15 marca 2021 zapraszamy na kolejne spotkanie Polskiego Klubu Ekologicznego oddział Małopolska. Tematem spotkania będzie „Nowa Etyka w Dobie Globalizacji".

Opublikowano: 2021-02-16

Informacja niniejsza ukazuje się 16 lutego, tj. w 7. rocznicę śmierci ks. inf. Józefa Wójcika. Kapłan ten ma swoje stałe miejsce w naszym muzeum. Posiadamy jego czarny, używany biret umieszczony wśród innych nakryć głów – papieży, kardynałów, arcybiskupów.

Opublikowano: 2021-02-09

W trzeciej odsłonie prezentacji kolekcji proponujemy retrospekcyjną podróż do Indii.

Opublikowano: 2021-02-08

Szanowni Państwo:
W roku 2020 będziemy świętować 10-lecie działalności Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Chcielibyśmy nadać tym obchodom szczególny charakter, m.in. poprzez przygotowanie pamiątkowych wydawnictw dokumentujących imprezy rocznicowe.

Opublikowano: 2021-02-03

W związku z decyzją Rządu RP, z dniem 1 lutego 2021r. Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II wznowiło swoją działalność po przerwie spowodowanej obostrzeniami epidemiologicznymi.

Opublikowano: 2021-02-03

Druga odsłona medalierskich ciekawostek z Muzeum Monet i Medali dotyczyć będzie wizyt Ojca Świętego w więzieniach. Dlaczego wybraliśmy akurat ten temat? Otóż, w kolekcji znajduje się medal wykonany dla Jana Pawła II przez osadzonego w zakładzie karnym w Inowrocławiu. Prezentujemy go pod tą informacją.