Opublikowano: 2018-04-12

Niedziela, 15 kwietnia 2018, godz. 17:00

"Dżentelmen" sztuka edukacyjna w czterech obrazach
reż. Maria Klama-Musialska

Sztuka z pozoru łatwa i prosta!
Po wnikliwej analizie treści uzyskasz jednak odpowiedzi na pytania, które być może już sobie postawiłeś.

Zapraszamy osoby dorosłe i młodzież ze szkół średnich.
Wstęp wolny.

Opublikowano: 2018-04-11

W środę 18 kwietnia o godzinie 18:00 zapraszamy na 74. spotkanie z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Naszym gościem będzie Janusz YANINA Iwański, muzyk jazzowy i rockowy, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów i wokalista.

Serdecznie zapraszamy!
Wstęp wolny.

Opublikowano: 2018-04-05

6 kwietnia 2018 na scenie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II wystąpi Piotr Bukartyk.

Bilety w cenie 60 zł (70 zł w dniu koncertu) do nabycia:
- rezerwacja: muzeum@jp2muzeum.pl, tel. 34 365 19 82
- Boulangerie, Setka Bistro, Muzyka i stylowe koszulki sklep Ass, Restauracja Topollino Częstochowa

Opublikowano: 2018-03-27

W ubiegły piątek na scenie naszego Muzeum wystąpiła Martyna Jakubowicz wraz zespołem, w skład którego weszli Darek Bafeltowski na gitarze, oraz znani z zespołu "Budka Suflera": Tomasz Zeliszewski na perkusji oraz Mietek Jurecki na gitarze basowej.

Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć.

Opublikowano: 2018-03-20

Krótka fotorelacja z wczorajszego spotkania Częstochowskiego Klucza "Pobudki".
Panowie: Grzegorz Braun i Jacek Hoga dyskutowali na temat interwencjonizmu państwa w sferę powszechnego prawa do obrony.

Opublikowano: 2018-03-19

Fotorelacja z 73. Spotkania "Z Janem Pawłem II ku przyszłości"
Gościem specjalnym był ks. Bronisław Fidelus.
W części artystycznej zagrał zespół 77FM Formacja z Mocą.

Opublikowano: 2018-03-17

W piątek 23 marca o godzinie 20:00 na naszej scenie zagra dla Państwa Martyna Jakubowicz, wykonawczyni ballad, będących mieszaniną muzyki folk, blues i klasycznego rocka.
Serdecznie zapraszamy ♥

Opublikowano: 2018-03-16

Zdjęcia ze spotkania z przedstawicielami IPN-u na temat inwigilacji kurii krakowskiej w PRL-u.

Opublikowano: 2018-03-12

W dniach 9-11 marca odbyła się w naszym Muzeum piąta już edycja Przeglądu Filmów Dokumentalnych Niepoprawnie Prawdziwych. W tym roku hasło przewodnie brzmiało: "W 100-lecie Niepodległości dla pamięci o Polsce Kresowej".
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Opublikowano: 2018-03-09

W środę 7 marca w naszym Muzeum odbył się wernisaż wystawy malarstwa i fotografii uczestników pleneru "Masuria 4".
Swoje prace zaprezentowało ponad czterdziestu artystów.
Wystawę można oglądać do 16 kwietnia.
Zapraszamy!