Opublikowano: 2023-09-10

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II podsumowano projekt: „Bliżej Piękna” – sztuka dla wszystkich”. Projekt, zakładał przybliżenie działań artystycznych i kulturalnych różnym grupom społecznym i wiekowym.

Opublikowano: 2023-09-05

„Kochamy Jana Pawła II, bierzemy z niego przykład i prosimy, by wspierał nas w naszym życiu, by był obecny w życiu naszych dzieci i wnuków” - mówili seniorzy, którzy w poniedziałek, 4 września odwiedzili Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Opublikowano: 2023-08-31

"Zielnik Pana Tadeusza - Wiosenne Kwiatki" - prapremiera przedstawienia poetyckiego odbędzie się 10 września w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.

Opublikowano: 2023-08-22

„Jest tu tyle rzeczy, które mogą wzbudzać taki „żar” – powiedział aktor Jacek Rozenek podczas zwiedzania eksponatów w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Papież jest w sercu każdego człowieka, to jest niemożliwe żeby nie był.

Opublikowano: 2023-08-21

8 września 2023 r. w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbędzie koncert zespołu IMPAST. To koncert finałowy w ramach projektu: „Bliżej Piękna” – sztuka dla wszystkich”. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wpisanyw obszar Sztuka Dostępna 2023.

Opublikowano: 2023-08-09

Pomimo czasu wakacyjnego, Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie jest otwarte dla zwiedzających. Wakacje to dobry czas, by odbyć podróż śladami Jana Pawła II. Jak sama nazwa wskazuje zwykle taka wyprawa obejmuje miejsca, gdzie urodził się, wychowywał i dorastał w wierze święty Jan Paweł II, ale nie tylko.

Opublikowano: 2023-07-17

Tradycją naszego Muzeum są organizowane corocznie Międzynarodowe Zloty Kolekcjonerów. Jubileuszowy X Międzynarodowy Zlot połączony z giełdą pamiątek po Janie Pawle II, odbędzie się 28 października 2023 r. Na kilkudziesięciu stoiskach wystawców można będzie znaleźć monety, medale, znaczki pocztowe, książki, zdjęcia czy widokówki.

Opublikowano: 2023-06-28

W ramach realizacji projektów patriotycznych, Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odwiedziła grupa dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 9 z Częstochowy. Reakcje dzieci pokazały, że miejsce jest warte odwiedzenia, nawet dla małych, sześcioletnich dzieci.

Opublikowano: 2023-06-21

"Przenikanie Światła” - to tytuł wystawy, którą można oglądać w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Wernisaż odbył się 19 czerwca br. z udziałem autorki prac, Jolanty Małek, dyrektora muzeum, Krzysztofa Witkowskiego, rodziny i przyjaciół m.in. z Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy – Gracza.

Opublikowano: 2023-06-19

Medalem Świętej Rodziny „Zasłużony dla archidiecezji częstochowskiej” abp Wacław Depo, wyróżnił Krzysztofa Witkowskiego, dyrektora Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II za świadectwo wiary i miłości do Kościoła oraz działalność formacyjną i edukacyjną dotyczącą pontyfikatu św. Jana Pawła II przez założenie i prowadzenie Muzeum.