Opublikowano: 2021-08-26

3 września 2021 zapraszamy na wernisaż wystawy obrazu Jan Paweł II w Moskwie 14 października 2011. Wydarzenie połączone z koncertem światowej sławy muzyków Evgenyego Skurata (bas-baryton) i Liliany Safikhanovej (harfa).

Opublikowano: 2021-08-20

"Kardynał Stefan Wyszyński na monetach i medalach świata"- to tytuł wystawy, która została otwarta w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Wystawa wpisuje się w przygotowanie do zbliżającej się beatyfikacji kardynała Wyszyńskiego. Relacja Niedziela TV.

Opublikowano: 2021-08-12

W zbliżającym się tygodniu zapraszamy Państwa na dwa koncerty. 17 sierpnia o godz. 19:00 gościć będziemy zespół ELCCOR z koncertem „W Zielonym Milczeniu”. W niedzielę – 22 sierpnia o 19:00 wystąpi Amelia Cierpiał i African Music School.

Opublikowano: 2021-08-11

W roku bieżącym mija dziesięć lat istnienia Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Pragnąć dokonać swoistego podsumowania dorobku minionego dziesięciolecia, planujemy zorganizowanie kilku spotkań jubileuszowych dla uczczenia tej rocznicy, których inauguracją będą oficjalne obchody 10-lecia Muzeum w poniedziałek, 13 września 2021 r., o godz. 11:00.

Opublikowano: 2021-08-10

9 sierpnia 2021 w Muzeum JP2 otwarta została wystawa „Kardynał Stefan Wyszyński na monetach i medalach świata". Tym samym rozpoczęliśmy przygotowania do beatyfikacji Prymasa.

Opublikowano: 2021-08-06

Zgodnie z wcześniejszymi komunikatami w poniedziałek – 9 sierpnia 2021 – rozpoczynamy wystawę „Kardynał Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia". W niniejszej wiadomości prezentujemy Państwu fragmenty naszej wystawy. Jednocześnie zapraszamy do współpracy.

Opublikowano: 2021-08-03

120 lat temu, 3 sierpnia 1901 r., urodził się Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia. Stefan kard. Wyszyński był wybitnym przywódcą duchowym polskiego Kościoła, ale także mężem stanu, niekwestionowanym autorytetem moralnym oraz współtwórcą przemian społecznych, które doprowadziły do zmian ustrojowych w Polsce. Był, z całą pewnością, ojcem duchowym naszego umiłowanego Papieża, św. Jana Pawła II.

Opublikowano: 2021-07-29

Ostatnie dni wystawy

Jeszcze tylko kilka dni, tj. do środy, 4 sierpnia br. będzie można obejrzeć wystawę prac Haliny Bartelak w naszym Muzeum. Serdecznie zapraszamy tych wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji zobaczyć prac Artystki, ale także tych z Państwa, którzy raz jeszcze chcieliby nacieszyć oczy tymi wyjątkowymi miniaturami.

Gratulujemy i jednocześnie dziękujemy Pani Halinie Bartelak za możliwość zaprezentowania Jej prac w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Opublikowano: 2021-07-26

25 lipca, z okazji imienin, Krzysztof Witkowski otrzymał w prezencie Złotą Płytę Czerwonych Gitar od muzyka zespołu Bernarda Dornowskiego. Cenny eksponat zasili kolekcję Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Moment przekazania został uwieczniony na filmie.

Opublikowano: 2021-07-08

Wakacje to czas odpoczynku, ale też i znakomita pora, którą można wykorzystać, by odwiedzić miejsca dotąd nieznane, bądź takie, do których chętnie wybralibyśmy się, lecz zazwyczaj brak na to czasu. Dlatego też serdecznie zapraszamy do zwiedzenia naszego Muzeum – miejsca, gdzie znajduje się największa w świecie kolekcja monet i medali poświęconych św. Janowi Pawłowi II, ale także relikwie oraz wiele osobistych rzeczy i pamiątek naszego Papieża.