Opublikowano: 2023-06-28

W ramach realizacji projektów patriotycznych, Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odwiedziła grupa dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 9 z Częstochowy. Reakcje dzieci pokazały, że miejsce jest warte odwiedzenia, nawet dla małych, sześcioletnich dzieci.

Opublikowano: 2023-06-21

"Przenikanie Światła” - to tytuł wystawy, którą można oglądać w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Wernisaż odbył się 19 czerwca br. z udziałem autorki prac, Jolanty Małek, dyrektora muzeum, Krzysztofa Witkowskiego, rodziny i przyjaciół m.in. z Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy – Gracza.

Opublikowano: 2023-06-19

Medalem Świętej Rodziny „Zasłużony dla archidiecezji częstochowskiej” abp Wacław Depo, wyróżnił Krzysztofa Witkowskiego, dyrektora Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II za świadectwo wiary i miłości do Kościoła oraz działalność formacyjną i edukacyjną dotyczącą pontyfikatu św. Jana Pawła II przez założenie i prowadzenie Muzeum.

Opublikowano: 2023-06-06

Przenikanie Światła” - to tytuł wystawy Jolanty Małek. Wernisaż odbędzie się 19 czerwca (poniedziałek) godz. 17.00 Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II ul. Jagiellońska 67/71 Częstochowa. Wstęp Wolny! Zapraszamy.

Opublikowano: 2023-05-25

Kardynał Gerhard Müller, 24 maja br. odwiedził Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Pobyt w Częstochowie byłego prefekta watykańskiej kongregacji nauki wiary, związany był z głoszeniem konferencji podczas trwającego w WMSD Triduum dla kapłanów.

Opublikowano: 2023-05-19

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, 18 maja w 103. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu: „Nauczanie Jana Pawła II w inscenizacji”. Przyznano nagrody uczniom biorącym udział w konkursie, ale przede wszystkim była to okazja do spotkania się z nauczaniem Ojca Świętego.

Opublikowano: 2023-05-16

„Błysk w oczach stokroć wymowniejszy od słów…” - to tytuł wystawy prezentowanej w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Wernisaż z udziałem autorki Żanety Wójcik, dyrektora muzeum, Krzysztofa Witkowskiego i licznie zgromadzonych osób odbył się 15 maja br.

Opublikowano: 2023-05-15

18 maja, w dniu 103 urodzin św. Jana Pawła II, w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu: „Nauczanie Jana Pawła II w inscenizacji”.

Opublikowano: 2023-05-09

Jak dotrzeć do Polaków z prawdą i odbudować narodową wspólnotę wokół św. Jana Pawła II", to temat konferencji, która miała miejsce w auli Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Spotkanie odbyło się z udziałem metropolity częstochowskiego, abp Wacława Depo. Arcybiskup przypomniał, że „Jan Paweł II jest darem i zobowiązaniem dla nas na wieki". W czasie konferencji wybrzmiało wiele głosów, niektóre z nich prezentujemy poniżej.

Opublikowano: 2023-05-04

,,Błysk w oczach stokroć wymowniejszy od słów...” -  to tytuł wystawy malarskiej Żanety Wójcik. Wernisaż odbędzie się 15 maja (poniedziałek) godz. 18.00 ul. Jagiellońska 67/71 Częstochowa. Wstęp Wolny! Zapraszamy.