Opublikowano: 2017-10-09

18 października o godzinie 18:00 o spotkaniach ks. prał. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego z Janem Pawłem II opowiadał będzie inż. Ryszard Dyja - najbliższy współpracownik Niezłomnego Kapłana. W czasie spotkania obejrzymy fragmenty filmu "Harcerski Krzyż" w reż. Anny Pietraszek.

Wieczór zwieńczy spektakl muzyczny "Chrzest 966. Źródło" w reżyserii Sebastiana Dylnickiego.

W cyklu "Młode talenty" wystąpi Maria Markiewicz.

Opublikowano: 2017-10-03
Absolwenci i wykładowcy Studium Sztuki Sakralnej Wyższego Instytutu Teologicznego w Częstochowie zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa, który będzie miał miejsce w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie 16 października 2017 roku o godzinie 18:00.
Opublikowano: 2017-09-23

Wielki przyjaciel naszego muzeum – Pan Ryszard Strojec – przechodził ostatnio trudne chwile. Problemy zdrowotne zmusiły do przerwania pracy i leczenia.

Opublikowano: 2017-09-19

Zapraszamy do galerii zdjęć z 67. spotkania "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Naszym gościem była Pani Halina Kwiatkowska. W części koncertowej wystąpił zespół "Tacy różni" składający się z młodzieży i parafian Doliny Miłosierdzia w Częstochowie.

Opublikowano: 2017-09-18

Niestety nie będziemy mogli przeprowadzić dziś transmisji z całego spotkania "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Relację rozpoczniemy ok. godz. 20:00. Będzie to koncert parafian i młodzieży z Doliny Miłosierdzia.

Opublikowano: 2017-09-18
"Jesień...
...nie zawsze musi być smutna"
- pod takim hasłem odbędzie się koncert charytatywny dla Ryszarda Strojca organizowany w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie przy wsparciu Fundacji Alea w dniu 22 września 2017 roku o godzinie 19:00.

Serdecznie zapraszamy.

Opublikowano: 2017-09-06

18 września o godzinie 18:00 będziemy gościć Panią Halinę Kwiatkowską - aktorkę, pedagoga, partnerkę sceniczną Karola Wojtyły.
Na scenie naszego Muzeum wystąpi z monodramem "Mój Wielki Kolega Jan Paweł II".

W cyklu "Młode Talenty" wystąpi Maria Utratna.

Wieczór uświetni koncert w wykonaniu zespołu "Tacy różni", w składzie którego znajdują się parafianie oraz młodzież Doliny Miłosierdzia Bożego w Częstochowie.

Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy.

Opublikowano: 2017-08-24

Na naszym kanale YouTube udostępniono zapis 66. spotkania "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Naszym gościem był Prof. Wiesław Nowiński. W części koncertowej wystąpili Michał Kowal & The Goodfather's Company.

Opublikowano: 2017-08-20

Zapraszamy do galerii zdjęć z 66. spotkania "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Naszym gościem był prof. Wiesław Nowiński z UKSW w Warszawie. W części koncertowej wystąpili Michał Kowal & The Goodfather's Company.

Opublikowano: 2017-08-18

Od 18:00 zapraszamy na transmisję LIVE z 66. spotkania "Z Janem Pawełm II ku przyszłości"