Opublikowano: 2019-12-19

3 grudnia 2019 w Muzeum gościlismy Panią Zofię Chyrę-Rolicz. Autorka książki „Maria Konopnicka. Opowieść o niezwykłej kobiecie" opoiwadała o życiu i tówrczości słynnej polskiej pisarki i nowelistki.

Opublikowano: 2019-12-13

15 grudnia - w niedzielę - o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie z Witoldem Gadowskim.

Opublikowano: 2019-12-10

W tym miesiącu odbędą się dwa spotkania w cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości". 18 grudnia gościć będziemy gościć siewcę pontyfikatu Jana Pawła II – Pana Zbigniewa Gretkę. Dzień później – 19 grudnia wystąpi aktor i reżyser – Dariusz Jakubowski. Zapraszamy również na inne wydarzenia w Muzeum. Zaproszenia w rozwinięciu wiadomości.

Opublikowano: 2019-11-27

Kolejne, 93. już spotkanie z cyklu Z Janem Pawłem II ku przyszłości, które odbyło się 18 listopada 2019 roku dało gościom muzeum możliwość wysłuchania fascynujących wspomnień o Janie Pawle II dwukrotnego generała zakonu paulinów ojca Józefa Płatka.

Opublikowano: 2019-11-27

Podczas 93 spotkania "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" gościliśmy o. Józefa Płatka. W części artystycznej wysłuchaliśmy koncertu Juliusza Ursyna Niemcewicza.

Opublikowano: 2019-11-15

W poniedziałek, tuż przed spotkaniem "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" zapraszamy na wernisaż wystawy z okazji 70-lecia TPSP "Zachęta" i 25-lecia TPSP im. Wandy Wereszczyńskiej. 18 listopada, godz. 17:00. Wstęp wolny.

Opublikowano: 2019-11-13

Druga połowa listopada zapowiada się bardzo ciekawie. W Muzeum odbędzie się szereg wydarzeń, na które serdecznie Państwa zapraszamy.

Opublikowano: 2019-11-07

2 listopada w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie miał miejsce koncert zespołu Mateusz Pospieszalski Quintet. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem publiczności, wszystkie bilety zostały wyprzedane.

Opublikowano: 2019-11-05

2 listopada - w Dzień Zaduszny - w Muzeum koncertował Mateusz Pospieszalski z zespołem. Sala pękała w szwach. Zapraszamy do galerii zdjęć z koncertu. Koncerty Pospieszalskich w Dzień Zaduszny stają się tradycją. Artyści już dziś zaprosili na występ za rok.

Opublikowano: 2019-10-30

Wczoraj koncertowała u nas orkiestra "Kreisjugendorchester Pforzheim". Zapraszamy do galerii zdjęć.