Opublikowano: 2022-09-26

Zespół IMPAST z nową płytą pt. „Na nieboskłonie”. 25 września w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II,  miał miejsce koncert promujący płytę, która ukazała się na 7-lecie zespołu.

Opublikowano: 2022-09-22

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie zaprasza na spektakl "Piśń nad pieśniami", który zaprezentowany będzie w siedzibie Muzeum, w czwartek, 29 września 2022 r., o godz. 12:00. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

Opublikowano: 2022-09-22

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, od 20 września można oglądać prace artystów zrzeszonych w Częstochowskim Stowarzyszeniu Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza. Tytuł wystawy: „Jeszcze w Zielone Gramy”, nie jest przypadkowy. Jak podkreśla prezes Stowarzyszenia, Ewa Powroźnik - To taki temat, który niesie nadzieję, wchodzimy w piątą dekadę Stowarzyszenia i to trafnie wprowadza nas w dalszą działalność. Na bogatej ekspozycji w auli muzealnej można oglądać 38 prac, to obrazy olejne, akwarele, rysunki i pastele, we wszystkich pracach dominuje zieleń. Prace nawiązują do minionego lata, przyrody, krajobrazów, a czasami architektury regionu.

Opublikowano: 2022-09-20

I Kongres bł. ks. Jerzego Popiełuszki miał miejsce na Jasnej Górze. Podczas dwóch dni (16-17 września) kongresowych odbywały się debaty i panele tematyczne, nawiązujące do myśli błogosławionego. W spotkaniu wzięły udział świadkowie życia i posługi duszpasterskiej ks. Jerzego, kapłani zasłużeni dla Solidarności, historycy i dziennikarze. W Kongresie uczestniczył bratanek ks. Jerzego, Marek Popiełuszko. W ramach Kongresu, w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbył się koncert w wykonaniu Katarzyny Mielnik, uczestniczki Kongresu, pasjonatki poezji śpiewanej.

 

Opublikowano: 2022-09-14

Dyrektor Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie i Prezes Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza zapraszają na otwarcie wystawy malarstwa pt. „Jeszcze w Zielone Gramy”.

Wernisaż odbędzie się we wtorek, 20 września 2022r. o godz. 18:00 w siedzibie Muzeum, w Częstochowie, przy ul. Jagiellońskiej 67/71. Serdecznie zapraszamy!

Opublikowano: 2022-09-08

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, odbyło się uroczyste spotkanie przedstawicieli powiatu częstochowskiego i powiatu bodeńskiego z Niemiec. To forma podsumowania dwudziestu lat współpracy między samorządami. Konferencja na temat 20-lecia partnerstwa powiatów, z udziałem gości i starostów: Krzysztofa Smeli i Lothara Wolfle odbyła się 7 września br.

Opublikowano: 2022-08-11

Dokładnie 11 lat temu, 11.08.2011 r., w asyście Honorowych Gości, Władz Miasta, Pracowników PRESIDENT Electronics Poland Sp. z o.o. oraz przyjaciół i znajomych zostało otwarte Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.

Opublikowano: 2022-07-20

16 lipca 2022 w Muzeum Monet i medali Jana Pawła II odbyła się uroczystość 10-lecia działalności Fundacji Wspierania Kultury, Sztuki i Tradycji Rękodzieła Artystycznego im. Św. Królowej Jadwigi z siedzibą w Częstochowie.

Opublikowano: 2022-06-27

Jeszcze tylko dwa tygodnie (licząc od daty poblikacji niniejszego komunikatu), tj. do 9 lipca 2022 r. w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie można obejrzeć specjalną wystawę medalierską pt. „Czas ucieka, wieczność czeka. Post scriptum”, poświęconą śp. Bernardowi Markowi Adamowiczowi - pomysłodawcy, założycielowi i pierwszemu Prezesowi PSSM.


Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Opublikowano: 2022-06-13

10 czerwca 2022 r, w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbyła się projekcja filmu „Zerwany kłos" w reżyserii Witolda Ludwiga. Film jest opowieścią o życiu błogosławionej Karoliny Kózkówny, która podczas I wojny światowej, poniosła męczeńską śmierć w obronie wiary i czystości. 10 czerwca br. minęło dokładnie 35 lat od beatyfikacji Karoliny Kózkównej, której dokonał w Tarnowie Jan Paweł II.

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET