Opublikowano: 2022-12-27

O Świętach Bożego Narodzenia, tradycji rodzinnej, o zbiorach monet z wizerunkiem Jana Pawła II, o działalność biznesowej i aktywności pro publico bono, opowiada Krzysztof Witkowski. Z dyrektorem Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II rozmawiają dziennikarze z Gazety Częstochowskiej i Tygodnika Katolickiego „Niedziela".

Opublikowano: 2022-12-23

Tradycyjnie z racji Świąt Bożego Narodzenia, w siedzibie firmy PRESIDENT Electronics Poland, i Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbyło się opłatkowe spotkanie. Z pracownikami spotkał się abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski życzył wszystkim zgromadzonym pokoju i nadziei.

Opublikowano: 2022-12-23

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, odbyło się świąteczne spotkanie placówek dziennych Fundacji Oczami Brata. Na spotkaniu spotkali się uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowych wraz z wychowawcami i swoimi rodzinami. Była to okazja do złożenia życzeń, powrotu do przeszłości i radości ze wspólnego świętowania.

Opublikowano: 2022-12-21

 

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie z inicjatywy wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego, posła Szymona Giżyńskiego, odbył się koncert polskich kolęd i pastorałek.

Opublikowano: 2022-12-20

„Miłość Ci wszystko wypaczy”, to spektakl, który w grudniowy wieczór zaprezentowany został na scenie muzealnej.

Opublikowano: 2022-12-16

Kolędy, pastorałki i piosenki związane z Bożym Narodzeniem, zabrzmiały 15 grudnia w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Koncert:  „Mała Świąteczna Orkiestra", został przygotowany przez częstochowskie przedszkola i placówki integracyjne.

Opublikowano: 2022-12-13

Święty Jan Paweł II, zawsze dla mnie był symbolem szlaku człowieka do Boga, przewodnikiem w drodze do zbawienia, ale był także moim przewodnikiem w drodze do wolności - mówi prof. Wojciech Polak, historyk, nauczyciel akademicki.

Opublikowano: 2022-12-13

Tradycyjnie przed końcem roku, wręczone zostały indywidualne i grupowe wyróżnieniaosobom niosącym bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi. XVI Gala Wolontariatu odbyła się 12 grudnia, w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.

Opublikowano: 2022-12-05

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, 3 grudnia odbyło się spotkanie z Władysławem Żmudą, legendą piłki nożnej. Nie zabrakło wspomnień związanych m.in. z grą w reprezentacji Polski, z którą piłkarz czterokrotnie uczestniczył na mistrzostwach świata

Opublikowano: 2022-12-01

16 grudnia (piątek) godz. 18.00

Spektakl: "Miłość Ci wszystko wypaczy" Musicalowa Rewia Absurdu.

Wykonawcy to młodzi artyści

Aktorzy: Basia Sanecka, Kamil Olczyk, Łukasz Walczak.

Zespół muzyczny: Maciej Zaforemski - fortepian, Mikołaj Kaniewski - gitara basowa, Adam Zalewski- perkusja

Wstęp wolny!

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET