Opublikowano: 2023-04-28

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, 27 kwietnia miało miejsce rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu na „Szkolną gazetkę z dodatkiem ekologicznym”. Dwudziesta pierwsza edycja konkursu została zorganizowana przez Tygodnik Regionalny ,,Gazeta Częstochowska” i Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Częstochowie.

Opublikowano: 2023-04-23

Jak dotrzeć do Polaków z prawdą i odbudować narodową wspólnotę wokół św. Jana Pawła II”, to temat konferencji, która miała miejsce w auli Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Spotkanie odbyło się z udziałem metropolity częstochowskiego, abp Wacława Depo. Arcybiskup przypomniał, że „Jan Paweł II jest darem i zobowiązaniem dla nas na wieki”.

Opublikowano: 2023-04-19

Konferencja "Jak dotrzeć do Polaków z prawdą i odbudować narodową wspólnotę wokół św. Jana Pawła II", która odbędzie się w piątek - 21 kwietnia 2023, będzie transmitowana na naszym kanale YouTube. Zapraszamy przed monitory.

Opublikowano: 2023-04-17

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II można oglądać poplenerową wystawę: „Impresje z Iwonicza”. Wernisaż z udziałem dyrektora muzeum, Krzysztofa Witkowskiego i licznie zgromadzonych artystów odbył się 15 kwietnia.

Opublikowano: 2023-04-13

„Jak dotrzeć do Polaków z prawdą i odbudować narodową wspólnotę wokół św. Jana Pawła II” - to temat konferencji organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy i Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. 21 kwietnia 2023 r. godz. 17.00

Opublikowano: 2023-04-12

Impresje z Iwonicza w Muzeum Wystawa poplenerowa Impresje z Iwonicza już wkrótce w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.Wernisaż odbędzie się 15 kwietnia (sobota) godz. 16:00 ul. Jagiellońska 67/71 Częstochowa. Wstęp Wolny! Zapraszamy.

Opublikowano: 2023-04-03

2 kwietnia 2023 r., w rocznicę odejścia do domu Ojca papieża Polaka, mieszkańcy Częstochowy i okolic mieli okazję poznać dziedzictwo świętego Jana Pawła II. Tego dnia, dyrektor Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, Krzysztof Witkowski, zorganizował nieodpłatne zwiedzanie placówki. Z otwartych na kilka godzin drzwi Muzeum skorzystało bardzo wiele osób.

Opublikowano: 2023-03-31

2 kwietnia 2023 r., w rocznicę odejścia do domu Ojca papieża Polaka, chcemy zaprosić Państwa do Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie! Otwarte drzwi w najbliższą niedzielę od godz.12.30 do 15.30.

Opublikowano: 2023-03-24

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie 23 marca odbył się VII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji św. Jana Pawła II. Twórczość papieża zaprezentowali uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa śląskiego. Do konkursu zgłosiło się sto jeden osób.

Opublikowano: 2023-03-21

„Jestem zaskoczony tymi wszystkimi medalami, pamiątkami. Wewnętrznie jestem ubogacony i przypominam sobie pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, kiedy Papież był z nami tu, na ziemi" – powiedział wiceprezes Poczty Polskie, Wiesław Włodek. Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odwiedził 17 marca br.