Opublikowano: 2017-12-08

18 grudnia o godzinie 18:00 podczas 70. spotkania z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" będziemy gościć biskupa Andrzeja Przybylskiego – doktora pedagogiki, rektora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej w latach 2008–2015, biskupa pomocniczego częstochowskiego od 2017.

Wstęp wolny.

Opublikowano: 2017-12-04

W ubiegłą sobotę - 2 grudnia, na scenie Muzeum wystąpili wychowankowie Szkoły Śpiewu Agnieszki Mazur-Rysanow w drugim koncercie Piosenki Pozytywnie Zakręconej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Opublikowano: 2017-12-01

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II ma zaszczyt zaprosić na konferencję:

„Księżnej Dobrawie - Matce Chrzestnej Narodu, w 1040. rocznicy jej śmierci. Konferencja pt. Polska w obliczu realnego zagrożenia islamizacji Europy Zachodniej”.

Spotkanie odbędzie się 9 grudnia 2017 roku o godzinie 16:30 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Wstęp wolny.

Opublikowano: 2017-11-30
Wieczór Dobroczynności” na rzecz dzieci, młodzieży i niepełnosprawnych sportowców pod opieką Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego Rzeczypospolitej Polskiej w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbył się 26 listopada 2017r. W programie był m.in. występ biskupa Antoniego Długosza, akordeonistów Zespołu Szkół Muzycznych im. J. Żebrowskiego, a także aukcja.
Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia.
Opublikowano: 2017-11-28

W ubiegłą sobotę - 25 listopada, na scenie Muzeum wystąpili wychowankowie Szkoły Śpiewu Agnieszki Mazur-Rysanow w koncercie Piosenki Pozytywnie Zakręconej. Była to pierwsza część, na drugą zapraszamy 2 grudnia o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z pierwszego koncertu.

Opublikowano: 2017-11-28

24 listopada o 20:00 w Muzeum Monet i Medali miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Fundacja Iskierka oraz Częstochowska Loża Business Centre Club zorganizowały koncert charytatywny pod hasłem "bo wżyciu najważniejsze jest życie". Gwiazdą wieczoru był Kortez. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Opublikowano: 2017-11-24

1 grudnia 2017 roku o godzinie 19:00 odbędzie się drugi pokaz pierwszego filmu o dr Władysławie Biegańskim, który zapozna nas z tą niezwykle ciekawą i bardzo zasłużoną dla naszego miasta postacią, a która jest prawie nieznana przez przeciętnego Częstochowianina. Film wyreżyserował Artur Broncel. Wstęp wolny.

Opublikowano: 2017-11-21

18 listopada podczas 69. spotkania z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" gościliśmy pana Pawła Woldana. Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia.

Opublikowano: 2017-11-20

„Wieczór Dobroczynności” na rzecz dzieci, młodzieży i niepełnosprawnych sportowców pod opieką Stowarzyszenia w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II 26 listopada 2017r. o godzinie 16:00.

Opublikowano: 2017-11-20

Gorąco zapraszamy na I część Koncertu Piosenki Pozytywnie Zakręconej w wykonaniu uczniów Szkoły Śpiewu Agnieszki Mazur-Rysanow, który odbędzie się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w dniu 25 listopada 2017 roku o godzinie 18:00.