Opublikowano: 2017-11-13

11 listopada o godzinie 11:00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II miał miejsce wernisaż wystawy medalierskiej "Życie zadane. Medalierskie rozmowy z Janem Pawłem II".

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

Opublikowano: 2017-11-13

Autor książki „Arkadiusz Gołaś. Przerwana podróż” – Piotr Bąk, a także koledzy z parkietu i trenerzy byłego reprezentanta Polski będą wspominać siatkarza podczas spotkania w Częstochowie. Wydarzenie będzie miało miejsce w piątek 17 listopada o godz. 18.00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II (ul. Jagiellońska 67/71).

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Opublikowano: 2017-11-03

18 listopada o godzinie 18:00 podczas 69. spotkania z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" będziemy gościć Pawła Woldana – scenarzystę i reżysera filmowego. Jest on autorem ponad 80 filmów dokumentalnych. Nakręcił także filmy poświęcone postaciom księży - m.in. o kard. Stefanie Wyszyńskim, kard. Auguście Hlondzie, ks. Jerzym Popiełuszce, o. Janie Górze oraz o Janie Pawle II.

Wstęp wolny.

Opublikowano: 2017-11-02

Bernard Marek Adamowicz - Prezes Polskiego Stowarzyszenia Sztuki Medalierskiej oraz Krzysztof Witkowski - Dyrektor Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie zapraszają na wernisaż wystawy "Życie zadane. Medalierskie rozmowy z Janem Pawłem II", który odbędzie się 11 listopada 2017 roku o godzinie 11:00.

Wydarzenie objęte jest Patronatem Honorowym Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego.

Wstęp wolny.

Opublikowano: 2017-10-31

16 listopada o godzinie 18:00 Stowarzyszenie Archiwistów Polskich Oddział w Częstochowie, Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie i Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach zapraszają na pierwsze z cyklu "Częstochowskich spotkań historyczno-archiwalnych".

Wstęp wolny! Zapraszamy serdecznie!

Opublikowano: 2017-10-30

W sobotę, 28 października w Muzeum miało miejsce wyjątkowe spotkanie. Częstochowska kapela biesiadna "Grupa Romana" obchodziła 15-lecie działalności artystycznej. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Opublikowano: 2017-10-26

Nasze datowniki oraz okolicznościowa kartka pocztowa, wydane z okacji IV Międzynarodowego Zlotu Kolekjonerów, zostały dodane do Katalogu Znaczków Pocztowych - KZP.

Opublikowano: 2017-10-25

24 października w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbył się "Wieczór węgierski". Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia.

Opublikowano: 2017-10-22

W dniach 21-22 października 2017 roku w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie miał miejsce IV Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Opublikowano: 2017-10-20

Na naszym kanale YoyTube dostępna jest pełna relacja z 68. spotkania "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Naszym gościem był inż. Ryszard Dyja. W części artystycznej wystąpił Polski Teatr Historii ze spektaklem Chrzest 966 - Źródło.