Opublikowano: 2023-06-06

Przenikanie Światła” - to tytuł wystawy Jolanty Małek. Wernisaż odbędzie się 19 czerwca (poniedziałek) godz. 17.00 Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II ul. Jagiellońska 67/71 Częstochowa. Wstęp Wolny! Zapraszamy.

Opublikowano: 2023-05-25

Kardynał Gerhard Müller, 24 maja br. odwiedził Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Pobyt w Częstochowie byłego prefekta watykańskiej kongregacji nauki wiary, związany był z głoszeniem konferencji podczas trwającego w WMSD Triduum dla kapłanów.

Opublikowano: 2023-05-19

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, 18 maja w 103. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu: „Nauczanie Jana Pawła II w inscenizacji”. Przyznano nagrody uczniom biorącym udział w konkursie, ale przede wszystkim była to okazja do spotkania się z nauczaniem Ojca Świętego.

Opublikowano: 2023-05-16

„Błysk w oczach stokroć wymowniejszy od słów…” - to tytuł wystawy prezentowanej w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Wernisaż z udziałem autorki Żanety Wójcik, dyrektora muzeum, Krzysztofa Witkowskiego i licznie zgromadzonych osób odbył się 15 maja br.

Opublikowano: 2023-05-15

18 maja, w dniu 103 urodzin św. Jana Pawła II, w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu: „Nauczanie Jana Pawła II w inscenizacji”.

Opublikowano: 2023-05-09

Jak dotrzeć do Polaków z prawdą i odbudować narodową wspólnotę wokół św. Jana Pawła II", to temat konferencji, która miała miejsce w auli Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Spotkanie odbyło się z udziałem metropolity częstochowskiego, abp Wacława Depo. Arcybiskup przypomniał, że „Jan Paweł II jest darem i zobowiązaniem dla nas na wieki". W czasie konferencji wybrzmiało wiele głosów, niektóre z nich prezentujemy poniżej.

Opublikowano: 2023-05-04

,,Błysk w oczach stokroć wymowniejszy od słów...” -  to tytuł wystawy malarskiej Żanety Wójcik. Wernisaż odbędzie się 15 maja (poniedziałek) godz. 18.00 ul. Jagiellońska 67/71 Częstochowa. Wstęp Wolny! Zapraszamy.

 

Opublikowano: 2023-04-28

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, 27 kwietnia miało miejsce rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu na „Szkolną gazetkę z dodatkiem ekologicznym”. Dwudziesta pierwsza edycja konkursu została zorganizowana przez Tygodnik Regionalny ,,Gazeta Częstochowska” i Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Częstochowie.

Opublikowano: 2023-04-23

Jak dotrzeć do Polaków z prawdą i odbudować narodową wspólnotę wokół św. Jana Pawła II”, to temat konferencji, która miała miejsce w auli Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Spotkanie odbyło się z udziałem metropolity częstochowskiego, abp Wacława Depo. Arcybiskup przypomniał, że „Jan Paweł II jest darem i zobowiązaniem dla nas na wieki”.

Opublikowano: 2023-04-19

Konferencja "Jak dotrzeć do Polaków z prawdą i odbudować narodową wspólnotę wokół św. Jana Pawła II", która odbędzie się w piątek - 21 kwietnia 2023, będzie transmitowana na naszym kanale YouTube. Zapraszamy przed monitory.

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET