Opublikowano: 2011-08-09

Przygotowania do otwarcia Muzeum

muzeumTrwają ostatnie prace związane z otwarciem Muzeum. Do inauguracji pozostały już tylko godziny. Przypomnijmy – uroczyste otwarcie nastąpi 11 sierpnia o godzinie 11.00. Wśród zaproszonych gości znajdują się między innymi: Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, fotograf papieski Arturo Mari, Biskup Stanisław Nowak, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

 

Uroczystość będzie miała charakter zamknięty. Wstęp wyłącznie dla osób zaproszonych oraz akredytowanych dziennikarzy. Pozostałe osoby zapraszamy w miesiącu wrześniu, kiedy to zbiory zostaną udostępnione dla zwiedzających.

Opublikowano: 2011-08-04

Medal z okazji otwarcia Muzeum

medalMiło nam poinformować, że z okazji otwarcia naszego Muzeum został wybity pamiątkowy medal. Jego awers zaprezentowano na zdjęciu, natomiast rewers zaprezentujemy w dniu otwarcia.
Opublikowano: 2011-08-02

Postępy prac

Mamy przyjemność poinformować, że wytężone prace nad uruchomieniem Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie postępują planowo. Wspaniałym przeżyciem jest obserwować jak realizuje się tak wspaniała idea uruchomienia naszego Muzeum i to w 20 rocznicę Światowych Dni Młodzieży z 1991roku. Uroczyste otwarcie jest dosłownie tuż, tuż. Data 11. sierpnia 2011 roku będzie bez wątpienia dniem nadzwyczajnym dla nas wszystkich, a mamy nadzieje, że i dla naszych wspaniałych gości.

Wśród zaproszonych będziemy mieli ogromną przyjemność powitać Kardynała Stanisława Dziwisz, Arcybiskupa Stanisława Nowaka, jak i gościa specjalnego - osobistego fotografa Jana Pawła II Pana Arturo Mari. Zaprosiliśmy również wielu innych znamienitych Gości i Przyjaciół, których powitamy z radością. Czekamy również z niecierpliwością na pierwszych zwiedzających. Rezerwacji można na razie dokonywać jedynie telefonicznie.

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET