Opublikowano: 2011-08-18

Zostań naszym fanem i wejdź do Muzeum za darmo

W ramach promocji zapraszamy Państwa do klikania na nasz profil na portalu Facebook. Pierwszych dziesięć osób, które będą naszymi gośćmi i jednocześnie wykażą się kliknięciem na znacznik „Lubię to”, będą mogły zwiedzić Muzeum za darmo.

Opublikowano: 2011-08-18

Znamy już oficjalną datę pełnego rozpoczęcia działalności Muzeum. Pierwszych zwiedzających zapraszamy w środę – 14 września. Prosimy pamiętać o konieczności rezerwacji za pośrednictwem panelu rezerwacji on-line.

Opublikowano: 2011-08-17

Praktycznie od początku powstawania kolekcji naszego Muzeum, wszystkie eksponaty były dokładnie fotografowane i opisywane. W naturalny sposób powstawał więc katalog, który w efekcie przyjął formę drukowaną.

Opublikowano: 2011-08-14

Jeżeli ktoś przejeżdżał dziś w okolicach południa ul. Jagiellońską, bez wątpienia zwrócił uwagę na samochody Żandarmerii Wojskowej, stojące na skrzyżowaniach w okolicach firmy President. Chwilę później w eskorcie policji na parking naszego Muzeum wjechał autokar z niecodziennymi gośćmi. Byli to wysocy rangą żołnierze sił NATO z Bundeswehry i Wojska Polskiego. Przybyli oni do Częstochowy w ramach Dwudziestej Międzynarodowej Pieszej Pielgrzymce Wojskowej.

Opublikowano: 2011-08-12

Pomimo informacji w prasie i bardzo dużego zainteresowania Muzeum nie jest jeszcze czynne dla zwiedzających. Prosimy czekać na oficjalne informacje na naszej stronie dotyczącą daty pełnego rozpoczęcia działalności. Najprawdopodobniej nastąpi to po 10 września. Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszą rezerwację terminów.

Opublikowano: 2011-08-11

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami prezentujemy dziś awers i rewers medalu upamiętniającego otwarcie Muzeum monet i medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Opublikowano: 2011-08-11

W dniu dzisiejszym podczas uroczystego otwarcia, działalność rozpoczęło Muzeum monet i medali Jana Pawła II. Ponad 5,5 tysiąca eksponatów zostało wystawione w nowej części budynku firmy President Electronics Poland przy ulicy Jagiellońskiej 67/71.

Opublikowano: 2011-08-09

Przygotowania do otwarcia Muzeum

muzeumTrwają ostatnie prace związane z otwarciem Muzeum. Do inauguracji pozostały już tylko godziny. Przypomnijmy – uroczyste otwarcie nastąpi 11 sierpnia o godzinie 11.00. Wśród zaproszonych gości znajdują się między innymi: Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, fotograf papieski Arturo Mari, Biskup Stanisław Nowak, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

 

Uroczystość będzie miała charakter zamknięty. Wstęp wyłącznie dla osób zaproszonych oraz akredytowanych dziennikarzy. Pozostałe osoby zapraszamy w miesiącu wrześniu, kiedy to zbiory zostaną udostępnione dla zwiedzających.

Opublikowano: 2011-08-04

Medal z okazji otwarcia Muzeum

medalMiło nam poinformować, że z okazji otwarcia naszego Muzeum został wybity pamiątkowy medal. Jego awers zaprezentowano na zdjęciu, natomiast rewers zaprezentujemy w dniu otwarcia.
Opublikowano: 2011-08-02

Postępy prac

Mamy przyjemność poinformować, że wytężone prace nad uruchomieniem Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie postępują planowo. Wspaniałym przeżyciem jest obserwować jak realizuje się tak wspaniała idea uruchomienia naszego Muzeum i to w 20 rocznicę Światowych Dni Młodzieży z 1991roku. Uroczyste otwarcie jest dosłownie tuż, tuż. Data 11. sierpnia 2011 roku będzie bez wątpienia dniem nadzwyczajnym dla nas wszystkich, a mamy nadzieje, że i dla naszych wspaniałych gości.

Wśród zaproszonych będziemy mieli ogromną przyjemność powitać Kardynała Stanisława Dziwisz, Arcybiskupa Stanisława Nowaka, jak i gościa specjalnego - osobistego fotografa Jana Pawła II Pana Arturo Mari. Zaprosiliśmy również wielu innych znamienitych Gości i Przyjaciół, których powitamy z radością. Czekamy również z niecierpliwością na pierwszych zwiedzających. Rezerwacji można na razie dokonywać jedynie telefonicznie.

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET