Opublikowano: 2013-10-28

W dniach 24 -25 października w naszym muzeum odbyło się spotkanie Międzymuzeualnego Kolegium Numizmatycznego, w którym udział wzięli przedstawiciele działów (gabinetów) numizmatycznych muzeów polskich. Gościem honorowym był Kustosz Zbiorów Wotywnych na Jasnej Górze o.Jan Golonka.

Opublikowano: 2013-10-21

W piątek, 18 października odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”, którego gościem honorowym był dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – dr Paweł Skibiński.

Opublikowano: 2013-10-18

Tradycyjnie już ze spotkań odbywających się w naszym Muzeum 18-tego dnia każdego miesiąca przeprowadzamy transmisję "na żywo". Również i dziś zapraszamy Państwa przed monitory komputerów. Początek relacji o godzinie 18.00.

Opublikowano: 2013-10-15

13 października 2013 r. w TVP1 odbyła się emisja kolejnego odcinka programu "My Wy Oni". Tym razem kamera dotarła do Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie i Pana Prezesa Krzysztofa Witkowskiego. Najciekawsze fragmenty programu można zobaczyć w rozwinięciu wiadomości.

Opublikowano: 2013-10-03

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie ma zaszczyt zaprosić Państwa na kolejne spotkanie z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości", które odbędzie się  dnia 18 października o godz. 18.00. Gościem wieczoru będzie dr Paweł Skibiński - dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W części muzycznej spotkania odbędzie się koncert w ramach Częstochowskich Dni Muzyki Organowej, w którym wystąpią: oboista Tytus Wojnowicz oraz grający na organach Jan Bokszczanin.

Opublikowano: 2013-09-19

W dniu wczorajszym, środę 18 września w muzeum odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości", którego gościem był redaktor naczelny tygodnika "Niedziela"- ks. infułat Ireneusz Skubiś, duszpasterz akademicki, wiceprzewodniczący Komisji Episkopatu ds. Kultury i Środków Społecznego Przekazu, członek Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie.

Opublikowano: 2013-09-18

Dzisiejsze spotkanie z ks. Ireneuszem Skubisiem będzie można śledzić w internecie. Link do relacji znajduje się w rozwinięciu niniejszej wiadomości. Początek transmisji o godzinie 18.00.

Opublikowano: 2013-09-15

W Muzeum żyjemy już przygotowaniami do wrześniowego spotkania z ks. Ireneuszem Skubisiem. W tym czasie zapraszamy Państwa do chwili refleksji i przypomnienia sobie wizyty Pana Roberto Mari, która odbyła się w sierpniu.

Opublikowano: 2013-09-03

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie ma zaszczyt zaprosić Państwa na kolejne spotkanie z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości", które odbędzie się  dnia 18 września o godz. 18.00. Gościem wieczoru będzie ks.infułat Ireneusz Skubiś, redaktor naczelny tygodnika "Niedziela". W części muzycznej spotkania wystąpi znakomita harfistka - Małgorzata Komorowska.