Zaproszenie na spotkanie
Opublikowano: 2013-09-03

Zaproszenie na spotkanie

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie ma zaszczyt zaprosić Państwa na kolejne spotkanie z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości", które odbędzie się  dnia 18 września o godz. 18.00. Gościem wieczoru będzie ks.infułat Ireneusz Skubiś, protonotariusz apostolski (infułat) Archidiecezji Częstochowskiej, redaktor naczelny najpopularniejszego tygodnika katolickiego „Niedziela”, duszpasterz akademicki, wiceprzewodniczący Komisji Episkopatu ds. Kultury i Środków Społecznego Przekazu, członek Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie. W 1996 r. otrzymał tytuł prałata honorowego Papieża Jana Pawła II, a w 2000 roku został uhonorowany godnością infułata. W 2000 roku odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, jest laureatem nagrody im. św. Maksymiliana Marii Kolbego (1995), nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka (1995), nagrody im. Karola Miarki (1998), Platynowego Lauru Umiejętności i Kompetencji (1998), nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy „Tym, co służą Miastu i Ojczyźnie” (2004), nagrody im. Juliana Kulentego „Multimedia w służbie Ewangelizacji 2005” Mały Feniks Specjalny 2012. Organizator pielgrzymek "Niedzieli" do umiłowanego Jana Pawła II. Prawy Człowiek.

W części muzycznej wieczoru wystąpi znakomita harfistka - Małgorzata Komorowska.

Artystka współpracuje z wieloma filharmoniami i orkiestrami w kraju (grała m.in. z  Sinfonią Varsovią, Polską Orkiestrą Radiową, Filharmonią Narodową, Filharmonią Poznańską, Capellą Bydgostiensis ) i za granicą (Continentals Orchestra & Choir, New European Orchestra). Jest członkiem Christian Art Centre z siedzibą w Rotterdamie.

Serdecznie  Państwa zapraszamy.

Wstęp wolny, zaproszenia dostępne w siedzibie muzeum.