Opublikowano: 2013-08-24

22 sierpnia gościliśmy reprezentantów Rady Dyrektorów Rycerzy Kolumba. Byli nimi: Mike O’Connor – członek Rady Dyrektorów Rady Najwyższej Rycerzy Kolumba, Szymon Czeszek – adwokat Rady Najwyższej oraz Leszek Waksmundzki – konsultant Rady Najwyższej ds. rozwoju Rycerzy Kolumba w Polsce.

Opublikowano: 2013-08-19

W sierpniowej edycji comiesięcznych spotkań z cyklu: "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" wystąpił lekarz z Rzymu, brat słynnego papieskiego fotografa Arturo Mari, Roberto Mari. Znany i ceniony rzymski ginekolog położnik doktor Mari, przybył w towarzystwie swej małżonki Antonelli Morina i była to ich pierwsza wizyta w Polsce.

Opublikowano: 2013-08-19

Witam serdecznie naszych Przyjaciół.
W załączeniu autoryzowany tekst artykułu z tygodnika Nesweek. Proszę o chwilę zadumy.

Opublikowano: 2013-07-31

W dniu dzisiejszym, środę 31 lipca w naszym Muzeum gościliśmy jednego z przedstawicieli młodego pokolenia polskiej sceny filmowej i teatralnej, scenarzystę i reżysera – Marcina Jonas Krawczyka, kojarzonego najczęściej z rolą księdza wikarego Antoniego Króla z telenoweli „Plebania”, który przybył w towarzystwie swego przyjaciela podprzeora Jasnej Góry o. Sebastiana Mateckiego.

Opublikowano: 2013-07-23

W czwartek 18 lipca br. odbyło się w naszym muzeum cykliczne spotkanie pod hasłem: „Z Janem Pawłem ku przyszłości”, które poprowadził wybitny polski numizmatyk, pan Bernard Marek Adamowicz, kolekcjoner z Legnicy, właściciel pięknych  medali z papieżem Janem Pawłem II.

„Jan Paweł II. Medale. I co dalej...” - oto temat, który przyświecał spotkaniu.

Opublikowano: 2013-07-11

W dniu dzisiejszym, 11 lipca w trakcie posiedzenia rady miasta, dyrektor naszego muzeum Krzysztof Witkowski otrzymał z rąk Prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka - odznakę honorową " Zasłużony dla Kultury Polskiej" przyznaną mu w maju br. przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej - Bogdana Zdrojewskiego.

Opublikowano: 2013-07-04

Od dnia 4 lipca w muzeum można oglądać wystawę obrazów częstochowskiego artysty - Bartosza Frączka. Prezentowany zestaw prac pochodzi z cyklu pt: ,,Miejsca zobaczone”. Są to obrazy zainspirowane miastami, które odwiedził autor podczas swych licznych podróży.

Opublikowano: 2013-06-24

W dniu wczorajszym - 23 czerwca - w Krakowie Łagiewnikach odbyło się poświęcenie kościoła Bł. Jana Pawła II. Uroczystościom przewodniczył Kard. Stanisław Dziwisz. W trakcie tego wydarzenia nie zabrakło również delegacji naszego Muzeum. Najważniejsze momenty uroczystości można obejrzeć w załączonej galerii zdjęć.

Opublikowano: 2013-06-24

18 czerwca w naszym Muzeum odbyło się cykliczne spotkanie "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Naszym gościem był działacz ruchu pro-life dr inż. Antoni Zięba. Obszerna relacja wideo z tego wydarzenia znajduje się na naszym kanale YouTube.com oraz w rozwinięciu niniejszej wiadomości.

Zapraszamy do oglądania!

Opublikowano: 2013-06-22

W dniu wczorajszym gościliśmy w naszym Muzeum braci Pawła i Łukasza Golców. Muzycy na pożegnanie podzielili się swoimi wrażeniami z wizyty, które można zobaczyć i usłyszeć klikając na link w rozwinięciu niniejszej wiadomości.