Opublikowano: 2012-07-26

Zgodnie z zapowiedziami prezentujemy obszerną relację z ubiegłotygodniowego spotkania z Panem Eugeniuszem Mrozem. Spotkanie odbyło się w ramach Dni Papieskich ''Z Janem Pawłem II ku przyszłości''.

Relacja znajduje się w rozwinięciu niniejszej wiadomości, na naszym profilu na Facebooku oraz na naszym kanale w serwisie YouTube.

Zapraszamy do oglądania.

Opublikowano: 2012-07-19

Wciąż jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wczorajszego spotkania z Panem Eugeniuszem Mrozem, przyjacielem Karola Wojtyły ze szkolnej ławy. Pan Eugeniusz sam siebie określa wadowickim pniokiem. Pniokiem czyli pozostałością po grupie przyjaciół z Wadowic, z której pozostał tylko on i Pan Stanisław Jura.

Opublikowano: 2012-07-18

Zapraszamy do oglądania transmisji z dzisiejszego spotkania w naszym Muzeum.

Opublikowano: 2012-07-13

Od dnia dzisiejszego zmieniamy godziny otwarcia Muzeum. Zwiedzanie rozpoczyna się o każdej pełnej godzinie od 10.00 do 15.00 włącznie.

Opublikowano: 2012-07-12

Zdarza się, że nasze Muzeum otwarte jest o nietypowej porze. Wczoraj tuż przed północą naszymi gośćmi byli pan Paolo Poli wraz z małżonką. Pan Paolo jest włoskim rzeźbiarzem, z którym dyrekcja Muzeum prowadzi rozmowy w sprawie stworzenia figury Jana Pawła II, która będzie ozdobą naszego budynku. Jakie będą efekty rozmów przekonamy się niebawem.

Opublikowano: 2012-07-03

W ubiegłym tygodniu w Watykanie z rąk Benedykta XVI Abp Wacław Depo otrzymał paliusz, który jest częścią stroju liturgicznego noszonego przez metropolitów. W uroczystości wzięli udział również przedstawiciele naszego Muzeum. Fragmenty spotkania z Arcybiskupem zostały uwiecznione na filmie, który można obejrzeć w rozwinięciu niniejszej wiadomości.

Opublikowano: 2012-07-03

We wtorek 3 lipca, Pani Nadra Rais - Drije, Ambadasor nadzwyczajny i pełnomocny Republiki Tunezji w Polsce spotkała się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II z młodzieżą biorącą udział w konkursie Wiedzy o Tunezji, organizowanym przez Zespól Szkół Ekonomicznych w Częstochowie.

Opublikowano: 2012-06-29

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie ma zaszczyt zaprosić Państwa na kolejne spotkanie z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości", które odbędzie się  dnia 18 lipca 2012 roku o godz. 18.00. Gościem honorowym wieczoru będzie Pan Eugeniusz Mróz, przyjaciel ze szkolnej ławy i podwórka, jeden z dwójki żyjących, która uczęszczała do wadowickiego Gimnazjum im. Marcina Wadowity z Karolem Wojtyłą, jednym z największych autorytetów współczesnego świata.

Wstęp wolny. Zaproszenia dostępne w siedzibie muzeum.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

Opublikowano: 2012-06-26

W sobotę 23 czerwca nasze muzeum zwiedziło Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich.

Opublikowano: 2012-06-26

18 czerwca gościliśmy w muzeum Ordynariusza Ukraińskiej Diecezji Kijowsko - Żytomierskiej abp Piotra Malczuka.

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET