Opublikowano: 2013-12-04

18 grudnia, jak co miesiąc, zapraszamy Państwa na spotkanie z cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości…”. Tym razem naszym gościem będzie profesor Andrzej Półtawski, filozof, teoretyk poznania, antropolog, etyk, tłumacz, mąż znanej pani profesor Wandy Półtawskiej.

Opublikowano: 2013-12-02

Dnia 13 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na  spotkanie z niezwykłym człowiekiem, bratem Marianem Markiewiczem ze  Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego. Pełnił on posługę bożą w różnych instytucjach kościelnych, pracował między innymi w katedrze warszawskiej przy boku kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz w Papieskim Kolegium Polskim  w Rzymie.

Opublikowano: 2013-11-27

W dniu dzisiejszym, 27 listopada 2013 w muzeum odbył się III Konkurs Piosenki Wszelakiej, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr.12 w Częstochowie.

Opublikowano: 2013-11-25

22 listopada w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbyła się Gala Częstochowskiego Wolontariatu. Uroczystości zakończone, a najlepsi wolontariusze roku wyróżnieni i nagrodzeni.

Opublikowano: 2013-11-19

W dniu wczorajszym 18 listopada, w naszym muzeum odbyło się dwudzieste pierwsze już spotkanie z cyklu ”Z Janem Pawłem II ku przyszłości”, którego gościem była dr Dorota Narewska teolog i publicystka, wykładowca w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie - autorka książki „Karola Wojtyły Wizja Dziennikarstwa (1949-1978)”. W drugiej części – muzycznej spotkania wystąpił częstochowski zespół jazzu tradycyjnego Five O'Clock Orchestra.

Opublikowano: 2013-11-06

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie ma zaszczyt zaprosić Państwa na kolejne spotkanie z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości", które odbędzie się dnia 18 listopada o godz. 18.00. Gościem wieczoru będzie dr Dorota Narewska teolog i publicystka, wykładowca w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie - autorka książki „Karola Wojtyły Wizja Dziennikarstwa (1949-1978)”, która jest nie tylko cenną pomocą naukową ale również przewodnikiem duchowym. W części muzycznej spotkania wystąpi Five O'Clock Orchestra - częstochowski zespół jazzu tradycyjnego.

Opublikowano: 2013-10-31

Dnia 22 listopada 2013 roku, o godzinie 17.00 rozpocznie się Gala Częstochowskiego Wolontariatu. Gala niezwykła, ponieważ połączona z  obchodami 20-lecia działalności Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy "Agape" (Swp Agape).

Opublikowano: 2013-10-28

Pragniemy, jeszcze raz podziękować wszystkim uczestnikom spotkania Miedzymuzealnego Kolegium Numizmatycznego, które odbyło się w naszym muzeum w dniach 24-25 października 2013, za obdarzenie nas zaufaniem i wzięcie udziału w zjeździe.

Opublikowano: 2013-10-28

W dniach 24 -25 października w naszym muzeum odbyło się spotkanie Międzymuzeualnego Kolegium Numizmatycznego, w którym udział wzięli przedstawiciele działów (gabinetów) numizmatycznych muzeów polskich. Gościem honorowym był Kustosz Zbiorów Wotywnych na Jasnej Górze o.Jan Golonka.

Opublikowano: 2013-10-21

W piątek, 18 października odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”, którego gościem honorowym był dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – dr Paweł Skibiński.