Opublikowano: 2015-09-24

22 września Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odwiedziła 24-osobowa grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 33 oraz 26 osobowa grupa dzieci z gminnego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 w Więckach z parafii Wąsosz.

Opublikowano: 2015-09-19

Za nami kolejne, 43 już, spotkanie „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”. W piątek gościliśmy siostrę Michaelę Pawlik.

Opublikowano: 2015-09-19

18 września od godzinie 16:00 rozpoczął działalność „Klub Przyjaciół Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II”. W inauguracyjnym spotkaniu udział wzięli radni Miasta Częstochowy, przedstawiciele mediów oraz członkowie stowarzyszeń oświatowych, kulturalnych i społecznych.

Opublikowano: 2015-09-17

Transmisja spotkania "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" - piątek, godz. 18:00

Opublikowano: 2015-09-14

Od piątku – 11 września – w legnickim Muzeum Miedzi, trwa wystawa p.t. „Wobec Świętości. Medalierzy polscy w roku kanonizacji Jana Pawła II”. Nie mogło na niej zabraknąć przedstawicieli naszego Muzeum.

Opublikowano: 2015-09-10

W ubiegłym miesiącu, na spotkaniu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”, gościliśmy Panią Danutę Rybicką. Opowiadała ona o relacjach młodzieży z ks. Karolem Wojtyłą. Niektórzy mieli przywilej nazywania go „wujkiem”. Zwyczaj ten pozostał również kiedy ks. Wojtyła został biskupem, a później papieżem. Pani Danuta Rybicka przekazała do naszego Muzeum kopie kartek świątecznych, które w ten przyjacielski i serdeczny sposób podpisywał Jan Paweł II. Zdjęcia w rozwinięciu wiadomości.

Przy okazji zapraszamy do wysłuchania refleksji Pani Danuty Rybickiej, którymi podzieliła się obejrzeniu naszej kolekcji.

Opublikowano: 2015-09-09

5 września z okazji 35-lecia powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” na terenie Firmy President przy największym w na świecie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbył się Festyn Rodzinny NSZZ Solidarność. W obchodach jubileuszowych wzięli udział członkowie związku, sympatycy oraz mieszkańcy Częstochowy, którym idea solidarności jest bliska.

Opublikowano: 2015-09-07

17 października zapraszamy Państwa na wyjątkowy koncert Biskupa Antoniego Długosza oraz zespołu "Mała Armia Jezusa".

Opublikowano: 2015-09-03

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II istnieje dzięki pasji i zaangażowaniu firmy President Electronics Poland, która na co dzień zajmuje się dystrybucją produktów radiokomunikacyjnych. Do Europy Radio CB dotarło  w połowie lat 60-tych. W Polsce pojawiło się na dobre 25 lat temu, za sprawą inż. Krzysztofa Witkowskiego. Wybór zawodowej drogi obecnego prezesa President, był owocem jego znajomości ze środowiskiem krótkofalowców. Czym jest firma President Electronics? Najkrócej - w radiokomunikacji CB -  jest marką taką, jaką w motoryzacji Mercedes.

Opublikowano: 2015-09-01

18 września gościem naszego spotkania z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" będzie  s. Michaela Pawlik - polska dominikanka, misjonarka w Indiach, publicystka poruszająca tematy z zakresu socjologii i religioznawstwa, a zwłaszcza zagrożeń dla duchowości chrześcijańskiej.