Opublikowano: 2015-10-16

18 października o 18:00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II gościć będzie Małgorzata Kupiszewska, absolwentka polonistyki, działaczka społeczna, animatorka kultury, pisarka, dziennikarka.

Opublikowano: 2015-10-12

Po raz kolejny gościliśmy w naszym Muzeum Wojciecha Sumlińskiego. Spotkanie zorganizowali członkowie pobudka.org. W rozwinięciu wiadomości link do relacji ze spotkania oraz galeria foto z tego wydarzenia.

Opublikowano: 2015-10-12

Spotkanie w Wojciechem Sumlińskim

Dziś o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej Muzeum JP2 odbędzie się spotkanie z Wojciechem Sumlińskim. Organizatorem spotkania jest
>>> pobudka.org

Spotkanie będzie również transmitowane na żywo w internecie.

Opublikowano: 2015-10-10

8 października 2015 r. odbyło się spotkanie organizacyjne osób żywo zainteresowanych sprawami Polaków żyjących poza granicami naszego kraju, zwłaszcza kwestią jedności między nimi. Spotkanie rozpoczęła Eucharystia w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze. Podczas drugiej części – w auli Tygodnika Katolickiego „Niedziela” – ks. dr Roman Piwowarczyk oraz Mirosław Olszycki, realizator filmowy, przedstawili propozycję utworzenia Fundacji „Interpolonia” oraz strony internetowej www.interpolonia.org.

Opublikowano: 2015-10-05

„Wyzwania Medialne i Zobowiązania Wiary“ - pod takim hasłem odbyła się 3 października Ogólnopolska Pielgrzymka Dziennikarzy zrzeszonych i niezrzeszonych w Katolickim Stowarzyszeniu Dziennikarzy oraz Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich.

Opublikowano: 2015-09-30

W rozwinięciu wiadomości wysłuchać można obszernej relacji z wykładu księdza Wąsowicza, który miał miejsce w związku z promocją książki "Moja Polska kibolska".

Opublikowano: 2015-09-25

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy Oddział TV Częstochowa, Częstochowski Klub Gazety Polskiej oraz Fundacja Orzeł Biały w auli przy Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie zorganizowały spotkanie z ks. Jarosławem Wąsowiczem, salezjaninem z Gdańska.

Opublikowano: 2015-09-24

22 września Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odwiedziła 24-osobowa grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 33 oraz 26 osobowa grupa dzieci z gminnego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 w Więckach z parafii Wąsosz.

Opublikowano: 2015-09-19

Za nami kolejne, 43 już, spotkanie „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”. W piątek gościliśmy siostrę Michaelę Pawlik.

Opublikowano: 2015-09-19

18 września od godzinie 16:00 rozpoczął działalność „Klub Przyjaciół Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II”. W inauguracyjnym spotkaniu udział wzięli radni Miasta Częstochowy, przedstawiciele mediów oraz członkowie stowarzyszeń oświatowych, kulturalnych i społecznych.