Opublikowano: 2015-08-24

20 osobowa grupa żołnierzy zawodowych i pracowników Wojskowej Komendy Uzupełnień w Częstochowie, 21 sierpnia br. odwiedziła Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Wizyta odbyła się w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego (15 sierpnia).

Opublikowano: 2015-08-18

Właśnie zakończyło się sierpniowe spotkanie "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Nasz Gość - Pani Danuta Rybicka - opowiedziała wiele ciepłych i osobistych opowieści o Karolu Wojtyle. Zapis spotkania zamieścimy wkrótce na naszej stronie WWW. W części artystycznej wystąpił Polski Teatr Historii z godzinnym spektaklem "Santo Subito". W rozwinięciu wiadomości galeria zdjęć z dzisiejszego wydarzenia.

Opublikowano: 2015-08-18

Transmisja spotkania "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" od godz. 18.00

Tradycyjnie już osiemnastego dnia miesiąca o godz. 18.00 zapraszamy na transmisję spotkania "Z Janem Pawłem II ku przyszłości".

Opublikowano: 2015-08-10

Gościem kolejnego spotkania z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" będzie Pani Danuta Rybicka. W części artystycznej zobaczycie Państwo wyjątkowy spektakl muzyczny "Santo Subito" w wykonaniu Polskiego Teatru Historii.
Serdecznie zapraszamy!

Opublikowano: 2015-08-05

Prezentujemy Państwu fotorelację z wizyty sympatycznych gości z Mołdawii.

Foto: Mariusz Pośpiech

Opublikowano: 2015-07-31

4 sierpnia o 18.00 w naszym Muzeum odbędzie się spotkanie z polskimi dziećmi z Mołdawii z miejscowości Raszków, znanej z Trylogii Henryka Sienkiewicza. Dzieci będą w Częstochowie przez 3 dni i we wtorek chcą zaprezentować nam swoje talenty oraz opowiedzieć o Raszkowie.

Opublikowano: 2015-07-30

Na naszym kanale YouTube zamieszczone zostały relacje z czerwcowego i lipcowego spotkania "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Naszymi gośćmi byli ks. Michał Kliś i bp Stanisław Stefanek. Zapraszamy do oglądania.

Opublikowano: 2015-07-20

Przedstawiamy Państwu zdjęcia z lipcowego spotkania z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości", którego gościem był Biskup Stanisław Stefanek.

Opublikowano: 2015-06-24

Zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Naszym gościem będzie Biskup Stanisław Stefanek.

Opublikowano: 2015-06-19

Przedstawiamy Państwu fotorelację z czerwcowego spotkania z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" którego gościem był Ks. Michał Kliś.