Miejsce, które skłania do refleksji
Opublikowano: 2015-09-24

Miejsce, które skłania do refleksji

22 września Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odwiedziła 24-osobowa grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 33 oraz 26 osobowa grupa dzieci z gminnego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 w Więckach z parafii Wąsosz.

Słuchaj relacji audio:

Dzieci z klas drugich i trzecich z Częstochowy przybyły do Muzeum po raz pierwszy. Odwiedziły placówkę w ramach projektu Spacer Edukacyjny poświęcony Janowi Pawłowi II. Rozpoczęły swą wyprawę na Jasnej Górze, a do Muzeum doprowadził je temat „spaceru”.

Dzieci z Więcek zobaczyły Muzeum dzięki katechetce, pani Barbarze Szajkowskiej, która została zainspirowana sierpniowym wystąpieniem Prezesa i założyciela Pana Krzysztofa Witkowskiego na Sympozjum Katechetów w WSD.

- Jestem pod wrażeniem tego miejsca, myślałam że tu będą same monety, a tu  tak dużo różnych eksponatów i relikwii.

- Zwykle Muzeum kojarzy się dzieciom z eksponatami na ścianie, przedmiotami, gablotami, a tu zaczęło się od filmu i świateł. Były zaskoczone. Znamy postać Jana Pawła II wiele się słyszy, ale tutaj wiele ciekawostek  usłyszałam po raz pierwszy. To miejsce skłania do refleksji.

Przewodnikiem po muzeum był Prezes Krzysztof Witkowski. Zwiedzanie rozpoczął z dziećmi modlitwą przed relikwiami Jana Pawła II. Potem przybliżył historię powstania Muzeum, włączając dzieci w żywą i bardzo ciekawą rozmowę o polskim Papieżu i zgromadzonych w Muzeum pamiątkach po św. Janie Pawle II.

Elżbieta Gomuła emerytowany nauczyciel - To  dzisiaj bardzo istotne aby, dzieci znały swój region, wiedziały  coś o ludziach, którzy są z nim związani. Ważne też, żeby zobaczyły, że ludzie mają pasje, z których powstają, rodzą się takie wielkie rzeczy, jak choćby to Muzeum.

Nazwa pliku Typ pliku Rozmiar pliku Pobierz
Relacja_Dzieci w Muzeum.mp3 mp3 6,66 MB Pobierz