Opublikowano: 2012-04-27

W dniu dzisiejszym rozstrzygnięto  konkurs na scenariusz lekcji muzealnej ogłoszony przez Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Opublikowano: 2012-04-27

Dyrektor Muzeum Krzysztof Witkowski, będąc pod ogromnym wrażeniem  ilości prac nadesłanych na konkurs plastyczny "Pozwólcie dzieciom przyjść do mnie - Jan Paweł II i dzieci", postanowił ufundować specjalną nagrodę. Dwóch laureatów pokonkursowych wskazała wnuczka dyrektora - Ola.

Moi kochani,

z całego serca dziękuję Wam za nadesłane prace. Proszę o WIELKI uśmiech.

Te wszystkie dzieła, w ilości 2.265 sztuk, są prezentowane w naszym muzeum w Częstochowie.

Opublikowano: 2012-04-26

W sobotę 21 kwietnia w ramach cyklicznych wieczorów kulturalnych, w naszym muzeum odbył się "Wieczór irlandzki". Główną atrakcją wieczoru był występ  częstochowskiego zespołu DRAKE, grającego muzykę szantowo-folkową. Nie zabrakło również ciekawostek i anegdot dotyczących Irlandii. Wieczór był również świetną okazją do degustacji ciemnego irlandzkiego piwa i irlandzkiej kuchni. Tradycyjnie, po koncercie, wszystkich przybyłych gości właściciel Krzysztof Witkowski zaprosił na nocne zwiedzanie muzeum.

Opublikowano: 2012-04-24

W sobotę 14 kwietnia gościliśmy w naszym muzeum stu osobową grupę lekarzy motocyklistów, należących do klubu DoctorRiders. Jak co roku lekarze uczestniczyli w ogólnopolskiej pielgrzymce na Jasną Górę, która rozpoczyna sezon motocyklowy.

Opublikowano: 2012-04-18

W dniu dzisiejszym – 18 kwietnia – w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”. Naszym gościem był papieski fotograf Arturo Mari z żoną. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w rozwinięciu wiadomości. Zapraszamy również do uczestnictwa w kolejnym spotkaniu 18 maja. Wspominać Papieża będzie arcybiskup senior – Stanisław Nowak.

Opublikowano: 2012-04-12

10 kwietnia w naszym muzeum zebrało się Jury w celu rozstrzygnięcia konkursu plastycznego „Pozwólcie dzieciom przyjść do mnie”. Jan Paweł II i dzieci.

Opublikowano: 2012-04-04

W poniedziałek 2 kwietnia w murach Muzeum wspominano zmarłego Jana Pawła II.  Z wybranymi fragmentami wzruszającego wieczoru można zapoznać się w rozwinięciu niniejszej wiadomości.

Zapraszamy do oglądania.

Opublikowano: 2012-04-04

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY!

Alleluja, Alleluja!

Wesoły nam dziś dzień nastał, Chrystus bowiem zmartwychwstał. Radujcie się więc i z ufnością patrzcie w przyszłość. Niech zsyła na Was łaski i wnosi szczęście do Waszego życia.

Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt!

Opublikowano: 2012-03-30

Wieczór irlandzki

21 kwietnia o godz.19.00 serdecznie zapraszamy Państwa do naszego muzeum, na kolejne z cyklicznych spotkań kulturalnych, na Wieczór Irlandzki. W trakcie wieczoru nie zabraknie irlandzkiej muzyki, jak również innych irlandzkich akcentów, dodatkowo przewidujemy poczęstunek. Bilety w cenie 30 zł można nabyć w naszym muzeum. Serdecznie zapraszymy.