Opublikowano: 2012-08-13

Minął rok od momentu przecięcia przez Kardynała Stanisława Dziwisza wstęgi i uroczystego otwarcia Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Rocznice sprzyjają podsumowaniom i refleksjom. W rozwinięciu niniejszej wiadomości można zapoznać się z listem Dyrektora Muzeum do Jego Eminencji oraz odpowiedzią jaką nas zaszczycił.

Opublikowano: 2012-08-13

11 sierpnia obchodziliśmy pierwszą rocznicę otwarcia naszego Muzeum. Z tej okazji nasze zbiory powiększyły się o wyjątkowy eksponat - reprint pelplińskiego egzemplarza Biblii Gutenberga.

Opublikowano: 2012-08-10

W kwietniu w naszym Muzeum odbył się konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży „Pozwólcie dzieciom przyjść do mnie”- Jan Paweł II i dzieci.  Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy prawie dwa i pół tysiąca prac nadesłanych z całej Polski, które obecnie są wyeksponowane w hali obok Muzeum.

Dnia 17 sierpnia 2012 w godz. od 12:00 do 16:00 zapraszamy na bezpłatne obejrzenie wystawy pokonkursowej.

Opublikowano: 2012-07-26

Zgodnie z zapowiedziami prezentujemy obszerną relację z ubiegłotygodniowego spotkania z Panem Eugeniuszem Mrozem. Spotkanie odbyło się w ramach Dni Papieskich ''Z Janem Pawłem II ku przyszłości''.

Relacja znajduje się w rozwinięciu niniejszej wiadomości, na naszym profilu na Facebooku oraz na naszym kanale w serwisie YouTube.

Zapraszamy do oglądania.

Opublikowano: 2012-07-19

Wciąż jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wczorajszego spotkania z Panem Eugeniuszem Mrozem, przyjacielem Karola Wojtyły ze szkolnej ławy. Pan Eugeniusz sam siebie określa wadowickim pniokiem. Pniokiem czyli pozostałością po grupie przyjaciół z Wadowic, z której pozostał tylko on i Pan Stanisław Jura.

Opublikowano: 2012-07-18

Zapraszamy do oglądania transmisji z dzisiejszego spotkania w naszym Muzeum.

Opublikowano: 2012-07-13

Od dnia dzisiejszego zmieniamy godziny otwarcia Muzeum. Zwiedzanie rozpoczyna się o każdej pełnej godzinie od 10.00 do 15.00 włącznie.

Opublikowano: 2012-07-12

Zdarza się, że nasze Muzeum otwarte jest o nietypowej porze. Wczoraj tuż przed północą naszymi gośćmi byli pan Paolo Poli wraz z małżonką. Pan Paolo jest włoskim rzeźbiarzem, z którym dyrekcja Muzeum prowadzi rozmowy w sprawie stworzenia figury Jana Pawła II, która będzie ozdobą naszego budynku. Jakie będą efekty rozmów przekonamy się niebawem.

Opublikowano: 2012-07-03

W ubiegłym tygodniu w Watykanie z rąk Benedykta XVI Abp Wacław Depo otrzymał paliusz, który jest częścią stroju liturgicznego noszonego przez metropolitów. W uroczystości wzięli udział również przedstawiciele naszego Muzeum. Fragmenty spotkania z Arcybiskupem zostały uwiecznione na filmie, który można obejrzeć w rozwinięciu niniejszej wiadomości.

Opublikowano: 2012-07-03

We wtorek 3 lipca, Pani Nadra Rais - Drije, Ambadasor nadzwyczajny i pełnomocny Republiki Tunezji w Polsce spotkała się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II z młodzieżą biorącą udział w konkursie Wiedzy o Tunezji, organizowanym przez Zespól Szkół Ekonomicznych w Częstochowie.