Opublikowano: 2016-01-18

18 stycznia odbyło się 47. spotkanie "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Prelekcję wygłosił Abp Zygmunt Zimowski. Spotkanie uświetnił występ grupy "Mus Trio". Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia. Szczegółowa relacja wkrótce.

Opublikowano: 2016-01-09

Dnia 15 stycznia 2016 roku o godzinie 18:00 w naszym Muzeum rozpocznie się wernisaż pt. "Obszary Wyobraźni".

Prezentowane dzieła są przekrojem twórczości trzech młodych częstochowskich artystów - Dominika Morynia, Michała Czerko oraz Aleksandra Kubisa. Gościnnie swoją obesność zaznaczy kolejny z grona młodych twórców - Aleksander Kluczniak.

Opublikowano: 2016-01-05

Przed nami kolejne, 47. spotkanie „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”. 18 stycznia będziemy mieć zaszczyt wysłuchać Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego.

Opublikowano: 2016-01-02

Papieska Biblioteka w drodze. Co się kryje pod tą nazwą? Oczywiście książki Karola Wojtyły, Papieża Jana Pawła II. Są to również publikacje o nim samym a także świadectwa. „Papieska Biblioteka w drodze” – to wspólna inicjatywa Klubu Przyjaciół Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, Bernarda Adamowicza oraz dyrektora Muzeum, Krzysztofa Witkowskiego.

Opublikowano: 2015-12-21

18 grudnia, w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbyło się 46. spotkanie z cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”. Gościem honorowym był o. Jerzy Tomziński, ostatni polski uczestnik Soboru Watykańskiego II, który zainicjował narodową modlitwę o uwolnienie Prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego dając początek tradycji odprawiania Apelu Jasnogórskiego. Był dwukrotnie generałem i przeorem Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika.

Opublikowano: 2015-12-20

Konferencja „Śmieciowa” żywność - niebezpieczne związki - dotyczyła tego co jemy na co dzień, po jaką żywność sięgamy, co nam oferują markety, jaka żywność szkodzi, a jaka leczy.

Spotkanie odbyło się 15 grudnia 2015 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Opublikowano: 2015-12-19

W piątkowy wieczór odbyło się kolejne spotkanie "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Miało ono niecodzienny charakter i pozostawi niezatarte wspomnienia. O. Jerzy Tomziński, mimo swojego wieku, jest błyskotliwym mówcą, doskonałym teologiem, kaznodzieją, a przy tym wszystkim tryska optymizmem i dobrym humorem.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia oraz udostępnionego zapisu transmisji spotkania. Wkrótce wrócimy do wydarzenia w szczegółowej relacji.

Opublikowano: 2015-12-17

15 grudnia w Muzeum odbyła się konferencja pt. "Śmieciowa" żywność - niebezpieczne związki. Było to już drugie spotkanie mające na celu wyczulenie społeczeństwa na niebezpieczeństwa czyhające na każdym kroku i w każdym sklepie. Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia oraz zapoznania się z przebiegiem konferencji na naszym kanale YouTube.

Opublikowano: 2015-12-13

Zgodnie z zapowiedzią wracamy do spotkania ze Stanisławem Srokowskim, wybitnym znawcą Kresów, pisarzem, poetą i publicystą. Spotkanie odbyło się 8 grudnia br. w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Opublikowano: 2015-12-10

18 grudnia, podczas spotkania "Z Janem Pawłem II ku przyszłości", wystąpi Cezary Wieprzowski wraz z zespołem. Przypominamy, że prelekcję w tym dniu wygłosi Ojciec Jerzy Tomziński.