Opublikowano: 2015-12-06

Reportaż z II Międzynarodowego Zlotu Kolekcjonerów

Opublikowano: 2015-12-03

18 grudnia w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbędzie się 46. spotkanie z cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”. Naszym gościem będzie o. Jerzy Tomziński.

Opublikowano: 2015-12-02

Odwołane spotkanie z ks. Kaczkowskim

Z przykrością musimy zakomunikować, iż zaplanowane na 17 grudnia spotkanie z ks. Janem Kaczkowskim nie odbędzie się z uwagi na stan zdrowia naszego gościa. Mamy nadzieję, że będziemy mogli je zorganizować w innym terminie. Być może będzie to w styczniu 2016. Poinformujemy o tym na naszej stronie www.jp2muzeum.pl oraz na naszym profilu Facebook.

Opublikowano: 2015-12-01

Przez dwa dni w hali sportowej Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie trwały XVIII Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym. Zawodnicy walczyli o tytuł Mistrza Polski i Puchar Firmy President!

Opublikowano: 2015-11-30

„Z ciemności w światło” - XXIV edycja Salonu Artystycznego, która organizowana jest dzięki Gimnazjum nr 18 im. Kazimierza Wielkiego, miała swój finał 26 listopada w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Opublikowano: 2015-11-29

Od 16 października do 27 listopada w Muzeum odbywała się wystawa prac Aleksandry Kowalskiej pod tytułem „Światło w dialogu z chwilą”. Z okazji finisażu odbył się recital Artystki, która nie tylko maluje, ale również pisze wiersze i komponuje muzykę. Na scenie wystąpiła z grupą przyjaciół. Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia.

Opublikowano: 2015-11-27

Zapraszamy do galerii zdjęć z XXIV Salonu Artystycznego, który 26 listopada odbył się w naszym Muzeum. Szczegółowa relacja wkrótce.

Opublikowano: 2015-11-25

15 grudnia o godz. 18:00 w Muzeum odbędzie się konferencja na temat "Śmieciowa" żywność - niebezpieczne związki. To druga z konferencji poświęconych niebezpieczeństwom czyhającym na nas (szczególnie na naszych najmłodszych) w XXI wieku.

Opublikowano: 2015-11-25

Po raz piąty w auli Muzeum odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Wszelakiej. Organizatorem był Pan Tomasz Kiepura ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Częstochowie.

Opublikowano: 2015-11-23

W uzupełnieniu poprzedniej wiadomości zamieszczamy galerię zdjęć z II Międzynarodowego Zlotu Kolekcjonerów. Zapraszmy do zapoznania się.
foto: Mariusz Pośpiech