Opublikowano: 2012-01-26

Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum do udziału w konkursie plastycznym, poświęconym osobie bł. Jana Pawła II. Zapraszamy również nauczycieli wszystkich szkół do udziału w konkursie na scenariusz lekcji muzealnej. Prace można nadsyłać na adres naszego muzeum do 31 marca 2012. Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminach konkursów, które wraz z niezbędnymi formularzami, dostępne są w zakładce "Działalność edukacyjna - załączniki".

Wkrótce, zostanie również ogłoszony konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej.

Opublikowano: 2012-01-20

Korwin Mikke gościem muzeum

W dniu dzisiejszym gościem specjalnym naszego Muzeum był czołowy przedstwiciel polskiego nurtu konserwatywno-liberalnego Janusz Korwin Mikke. Podczas krótkiej wizyty zapoznał się z naszymi zbiorami, które zrobiły na nim świetne wrażenie.

Opublikowano: 2011-12-31

Nowy Rok 2012!

Bożego błogosławieństwa i wszelkiej polmyślności w 2012 roku życzy Muzeum monet i medali Jana Pawła II w Częstochowie!

Opublikowano: 2011-12-27

W piątek, 23 grudnia pracownicy oraz przyjaciele muzeum zgromadzili się na uroczystej wieczerzy wigilijnej. Gościem honorowym był arcybiskup Stanisław Nowak, który pobłogosławił świąteczny opłatek. Przy okazji tego świątecznego spotkania, arcybiskup Nowak oraz podprzeor Jasnej Góry, O.Sebastian Matecki otrzymali z rąk pana Zbigniewa Gretka z Ceramiki Paradyż upominek w postaci wizerunku papieża Jana Pawła II. W czasie trwania Wigilii, odwiedził nas dyrektor Radia Jasna Góra, O. Kamil Szustak, który wszystkim zgromadzonym złożył świąteczne życzenia. Po części oficjalnej, odbyło się wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie zespołów młodzieżowych.

Opublikowano: 2011-12-22

W rozwinięciu poniższej wiadomości obejrzeć można teledysk grupy Nefre, który został nakręcony w naszym Muzeum. Zapraszamy do oglądania!

Opublikowano: 2011-12-22

Świąteczny akcent w muzeum

W sobotę 17 grudnia gościliśmy w naszym Muzeum telewizję Orion, która nagrywała świąteczny teledysk grupy Nefre. Do udziału w teledysku zostali zaproszeni przyjaciele Muzeum. Po nagraniu, wszyscy wspólnie usiedli do wigilijnego stołu. Wideoklip będzie można obejrzeć w telewizji Orion oraz na stronie internetowej telewizji jak i naszego muzeum.

Opublikowano: 2011-12-16

W sobotę 10 grudnia, w ramach cyklicznych wieczorków kulturalnych, w naszym muzeum odbył się „Wieczór japoński”.  Licznie przybyli goście mieli okazję częściowo poznać historię i kulturę kraju kwitnącej wiśni. Zgromadzeni goście wysłuchali ciekawych prezentacji dotyczących prawa, historii i religii jak również życia codziennego tego jakże egzotycznego dla nas kraju.

Opublikowano: 2011-12-16

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Muzeum monet i medali Jana Pawła II w Częstochowie przygotowało dla Państwa małą niespodziankę. Z lewej strony pod głównym menu pojawiła się „nowość”. Jest nią elektroniczna wersja Katalogu dokumentującego wystawę monet i medali na Zamku Królewskim w Warszawie w 2006 roku (udostępniony katalog zawiera wyłącznie zdjęcia medali).

Opublikowano: 2011-12-06

Trwa adwent. Przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia oraz nowego – 2012 roku. W roku tym chcielibyśmy rozpocząć przygotowania do jubileuszu 100-lecia urodzin Jana Pawła II, których punktem kulminacyjnym będzie dzień 18 maja 2020 roku. Można spytać czy nie za wcześnie na takie przygotowania?

Opublikowano: 2011-11-25

I Konkurs Piosenki Wszelakiej w Częstochowie

W dniu dzisiejszym, na scenie naszego Muzeum, odbył się I Konkurs Piosenki Wszelakiej, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 12. Konkurs wygrała uczennica Szkoły Podstawowej nr 2, Paulina Żegota z piosenką Amy Winehouse „Mercy”.

Po zakończeniu konkursu, prezes firmy President Electronics Poland, pan Krzysztof Witkowski, zaprosił wszystkich obecnych do obejrzenia zbiorów muzeum.

Organizatorzy konkursu zapowiedzieli kontynuację imprezy w następnych latach.