Opublikowano: 2011-12-06

Przygotowania do 100-lecia urodzin Karola Wojtyły

Trwa adwent. Przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia oraz nowego – 2012 roku. W roku tym chcielibyśmy rozpocząć przygotowania do jubileuszu 100-lecia urodzin Jana Pawła II, których punktem kulminacyjnym będzie dzień 18 maja 2020 roku. Można spytać czy nie za wcześnie na takie przygotowania? Osiem lat to przecież bardzo dużo czasu! Owszem, jednakże te osiem lat należy jak najlepiej wykorzystać i zjednoczyć siły w celu jak najpełniejszego przeżycia tej rocznicy. Tym bardziej, że od jakiegoś czasu organizowane są cykliczne imprezy, które również mają na celu propagowanie nauki Papieża-Polaka, oraz upamiętnianie Jego świętego życia i odbytych podróży. Dziś parę słów o jednej z takich inicjatyw.

W maju 2005 roku powstała idea „31000 JPII na Olimpiadę 2020”. Jej celem jest uczczenie pamięci Jana Pawła II poprzez sport. Jan Paweł II żył 31000 dni i pielgrzymował do wiernych na 5 kontynentach. Z tej okazji organizowane są biegi i sztafety na dystansach, które są wielokrotnością liczby 31000. Biegacze przekazują sobie kółeczko symbolizujące aureolę – oznakę świętości. Głównym organizatorem tej ciekawej rywalizacji jest pan Tadeusz Głomb, a słuszność tej idei potwierdził zmarły w katastrofie smoleńskiej, Ś.P. Ojciec Józef Joniec, twórca Idei Parafiadowej.

Partnerami strategicznymi akcji jest Tygodnik Niedziela, a honorowym ambasadorem jest Arturo Mari.

Więcej o akcji na: http://www.dziadegtadeg.pl oraz http://www.youtube.com/user/dziadegtadeg

Jeżeli znacie Państwo podobne inicjatywy, lub chcielibyście już teraz rozpocząć razem z nami przygotowania do 100-lecia urodzin Jana Pawła II prosimy o kontakt: jp2@president.com.pl