Począwszy od 18 marca 2012 roku, każdego 18-tego dnia miesiąca, niezależnie od dnia tygodnia, w naszym Muzeum organizowane są Dni Papieskie. Osiemnasty dzień miesiąca związany jest z datą urodzin Karola Wojtyły (18 maja 1920).  Spotkania będą kontynuowane do setnej rocznicy urodzin.

W trakcie cyklicznych spotkań wspominamy twórczość, pielgrzymki i święte życie Papieża Jana Pawła II. Na spotkania zapraszane są wybitne osobistości duchowne i świeckie, które w swoim życiu spotkały Papieża Polaka.

Poniżej znajdują się bieżące informacje na temat spotkań.


Opublikowano: 2013-02-20

W poniedziałek 18 lutego 2013 roku odbyło się w Muzeum kolejne spotkanie z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Gościem tego wieczoru był ks. prof. Jan Machniak.

Opublikowano: 2013-02-07

18 grudnia w ramach spotkań "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" gościliśmy Ks. Wojciecha Bębna. Obszerną relację z tego wydarzenia można obejrzeć w rozwinięciu nieniejszej wiadomości.

Opublikowano: 2013-01-21

Wieczorem 18 stycznia 2013 roku w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbyło się spotkanie z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości", a zaproszonymi gośćmi byli: Mariusz Drapikowski z małżonką Grażyną.

Opublikowano: 2012-12-23

Mamy już materiał, na który czeka wiele osób. 18 listopada w murach naszego Muzeum odbyło się spotkanie z przyjaciółką Karola Wojtyły – Panią Wandą Półtawską. Nasz Gość pozostawił po sobie wspaniałe wspomnienia. Wielu uczestników spotkania pytało o możliwość ponownego zobaczenia i usłyszenia tego co miała do powiedzenia Pani Profesor. W rozwinięciu wiadomości prawie dwie godziny materiału z tego wydarzenia.

Zapraszamy do oglądania!

Opublikowano: 2012-11-02

W minioną sobotę, w naszym Muzeum odbyła się Konferencja Numizmatyczna pod hasłem „Numizmatyczne Wyzwania XXI wieku”. Obszerną – 3 godzinną – relację z tego wydarzenia można zobaczyć na naszym kanale w serwisie YouTube oraz w rozwinięciu wiadomości.

Opublikowano: 2012-10-19

W dniu wczorajszym, 18 października w muzeum odbyło się kolejne spotkanie z cyklu: „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”, którego gośćmi byli: wybitny polski fotograf, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za działalność na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości i demokracji, Stanisław Markowski oraz wybitny tenor na stałe związany z Operą Śląską Juliusz Ursyn Niemcewicz.

Opublikowano: 2012-09-19

Dnia 18 września o godz. 18.00 w Muzeum, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „ Z Janem Pawłem II ku przyszłości”, którego gościem honorowym był ks. prof. Jan Maciej Dyduch, a także koncert w ramach Częstochowskich Dni Muzyki Organowej.

Opublikowano: 2012-09-04

W minioną sobotę 1 września  w muzeum odbyło się spotkanie z ks.Romanem Szpakowskim prezesem Stowarzyszenia Wydawnictw Katolickich, który obchodzi 25-lecie pracy jako prezes Wydawnictwa Salezjańskiego.

Opublikowano: 2012-08-28

Zapraszamy Państwa serdecznie do obejrzenia fotoreportażu z soboty 25 sierpnia. Nasze muzeum znalazło się na trasie XXVII Częstochowskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. Uczestnicy rajdu zwiedzili muzeum a następnie po krótkiej przerwie wzięli udział w dwóch testach sprawnościowych.

Opublikowano: 2012-07-26

Zgodnie z zapowiedziami prezentujemy obszerną relację z ubiegłotygodniowego spotkania z Panem Eugeniuszem Mrozem. Spotkanie odbyło się w ramach Dni Papieskich ''Z Janem Pawłem II ku przyszłości''.

Relacja znajduje się w rozwinięciu niniejszej wiadomości, na naszym profilu na Facebooku oraz na naszym kanale w serwisie YouTube.

Zapraszamy do oglądania.

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET