Począwszy od 18 marca 2012 roku, każdego 18-tego dnia miesiąca, niezależnie od dnia tygodnia, w naszym Muzeum organizowane są Dni Papieskie. Osiemnasty dzień miesiąca związany jest z datą urodzin Karola Wojtyły (18 maja 1920).  Spotkania będą kontynuowane do setnej rocznicy urodzin.

W trakcie cyklicznych spotkań wspominamy twórczość, pielgrzymki i święte życie Papieża Jana Pawła II. Na spotkania zapraszane są wybitne osobistości duchowne i świeckie, które w swoim życiu spotkały Papieża Polaka.

Poniżej znajdują się bieżące informacje na temat spotkań.


Opublikowano: 2014-01-22

W comiesięcznym spotkaniu z cyklu: "Z Janem Pawłem ku przyszłości" wzięla udział pani prof. Wanda Półtawska.

Opublikowano: 2014-01-10

13 grudnia - w rocznicę stanu wojennego - gościliśmy w Muzeum brata Mariana Markiewicza. Obszerna relacja ze spotkania dostępna jest w rozwinięciu wiadomości.

Opublikowano: 2014-01-10

18 stycznia 2014 r. zapraszamy na spotkanie w cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Naszym gościem po raz kolejny będzie prof. Polskiej Akademii Teologicznej Wanda Półtawska. W części artystycznej wystąpi zespół muzyczny "Belfer Boys". Serdecznie zapraszamy!

Opublikowano: 2014-01-10

Kolejna relacja w naszych zbiorach. Tym razem dodany został zapis spotkania z Panią dr Dorotą Narewską, teologiem, publicystką i wykładowcą w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Opublikowano: 2014-01-08

W naszych zasobach do dziś brakowało zapisu wideo spotkań, które odbyły się w Muzeum we wrześniu i październiku 2013 roku. Przypomnijmy, 18 września naszym gościem był ks. infułat Ireneusz Skubiś, redaktor naczelny Tygodnika Katolickiego Niedziela. Miesiąc później w ramach cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" wykład wygłosił dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie, dr Paweł Skibiński. Oba spotkania dostępne są w rozwinięciu wiadomości. W najbliższych dniach dodany zostanie materiał z listopada i grudnia.

Opublikowano: 2013-12-20

18.12.2013 r. gościem Muzeum był profesor Andrzej Półtawski - wybitny polski filozof, antropolog, etyk i tłumacz, członek wielu towarzystw naukowych, a także Papieskiej Rady Rodziny. Wprowadził gości w tematy filozoficzne powiązane z naukami Jana Pawła II.

Opublikowano: 2013-12-17

Spotkanie z prof. Półtawskim "na żywo" w internecie

Jutrzejsze wydarzenie będzie można śledzić "na żywo" w internecie. Więcej informacji na temat transmisji w środę tuż przed godziną 18.00 na naszym profilu FB oraz na stronie www.jp2muzeum.pl. W trakcie spotkania będzie możliwości zadawania pytań Panu Profesorowi. Prosimy je przekazywać za pomocą naszego profilu na Facebooku.

Opublikowano: 2013-12-16

13.12.2013r, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, w ramach spotkań „Z Janem Pawłem II ku Przyszłości…” gościliśmy w naszym muzeum brata Mariana Markiewicza ze Zgromadzenia Serca Jezusowego. Brat Marian Pracował w Rzymie, obsługując gości odwiedzających Watykan. Był kierowcą, który zawiózł Karola Wojtyłę na konklawe.

Opublikowano: 2013-12-04

18 grudnia, jak co miesiąc, zapraszamy Państwa na spotkanie z cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości…”. Tym razem naszym gościem będzie profesor Andrzej Półtawski, filozof, teoretyk poznania, antropolog, etyk, tłumacz, mąż znanej pani profesor Wandy Półtawskiej.

Opublikowano: 2013-11-19

W dniu wczorajszym 18 listopada, w naszym muzeum odbyło się dwudzieste pierwsze już spotkanie z cyklu ”Z Janem Pawłem II ku przyszłości”, którego gościem była dr Dorota Narewska teolog i publicystka, wykładowca w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie - autorka książki „Karola Wojtyły Wizja Dziennikarstwa (1949-1978)”. W drugiej części – muzycznej spotkania wystąpił częstochowski zespół jazzu tradycyjnego Five O'Clock Orchestra.

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET