Kolejne spotkanie "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" już za nami
Opublikowano: 2013-11-19

Kolejne spotkanie "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" już za nami

W dniu wczorajszym 18 listopada, w naszym muzeum odbyło się dwudzieste pierwsze już spotkanie z cyklu ”Z Janem Pawłem II ku przyszłości”, którego gościem była dr Dorota Narewska teolog i publicystka, wykładowca w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie - autorka książki „Karola Wojtyły Wizja Dziennikarstwa (1949-1978)”. W drugiej części – muzycznej spotkania wystąpił częstochowski zespół jazzu tradycyjnego Five O'Clock Orchestra.

Pani dr Dorota Narewska swoją prelekcję wczorajszego wieczoru oparła na swojej książce „Karola Wojtyły Wizja Dziennikarstwa (1949-1978)”, która stała się cenną pomocą naukową dla studentów wszystkich kierunków humanistycznych, przede wszystkim instytutów dziennikarskich badających fenomen mass mediów, oraz przewodnikiem duchowym dla wszystkich, którzy pragną poznać myśl, życie i duchowość Błogosławionego Jana Pawła II. Słuchaczom nie tylko przybliżone zostały niektóre z dziesięciu dziennikarskich zasad według Karola Wojtyły ale również doktor przedstawiła kilka tez i wniosków będących owocem jej pracy badawczej. Obszerną część swego wystąpienia autorka książki poświęciła publikacji młodego doktora teologii – Karola Wojtyły o ruchu księży robotników -” Mission de France', która ukazała się na pierwszej stronie” Tygodnika Powszechnego” w 1949r. Pani doktor mówiła również o romantyzmie Ojca Świętego oraz o Jego wielkiej nadziei pokładanej w młodzieży.

W przerwie spotkania dla zgromadzonej publiczności zaśpiewała młodziutka podopieczna Centrum Inicjatyw Artystycznych "Talent" – Natalia Pabiś.

W drugiej części – muzycznej wieczoru odbył się znakomity koncert częstochowskiego zespołu jazzu tradycyjnego Five O'Clock Orchestra, dwukrotnego zdobywcy "Złotej Tarki" oraz "Honorowej Złotej Tarki"w 2009 roku.