9 sierpnia 2021 w Muzeum JP2 otwarta została wystawa „Kardynał Stefan Wyszyński na monetach i medalach świata". Tym samym rozpoczęliśmy przygotowania do beatyfikacji Prymasa.

W uroczystym otwarciu wystawy uczestniczyli zaproszeni Goście oraz przedstawiciele mediów.

 


W pierwszej części spotkania wręczone zostały Medale Roku bł. Stefana Wyszyńskiego. Medale te są przyznawane przez Kapitułę, a wręczył je Pan Krzysztof Zbrojkiewicz, Wielki Sekretarz Konfederacji Orderu św. Stanisława – Błogosławionego Męczennika. Uhonorowani zostali:

  • O. Jerzy Tomziński, OSPPE;
  • JE Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo;
  • Pani Agnieszka Kołodyńska, odpowiedzialna generalna Instytutu Prymasa Wyszyńskiego.

Odznaczeni Goście mieli możliwość skierowania słowa do uczestników spotkania.

 


W dalszej kolejności Dyrektor Muzeum Monet i Medali JP2 – Krzysztof Witkowski - zaprezentował wystawę oraz zaprosił wszystkich zainteresowanych na kolejne wydarzenia związane z beatyfikacją Kardynała Stefana Wyszyńskiego, które obywać się będą w naszym Muzeum we wrześniu i listopadzie br.

 

 

Spotkanie zakończono rozmowami kuluarowymi oraz poczęstunkiem i degustacją Słodkiego Stołu przygotowanego przez Cukiernię Consonni.

 

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET