Opublikowano: 2023-11-29

Spotkania NIEoczywiste. Zespół Spring Light

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II podczas wernisażu Ewy Powroźnik  „Pejzaże NIEoczywiste”, odbył się  wyjątkowy koncert Zespół  Spring Light.

Zespól Spring Light - tworzą: Dominik Strzelec - wokal, Karol Kostjan - gitara, Michał Wojciechowski – perkusja, Andrzej Bartczak – gitara basowa. W chwili obecnej zespół posiada autorskie utwory, koncertuje i pracuje nad materiałem do nagrania w studio. Skład został powołany przy Domu Pomocy Społecznej w Brwinowie. Zespół  zawiązał się wokół Dominika Strzelca. Wokalista obdarzony znakomicie postawionym barytonem brał udział i odnosił sukcesy na międzynarodowych wydarzeniach artystycznych i edukacyjnych, promujących uzdolnione muzycznie osoby niepełnosprawne. Od urodzenia jest niewidomy. Rozpoczął swoją przygodę z muzyką w wieku 9 lat, uczęszczając do szkoły podstawowej. Następnie będąc w gimnazjum w Laskach Dominik śpiewał w zespole After Five. W 2007 roku brał udział w festiwalu Anny Dymnej, „Zaczarowana Piosenka”, gdzie zdobył drugie miejsce. Po sukcesie na festiwalu został zaproszony do udziału w warsztatach muzycznych „Wierchowe Spotkania”, gdzie śpiewał m.in. z Krzysztofem Cugowskim, Sławomirem Uniatowskim, oraz zespołem Turnioki. W roku 2021 zdobył Grand Prix festiwalu „Integracja Malowana Dźwiękiem”, śpiewając w duecie z Agatą Frąckowiak z Wolsztyna. W 2022 Dominik zaczął próbować swoich sił w pisaniu tekstów do piosenek autorskich wtedy powstał już pomysł na stworzenie zespołu.

Zespół miał okazję na zaproszenie dyrektora Muzeum, Krzysztofa Witkowskiego poznać eksponaty i „spotkać” się ze św. Janem Pawłem II.

 

W Muzeum przy ul. Jagiellońskie 67/71 jeszcze przez miesiąc można oglądać otwartą wystawę „Pejzaże NIEoczywiste”  Ewy Powroźnik. Zespół ponownie zagości na scenie muzealnej  21 grudnia br.

foto/ap

 

 

 

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET