Opublikowano: 2023-08-09

Śladami św. Jana Pawła II

Pomimo czasu wakacyjnego, Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie jest otwarte dla zwiedzających. Wakacje to dobry czas, by odbyć podróż śladami Jana Pawła II. Jak sama nazwa wskazuje zwykle taka wyprawa obejmuje miejsca, gdzie urodził się, wychowywał i dorastał w wierze święty Jan Paweł II, ale nie tylko. W ramach takiego wyjazdu na mapie pojawia się także Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. W ostatnich dniach dotarły grupy z różnych zakątków Polski, m.in. z diecezji pelplińskiej, arch. łódzkiej, katowickiej, krakowskiej. Jak podkreślali zwiedzający muzeum, to okazja by poznać kolekcję monet i medali poświęconych polskiemu Papieżowi i dotknąć wiele pamiątek dokumentujących papieskie życie i pontyfikat.

Odsłuchaj:

„Tematyka papieska jest nam bardzo bliska na antenie Radia eM" - powiedział dyrektor rozgłośni ks. Rafał Skitek, który po raz pierwszy miał okazję zobaczyć Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. „Myślę, że to miejsce, te zbiory są tak imponujące, że pokazują właśnie jak można mówić współczesnemu światu o Panu Bogu, i o Papieżu. Karol Wojtyła w tym miejscu przez sztukę, przez kolekcję, staje się bliższy ludziom, co też jest bliskie nam na antenie. Przekazywanie prawd wiary, czy nauczania Kościoła m.in. przez papieskie nauczanie musi być, moim zdaniem mądrze prowadzone, a przedmioty mogą być nośnikiem treści" - podkreślił kapłan.

Odsłuchaj:

Licznie przez czas wakacji odwiedzają nas rodziny z dziećmi i placówki przedszkolne.
W ramach realizacji projektów patriotycznych, Muzeum odwiedziła grupa dzieci m.in. z Miejskiego Przedszkola nr 9 z Częstochowy oraz przedszkolaki z częstochowskiego przedszkola „Bajkowy świat".
W poniedziałki o godz. 10.35 i w środy o 17.15 można w radiu Jasna Góra posłuchać audycji „Kwadrans z Muzeum" . W niej relacje z ostatnich wydarzeń, świadectwa o św. Janie Pawle II, zaproszenia na najbliższe wydarzenia.
Muzeum jest czynne od poniedziałku do piątku, wejście co godzinę od 9.00 do 15.00; w soboty - po wcześniejszym uzgodnieniu.

Serdecznie zapraszamy! AP/MMJP2