Opublikowano: 2023-11-20

Pomagają, wspierają i dają nadzieję

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, 17 listopada obchodziło, jubileusz 30-lecia istnienia. Uroczysta Gala Jubileuszowa odbyła się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Spotkanie było przede wszystkim okazją do podziękowania tym, którzy przez lata wspierali działalność Hospicjum. Medalami wyróżnieni zostali parlamentarzyści, samorządowcy, przedsiębiorcy, osoby nauki i sztuki, którzy dzielą się swoim sercem, swoimi dobrami materialnymi i pomagają w poprawieniu jakości opieki paliatywnej. Podczas Gali docenieni i wyróżnieni zostali także członkowie Zarządu Stowarzyszenia, dyrektorzy i koordynatorzy poszczególnych działów.
- To wsparcie ludzi dobrej woli sprawia, że wciąż podejmujemy nowe wyzwania, motywują nas do tego, że nasza działalność trwa i rozwija się przez te trzydzieści lata. - powiedziała w rozmowie Prezes Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, Anna Kaptacz.
W ciągu 30 lat pomoc w Hospicjum Częstochowskim uzyskało około 40 tys. dorosłych pacjentów i 500 dzieci oraz ich rodzin, zarówno w trakcie trwania choroby, jak i w okresie osierocenia. Podczas Gali docenieni i wyróżnieni zostali także członkowie Zarządu Stowarzyszenia, dyrektorzy i koordynatorzy poszczególnych działów. Jubileuszowe obchody uświetnił recital Magdaleny Kumorek. Wszyscy goście obecni na Gali otrzymali kalendarze na nowy 2024 r. z niezwykłymi obrazami artystów Elżbiety i Lecha Ledeckich, którzy od lat wspierają hospicjum.
Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej świętuje swój jubileusz przez cały 2023 rok.

 

 

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET