Opublikowano: 2023-03-24

Poezja św. Jana Pawła II wybrzmiała na scenie Muzeum

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II 23 marca odbył się VII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji św. Jana Pawła II. Twórczość papieża zaprezentowali uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa śląskiego. Do konkursu zgłosiło się sto jeden osób. „Celem wydarzenia jest popularyzacja poezji papieża, uwrażliwienie młodych ludzi na etyczne, patriotyczne i liryczne przesłanie twórczości Karola Wojtyły"- podkreśliła Ewelina Twardowska-Mucha, nauczyciel w Zespole Szkół Technicznych w Częstochowie, jedna z organizatorek konkursu. – Cieszy nas duże zainteresowanie konkursem, to forma pokazania, że Jan Paweł II jest autorytetem, a w kontekście medialnych ataków na papieża Polaka konkurs nabrał szczególnego znaczenia – dodała.

Odsłuchaj:

Uroczysta ceremonia rozstrzygnięcia i wręczenia nagród VII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji św. Jana Pawła II odbędzie się 6 czerwca w Zespole Szkół Technicznych im. Jana Pawła II w Częstochowie. Lista nagrodzonych zostanie zamieszczona na stronie internetowej szkoły.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: abp Wacław Depo – metropolita częstochowski, Urszula Bauer – śląski kurator oświaty, Jadwiga Wiśniewska – poseł do Parlamentu Europejskiego, o. Samuel Pacholski – przeor Jasnej Góry i Krzysztof Witkowski, dyrektor Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.

Odsłuchaj:

Więcej w audycji „Kwadrans z Muzeum" na antenie Radia Jasna Góra. (27 marca godz. 10.10)

ap/ MMJP2

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET