Opublikowano: 2023-09-10

Finał projektu ,,Bliżej Piękna – sztuka dla wszystkich”

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II podsumowano projekt: „Bliżej Piękna" – sztuka dla wszystkich". Projekt, zakładał przybliżenie działań artystycznych i kulturalnych różnym grupom społecznym i wiekowym. Osobom ze szczególnymi problemami z niepełnosprawnościami oraz mieszkańcom z trudnym dostępem do kultury. Realizowany był w wielu miejscach, również wśród społeczności wiejskiej. Podjęty został przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Wsi wraz z zespołem ,,Impast". Projekt: Bliżej Piękna – sztuka dla wszystkich", został zrealizowany z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna 2023". Wydarzenie w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, 8 września zgromadziło m.in. uczestników warsztatów, instruktorów zaangażowanych w projekt i wielu gości. Aleksandra Kowalska – koordynatorka projektu i liderka zespołu Impast przedstawiła założenia przedsięwzięcia i szczególnie podziękowała za wsparcie przy realizacji projektu obecnemu na spotkaniu, Wiceministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Posłowi RP Szymonowi Giżyńskiemu. Podczas podsumowania projektu, publiczność wysłuchała koncertu zespołu „Impast", mogła obejrzeć prace plastyczne podopiecznych fundacji Oczami Brata. Wystawę w Muzeum można oglądać do 11 października br.
ap/ MMJP2