Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w ostatnich dniach odwiedziła ekipa z TVP Katowice. Efekt pracy zespołu można obejrzeć w programie Agape w TVP1 (link do programu: https://www.tvp.pl/regiony-tvp/regiony/poznan/spoleczenstwo/agape/wideo/10022023/66223705 - początek: 16 min. 40 sek.).

Ponadto, ukazał się krótki materiał o Muzeum w programie informacyjnym "Teleexpress" (początek: 14 min. 20 sek., do obejrzenia pod linkiem: https://teleexpress.tvp.pl/65803537/12022023-1700).

Tysiące eksponatów, związanych bezpośrednio z papieżem Janem Pawłem II, w tym jego rzeczy osobiste oraz imponująco wielka kolekcja monet i medali honorujących polskiego papieża - wszystko to można zobaczyć w częstochowskim Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, gdzie historia miesza się z rzeczywistością.

Muzeum może poszczycić się imponującym zborem, 22-krotnie większym niż zbiory Muzeów Watykańskich! Znaleźć tu można zbiory, które zainteresują nie tylko kolekcjonerów.
Monety, medale i inne prace artystyczne powstają dzięki niesłabnącej pasji twórców, a w dziełach tych można znaleźć odniesienie do encyklik, słów, myśli i nauczania papieża Polaka.


Rozmowa z dziennikarką, Lidią Tarczyńską podczas realizacji materiału w Muzeum:

Odsłuchaj:

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET