Zaproszenie na spotkanie
Opublikowano: 2013-11-06

Zaproszenie na spotkanie

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie ma zaszczyt zaprosić Państwa na kolejne spotkanie z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości", które odbędzie się dnia 18 listopada o godz. 18.00. Gościem wieczoru będzie dr Dorota Narewska teolog i publicystka, wykładowca w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie - autorka książki „Karola Wojtyły Wizja Dziennikarstwa (1949-1978)”, która jest nie tylko cenną pomocą naukową ale również przewodnikiem duchowym. W części muzycznej spotkania wystąpi Five O'Clock Orchestra - częstochowski zespół jazzu tradycyjnego.

Dr Dorota Narewska - dziennikarka, publicystka, pisarka. Ukończyła m. in. Podyplomowe Studia Dziennikarstwa i Edytorstwa na Uniwersytecie Warszawskim i czteroletnie studia doktoranckie w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Prowadziła zajęcia z publicystyki i reportażu na Wydziale Teologii Środków Społecznego Przekazu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie; w Karmelitańskim Instytucie Duchowości w Krakowie oraz warsztaty dziennikarskie. Obecnie wykłada w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Książka „Karola Wojtyły Wizja Dziennikarstwa (1949-1978)” Warszawa Wydawnictwo IOTA UNUM 2013 wydana została w hołdzie Błogosławionemu Janowi Pawłowi II – dziennikarzowi i współredaktorowi.

Zespół jazzu tradycyjnego Five O'Clock Orchestra, powstał w 1969 roku. Jest laureatem Festiwalu Old Jazz Meeting Złota Tarka 2001, 2002 i 2009 roku. Zespół Five O'Clock Orchestra wydał 3 płyty: Lazy River, Bix & Henryk, Suitę Nowoorleańską. W repertuarze orkiestry znajdują się światowe standardy oraz własne kompozycje. Zespół występuje również na prestiżowych koncertach razem z Częstochowską Orkiestrą Symfoniczną prezentując Suitę Nowoorleańską. Five O'Clock Orchestra koncertuje nie tylko w Polsce ale i za granicą.