Zaproszenie na spotkanie
Opublikowano: 2013-04-02

Zaproszenie na spotkanie

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie ma zaszczyt zaprosić Państwa na kolejne spotkanie z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości", które odbędzie się  dnia 18 kwietnia o godz. 18.00. Gościem wieczoru będzie prof. Gabriel Turowski.

Pan Gabriel Turowski to światowej sławy profesor immunologii klinicznej. Autor ponad 250 prac naukowych, od 1949 roku blisko zaprzyjaźniony z ks. Karolem Wojtyłą – wikarym w kościele św. Floriana w Krakowie, biskupem, arcybiskupem, kardynałem, papieżem; członek tzw. „środowiska wujkowego” - kręgu bliskich znajomych ks. Wojtyły. 19 maja 1981 znalazł się w sześcioosobowym zespole specjalistów z całego świata mającym pomóc w pooperacyjnym leczeniu Ojca Świętego Jana Pawła II po zamachu. Obecnie publicysta prasy katolickiej, wybitny znawca pontyfikatu Jana Pawła II, członek Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, kawaler Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie.

W drugiej części spotkania wystąpi mezzosopranistka Katarzyna Suska należąca do grona najwybitniejszych polskich śpiewaczek operowych.

Wstęp wolny, zaproszenia dostępne w siedzibie muzeum, liczba miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy.