Opublikowano: 2012-10-23

Uroczystości obchodów 50-lecia powstania oddziału im. Władysława Terleckiego Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Częstochowie

20 października odbyła się uroczystość obchodów 50-lecia powstania oddziału częstochowskiego PTN. Po części oficjalnej, która miała miejsce w Budynku Muzeum Częstochowskiego w Ratuszu pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka, goście udali się do Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, gdzie w towarzystwie wybitnej polskiej medalierki pani Ewy Olszewskiej Borys oraz jej małżonka podziwiali nasze zbiory.

Korzystając z okazji przypominamy, że w najbliższą sobotę 27 października  w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbędzie się I Konferencja Numizmatyczna zatytułowana: "Numizmatyczne wyzwania XXI wieku" na którą jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich numizmatyków i kolekcjonerów.