Najważniejsze jest budzenie wrażliwości
Opublikowano: 2015-10-30

Najważniejsze jest budzenie wrażliwości

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odwiedziła Elżbieta Ruman – dziennikarka, pisarka i teolog. Od 10 lat pracuje w Telewizji Polskiej, razem z aktorką Małgorzatą Kożuchowską, prowadzi cykl programów w redakcji katolickiej „My Wy Oni”. Ponad rok temu zrealizowała o Muzeum program, który został wyemitowany w programie telewizyjnym. Autorka zachwyciła się miejscem, pokazała kolekcję i twórcę miejsca w programie telewizyjnym.

Słuchaj fragmentów spotkania:

O spotkaniach z Janem Pawłem II:

- W moim życiu i w mojej pracy zawodowej takie rzeczy niezwykłe dzieją się i mogę powiedzieć ja ich szukam, ale też i one mnie szukają i dzięki temu powstają różne rzeczy, programy, filmy, książki, bardzo się cieszę, że mogłam przybyć po raz kolejny do tego miejsca i tutaj zaprezentować swoją najnowszą publikację.

28 października do auli muzealnej Elżbieta Ruman przyjechała z najnowszą książką "Miasto Marzeń”, która opowiada prawdziwe, choć nieprawdopodobne wydarzenia. We wszystkich nich brały udział autorka i Małgorzata Kożuchowska.

- Książka w całości związana jest z Janem Pawłem II. Ta publikacja pokazuje, że na prawdę wszystko jest możliwe, całe dobro, którego pragniemy w życiu jest możliwe. I my możemy zrobić prawie wszystko, ale trzeba wiedzieć jak.

Książka „Miasto marzeń” to - między innymi - opowieść o niezwykłym marzeniu i niezwykłym człowieku, jakim jest Tadeusz. Mężczyzna prawie całe życie uwięziony jest z powodu choroby we własnym ciele. Jest całkowicie uzależniony od drugiego człowieka.

Podczas spotkania, publiczność mogła wysłuchać opowieści o życiu Tadeusza i spełnieniu jego marzenia - wyjazdu do Rzymu i nawiedzeniu w grobu Jana Pawła II. Autorka pokazał nam, jakie cuda dzieją się tam, gdzie jest wielka wiara.

Spotkanie w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II było okazją do poznania nie tylko książki, ale i samej autorki, która jako dziennikarz budzi wrażliwość w innych. Książka jest też osobistą opowieścią Małgorzaty Kożuchowskiej o jej spotkaniach z Janem Pawłem II i o tym, jak Papież zmienił jej życie. Podczas spotkania w Muzeum Elżbieta Ruman wraz ze swoją córką Marią podzieliły się też osobistym świadectwem na temat spotkania Jana Pawła II w swoim życiu.

Małgorzata Ruman jest autorką filmów, m.in. o papieżu Benedykcie XVI "Brat, Przyjaciel, Papież" i zrealizowanego na Kostaryce filmu o uzdrowieniu Floribeth Mora Diaz - czyli o cudzie Jana Pawła II (film zdobył główną nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich). Autorka kilku książek.

Nazwa pliku Typ pliku Rozmiar pliku Pobierz
Moje spotkania z Janem Pawłem II.mp3 mp3 4,74 MB Pobierz