"Węgierska droga do zwycięstwa" – nowa książka prof. Jerzego Roberta Nowaka
Opublikowano: 2015-10-28

"Węgierska droga do zwycięstwa" – nowa książka prof. Jerzego Roberta Nowaka

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy oddział TV Częstochowa oraz Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II zorganizowały 26 października spotkanie z prof. Jerzym Robertem Nowakiem, wybitnym publicystą, cenionym specjalistą od spraw Węgier i Bałkanów. Profesor Nowak, podczas spotkania, mówił o swojej najnowszej książki pt.: "Węgierska droga do zwycięstwa". Publikacja jest barwną i zarazem gruntownie udokumentowaną historią polityczną Węgier od 1989 r. do 2015r. W dwóch tomach ukazuje wiele spraw, całkowicie przemilczanych w polskich mediach i nieznanych mieszkańcom naszego kraju.

Słuchaj fragmentów spotkania:

Wypowiedź o. E. Rakoczego:

Autor podczas spotkania w Muzeum Monet i Medali, ukazał rządy premiera Węgier. Pokazał sukcesy premiera Orbana, osiągnięte w konfrontacji z nieprzychylną wobec Węgier polityką UE, która krytykowała opodatkowanie banków i hipermarketów. Profesor odniósł się również do przeszłości i wskazał na wielką rolę Węgier w obronie chrześcijaństwa. Na przykładzie obecnej polityki prowadzonej przez Viktora Orbana prof. Nowak wskazywał, w jaki sposób Węgry mogą być wzorem dla nas, dla Polski.

Do jednego z ciekawszych fragmentów prelekcji Profesora zaliczyć można przykłady postaw patriotycznych węgierskiego narodu. Te z przeszłości i te z dnia dzisiejszego. Roli patriotyzmu właśnie w obronie interesów narodowych, przeciw postkomunistom.

- Po ponad półwieczu upokorzenia, Węgry powstały z klęczek. Premier Orban przywrócił im poczucie własnej wartości i dumy narodowej - mówił prof. Nowak.

Nowa książka prof. Jerzego Roberta Nowaka jest lekturą dla tych, którzy szukają najlepszych wzorów dla zreformowania Polski, co biorąc pod uwagę wyniki wyborów do Sejmu i Senatu oraz prezydenturę Andrzeja Dudy, jest z pewnością możliwe.

Na spotkanie z Profesorem Nowakiem przybyli jego najwięksi częstochowscy sympatycy. Obecny był paulin o. Eustachy Rakoczy, którego serdecznie powitał w progach Muzeum gospodarz miejsca Krzysztof Witkowski z małżonką. Ojciec Rakoczy udzielił zebranym, na zakończenie spotkania, błogosławieństwa.

Nazwa pliku Typ pliku Rozmiar pliku Pobierz
Wykład_prof.Nowak_ fragmenty.mp3 mp3 19,20 MB Pobierz