Opublikowano: 2023-08-22

Jest w sercu każdego

„Jest tu tyle rzeczy, które mogą wzbudzać taki „żar" – powiedział aktor Jacek Rozenek podczas zwiedzania eksponatów w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Papież jest w sercu każdego człowieka, to jest niemożliwe żeby nie był. Pojawiające się ataki na papieża są dla mnie nie zrozumiałe – dodał aktor. Film wyświetlany na początku zwiedzania mocno przywołał moment kiedy kard. Karol Wojtyła został wybrany na Stolicę Piotrową. Wzruszenie - pamiętam doskonale reakcje swoje i moich rodziców, pamiętam ten biały dym, miałem wtedy 9 lat. Wtedy, nie zdawałem sobie sprawy co to znaczy, że Polak został papieżem, ale pamiętam tą radość, którą się wtedy odczuwało. Kiedy byłem chory, w fazie terminalnej, przychodził do głowy taki przykład jaki pokazywał Ojciec Święty. Każdy przechodzi swoją drogę, nie było łatwiej, ale świadomość, że papież przeżywał podobne rzeczy, to dodawało otuchy.

Aktor, Jacek Rozenek brał udział w spotkaniu zorganizowanym w ramach projektu Akademia Demokracji, które miało miejsce w Częstochowie 13 sierpnia.

 

Anna Przewoźnik/ MMJP2

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET