Opublikowano: 2023-03-31

Dzień otwarty w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II

2 kwietnia 2023 r., w rocznicę odejścia do domu Ojca papieża Polaka, chcemy zaprosić Państwa do Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie!

Otwarte drzwi w najbliższą niedzielę od godz.12.30 do 15.30.

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie powstało w roku 2011. Ideą, jaka przyświecała powstaniu Muzeum, było pokazanie w jednym miejscu możliwie jak największej kolekcji monet i medali poświęconych polskiemu Papieżowi - św. Janowi Pawłowi II. Kolekcja ta, systematycznie powiększana, stała się z czasem unikalną i największą w świecie. Dziś liczy ponad 11 tys. eksponatów, wśród których znajdują się także rzeczy osobiste Jana Pawła II, jak również wiele pamiątek osób związanych z Papieżem-Polakiem czy dokumentujących papieski pontyfikat. Zbiory wyeksponowane są w bardzo nowoczesny sposób, zaś samo zwiedzanie to wyjątkowa podróż multimedialna i szereg ciekawostek. Zwiedzającym towarzyszą: osobiście Dyrektor - założyciel Muzeum lub wykwalifikowani przewodnicy.

Otwarte drzwi w Muzeum! 2 kwietnia (godz.12.30-15.30).

ul. Jagiellońska 67/71 Częstochowa.

Zaprasza dyrektor Krzysztof Witkowski wraz z zespołem.