W nietypowych okolicznościach została otwarta wystawa „Czas ucieka. Wieczność czeka”. Zamiast zaproszonych gości, autorów prac, członków Polskiego Stowarzyszenia Sztuki Medalierskiej i sympatyków, aula Muzeum świeciła pustkami.

>>> galeria zdjęć <<<

Oczywistym powodem tej sytuacji jest zagrożenie epidemiologiczne. Wystawa mogła być przełożona, lecz od miesięcy planowano otwarcie na 2 kwietnia – dzień 15 rocznicy przejścia do Domu Ojca Świętego Jana Pawła II.

Dyrektor Muzeum – Krzysztof Witkowski – postanowił, że wystawa zostanie otwarta zgodnie z planem, w symbolicznym dniu. Goście mogli oglądać wystawę za pośrednictwem transmisji na żywo w internecie. Zapis relacji znajdziecie Państwo poniżej.

Wystawa trwa, czeka na lepsze czasy i mamy nadzieję, że będzie jeszcze mogła być udostępniona szerokiej publiczności.