18 września 2019 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II swoje dziewięćdziesiąte urodziny świętował tyniecki benedyktyn ojciec Leon Knabit.W pełnej wzruszeń i humoru rozmowie z dziennikarka Polskiego Radia z Krakowa panią Marzeną Florkowską ojciec Leon opowiadał o swoim powołaniu, życzliwym widzeniu ludzi i świata oraz o swoich spotkaniach i wieloletniej, bo trwającej prawie pół wieku przyjaźni ze świętym papieżem Janem Pawłem II. Wiele z tych ciepłych wspomnień pojawiło się w jego książce Spotkania z Wujkiem Karolem.

 

 

Ojciec Leon wspominał o wzajemnej życzliwości, radości z każdego spotkania, braku wyniosłości i pokorze. Podkreślał, ze ta bliskość trwa nadal, mimo "przeprowadzki" Papieża Polaka z Watykanu do Nieba. Dopełnieniem spotkania był koncert Agaty Bernadt oraz Tomasza Grzybowskiego z krakowskiej Piwnicy pod Różą z poruszającymi muzycznymi wykonaniami wierszy ks. Jana Twardowskiego. Spotkanie zakończyło się podziałem urodzinowego tortu, podpisywaniem książek i indywidualnymi rozmowami z ojcem Leonem.


 

 


 

Materiały wideo ze spotkania:

 

 

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET