Dotarła do nas kolejna smutna wiadomość. Zmarł Bernard Marek Adamowicz. Przyjaciel naszego Muzeum. Inicjator "Medalierskich rozmów z Janem Pawłem II". Pomysłodawca powołania "Polskiego stowarzyszenia sztuki medalierskiej". Prosimy o modlitwę.

Dyrektor Muzeum JP2, Krzysztof Witkowski na swoim Facebook'u napisał:

"...tak szybko odchodzą. Kilkanaście minut po północy odszedł do domu Ojca Wielki Przyjaciel naszego muzeum ś.p. Bernard Marek Adamowicz z Legnicy. Propagowanie dziedzictwa nauk Jana Pawła II było dla Niego sensem życia. Wiele mogliśmy się nauczyć i dowiedzieć. Był pomysłodawcą i współzałożycielem oraz pierwszym prezesem Polskiego Stowarzyszenia Sztuki Medalierskiej przy Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, twórcą wielu ogólnopolskich wystaw związanych z naszym Papieżem. Gościł także na 17. spotkaniu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" 18 lipca 2013 roku. Ostatnie słowa, które wypowiedział w rozmowie z Panią Anną Pazdalską, brzmiały: "Wszystkich pozdrawiam. Wszystko w rękach Pana Boga. Koniecznie pozdrówcie Panią Joannę", ale nazwisko już było niezrozumiałe... R.I.P."

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET