14 listopada (wtorek) o godz. 18.00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbędzie się wyjątkowy koncert Zespołu Spring Light.

 

 

 

Wstęp wolny! Zapraszamy!


Zespól Spring Light z Brwinowa koło Warszawy - tworzą: Dominik Strzelec - wokal, Karol Kostjan - gitara, Michał Wojciechowski – perkusja, Andrzej Bartczak – gitara basowa.
Cztery pokrewne dusze, które zatrzymały się na chwilę aby wśród otaczającego nas zwątpienia wprowadzić trochę wiosennego światła. W chwili obecnej zespół posiada autorskie utwory, koncertuje i pracuje nad materiałem do nagrania w studio. Wokalista Dominik Strzelec, wielokrotnie brał udział i odnosił sukcesy na międzynarodowych wydarzeniach artystycznych i edukacyjnych, promujących uzdolnione muzycznie osoby niepełnosprawne.

 

Dominik Strzelec rozpoczął swoją przygodę z muzyką w wieku 9 lat, uczęszczając do szkoły podstawowej. Następnie będąc w gimnazjum w Laskach Dominik śpiewał w zespole After Five. W 2007 roku brał udział w festiwalu Anny Dymnej, „Zaczarowana Piosenka", gdzie zdobył drugie miejsce. Po sukcesie na festiwalu został zaproszony do udziału w warsztatach muzycznych „Wierchowe Spotkania", gdzie śpiewał m.in. z Krzysztofem Cugowskim, Sławomirem Uniatowskim, oraz zespołem Turnioki. W roku 2021 zdobył Grand Prix festiwalu „Integracja Malowana Dźwiękiem", śpiewając w duecie z Agatą Frąckowiak z Wolsztyna. W 2022 Dominik zaczął próbować swoich sił w pisaniu tekstów do piosenek autorskich (wtedy powstał już pomysł na stworzenie zespołu).

 

W chwili obecnej zespół posiada autorskie utwory, koncertuje i pracuje nad materiałem do nagrania w studio.
Karol Kostjan pozytywnie zakręcony na punkcie dźwięków, grający na wielu instrumentach, maluje, projektuje, jeździ konno, po prostu artysta, cały czas uczy się czegoś nowego.
Michał Wojciechowski na co dzień zajmuje się fizjoterapią, muzykuje od dziecka. Przez jego ręce dawno temu przewinęło się pianino, teraz gitara, bongo, kongo i ostatnimi czasy bębny (perkusja) i wszelkie instrumenty perkusyjne. Według niektórych ma słuch absolutny i absolutne wyczucie rytmu, ale sam w to wątpi (inni powiadają, że skromność to jego drugie imię). Ostoja i fundament zespołu, znajduje rozwiązania tam gdzie wydaje się to niemożliwe.
Andrzej Bartczak swoją przygodę z muzyką rozpoczął grając na akordeonie. Od zawsze w duszy była jednak gitara basowa i teraz właśnie w zespole Spring Light spełnia to marzenie. Pasjonat polskiej muzyki z lat 70 i 80. Kocha przyrodę, życie na wsi i polską kuchnie.

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET