Koncert pod PATRONATEM NARODOWYM Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ANDRZEJA DUDY w 100-lecie ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI oraz z okazji 100. rocznicy URODZIN św. JANA PAWŁA II (koncert odbędzie się w dniu 22. października - jest to wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża).

PATRONANAT HONOROWY: abp WACŁAW DEPO, metropolita częstochowski.

PROJEKT DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZY PROMOCJI KULTURY W RAMACH PROGRAMU "MUZYKA".

PARTNERZY PROJEKTU: Jasna Góra - Klasztor Ojców Paulinów, Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszęcinie.

PATRONAT MEDIALNY: TVP 1, Tygodnik Katolicki NIEDZIELA, Radio Jasna Góra, Gazeta Częstochowska.

ORGANIZATOR: STOWARZYSZENIE WSPÓLNOTA GAUDE MATER.

Koncert rozpocznie się utworem "Santo Subito" Włodzimierza Krawczyńskiego do słów Tadeusza Szymy.