Dyrektor Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, Krzysztof Witkowski oraz autor, Czesław Dźwigaj mają zaszczyt serdecznie zaprosić na wystawę „KOSMOGONIA”.

Wernisaż odbędzie się w piątek, 27 maja 2022 r., o godz. 18.00.

Ilustracją muzyczną do „Kosmogonii” Czesława Dźwigaja jest utwór Józefa Skrzeka, który kompozytor wykona podczas wernisażu.

Prof. Czesław Dźwigaj jest autorem kilkudziesięciu pomników zrealizowanych na wszystkich kontynentach świata, około 600 medali, ponad 50 spiżowych port, a także szeregu całościowych realizacji wnętrz sakralnych, polichromii i witraży. Także w zbiorach naszego Muzeum znajdują się prace medalierskie tego Artysty.

Wystawę "KOSMOGONIA" będzie można oglądać do 26 czerwca 2022 r., w godzinach otwarcia Muzeum.

Poniżej (w załączniku) kilka słów o dziele.

Nazwa pliku Typ pliku Rozmiar pliku Pobierz
O wystawie KOSMOGONIA.pdf pdf 69,13 KB Pobierz